DEEP PURPLE - Machine Head
Co se týče Machine Head, mám z alba mírně...

DEEP PURPLE - Machine Head
Po tragickém počinu remixovaného alba Black...

RAGE - Afterlifelines
Nemohl jsem to najít ve vyhledávání. A díky za...

RAGE - Afterlifelines
On tu je z roku 2012, jen se na něj z novějších...

RAGE - Afterlifelines
Takže bez orchestru: 1. Secrets, 2. Perfect Man,...

RAGE - Afterlifelines
Tak za mě je taky nejlepší Secrets in a Weird...

RAGE - Afterlifelines
...Rage bez orchestru: 1. Secrets in a Weird...

ATTIC - Return Of The Witchfinder
Velice povedené retro, které mě bavilo už na...

RAGE - Afterlifelines
Za mě jednoznačně toto období. Kromě...

RAGE - Afterlifelines
Za mě byl vrchol deska Trapped! a pak ještě The...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




AC/DC - Flick Of The Switch

Komerční úspěch „Back In Black“ se sice s „For Those About To Rock (We Salute You)“ zopakovat nepodařilo, což asi ani nikdo nemohl čekat, ale přesto byli na začátku osmdesátých let AC/DC největší kapelou na světě. Pravidelně hráli jako headliner největších festivalů a mohli si v zásadě dělat, co chtěli. A přestože tříalbová spolupráce s Robertem Johnem „Muttem“ Langem byla z hlediska historie tou nejúspěšnější, Malcolma a Anguse to táhlo domů, do Austrálie. Tam taky na přelomu let 1982 a 1983 znovu potkali své staré producenty George Younga a Harryho Vandu. Malcolm toužil po tom, aby se nová deska vracela ke kořenům. Měla být hodně syrová, bluesová a méně mainstreamově orientovaná jako byla třeba „Back In Black“.

Přestože se znovu jelo nahrávat na Bahamy, všechno mělo být jinak. Nakonec si na producentskou židličku nesedl Young s Vandou, ale o všechno se chtěl Malcolm postarat sám. Po letech pak sice přiznal, že přece jen všechno dopadlo trochu jinak než chtěl, protože AC/DC už nebyli tou kapelou jako v roce 1980, když ještě žili ze dne na den s pár šestáky v kapse. Nejvíce se to podepsalo na bubeníkovi Philu Ruddovi, kteří začal stále více sklouzávat do alkoholové závislosti a nezvládal ani své experimenty s drogami. Aby toho nebylo málo, k alkoholu stále častěji utíkal i Malcolm, což především Angus nesl velice nelibě.

Prostě „Flick Of The Switch“ nevznikalo v dobré atmosféře. „Tohle album bylo od začátku nešťastné, paradoxně bylo ještě nešťastnější než „Back In Black“, protože při nahrávání „Back In Black“ byli všichni plni odhodlání. Práci na „Flick Of The Switch“ kazilo určité rozčarování,“ zmínil zvukař Tony Platt, který s AC/DC pracoval už od dob „Highway To Hell“. Na výsledku je to také slyšet. Hned úvodní dvojice skladeb „Rising Power“ a „This House Is On Fire“ jako by se nemohla nějak pořádně rozběhnout, pořád se motá dokola a dochází jí energie, tolik potřebná pro hudbu AC/DC. Ten lepší moment přichází až se třetí, titulní skladbou „Flick Of The Switch“. Věc je to hutná, zahraná pořádně od podlahy a upaluje ve správném tempu. Jenže pak zase padá řetěz. Na „Nervous Shakedown“ se sázelo jako na jeden z potenciálních hitů desky, ale zůstalo jen u očekávání. Opět se na mysl dere myšlenka o vyhoření.

Ty podpoří ještě další věc „Landslide“. Situaci pak sice zachraňuje pilotní singl desky „Guns For Hire“ a vynikající „Bedlam In Belgium“, kterou inspirovali nepokoje při koncertě AC/DC v roce 1977 a možná ještě závěrečná „Brain Shake“. Ovšem zbývající dvě položky „Deep In The Hole“ a „Badlands“ jsou opět nevýrazné skladby, které sice mají všechny atributy AC/DC, ovšem chybí jim zapamatovatelnost a stěžejní hitový refrén. Prostě jsou na nejlepší kapelu světa moc obyčejné.

Nejlepší kapela světa… AC/DC byli pořád v kurzu, ale všechno se kazilo rychleji než týden starý párek. Firma album nepřijala a trochu nelogicky jej odmítla propagovat. Navíc, i když „Guns For Hire“ a „Flick Of The Switch“ byly skutečně dobré skladby, jako singl se nechytly. Navíc v té době, ještě než album vyšlo, kapela ztratila Phila Rudda. Všechno se seběhlo už v květnu, ještě když se „Flick Of The Switch“ dotáčelo. Malcolm stále častěji napadal Rudda za jeho nevyzpytatelné chování, vše začínalo až příliš zasahovat do osobní roviny. A jedna hádka tak byla už konečná. Malcolm tehdy vyloženě s Ruddem vyrazil dveře a bubeník prvním letadlem odletěl do Austrálie. Bylo toho na všechny moc…

Jan Skala             


www.acdc.com

YouTube ukázka - Guns For Hire

Seznam skladeb:
1. Rising Power
2. This House Is On Fire
3. Flick Of The Switch
4. Nervous Shakedown
5. Landslide
6. Guns For Hire
7. Deep In The Hole
8. Bedlam In Belgium
9. Badlands
10. Brain Shake

Sestava:
Brian Johnson- zpěv
Angus Young - kytara
Malcolm Young - kytara
Cliff Williams - baskytara
Phil Rudd - bicí

Rok vydání: 1983
Čas: 37:02
Label: Atlantic
Země: Austrálie
Žánr: AC/DC!

Diskografie:
1975 - High Voltage
1975 - T.N.T.
1976 - Dirty Deeds Done Dirt Cheap
1977 - Let There Be Rock
1978 - Powerage
1979 - Highway To Hell
1980 - Back In Black
1981 - For Those About To Rock (We Salute You)
1983 - Flick Of The Switch
1985 - Fly On The Wall
1987 - Blow Up Your Video
1990 - The Razors Edge
1995 - Ballbreaker
2000 - Stiff Upper Lip
2008 - Black Ice
2014 - Rock Or Bust

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 09.04.2015
Přečteno: 4465x




počet příspěvků: 16

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Jistě......je to jen...13. 04. 2015 8:00 Kolík
Já bych řekl...12. 04. 2015 9:38 Pepsi Stone
Řekl bych......že vyloženě...11. 04. 2015 18:01 Kolík
Mě se ta deska...11. 04. 2015 16:40 Down
Naopak, Fly On The...11. 04. 2015 10:01 Pepsi Stone


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.10907 sekund.