26.03.2015
EMERALD SUN
Bytostně power-speedmetalová kapela z Řecka vydá 22. ..více

26.03.2015
SYSTEM OF A DOWN
Fanoušci kapely mohou slavit. Slavná čtveřice totiž ..více

26.03.2015
SUN & SAIL CLUB
Projekt, ve kterém působí členové kapel Fu Manchu, ..více

26.03.2015
NELSON
Pět let od posledního alba "Lightning Strikes Twice" se o ..více

26.03.2015
CORSPE GARDEN
Deathmetalisté z Kostariky budou mít novou desku, v ..více

25.03.2015
ANGRA
Nové video ke skladbě "Final Light" z poslední řadovky ..více


AC/DC - Back In Black
Zeptej se Šafra nebo Pagana, ti by asi byli schop ..

EUROPE - War Of Kings
Ještě že funguje, že je to relativní co? :-D ..

EUROPE - War Of Kings
Když Cloven Hoof nenatočí sranec, tak to nestrh ..

AC/DC - Back In Black
Tady prostě není o čem... Napište, co je vět ..

A zase to hodnocení
*která ..

A zase to hodnocení
8 je prostě dobrý nebo dost dobrý :D má třeba ..

EUROPE - War Of Kings
Dej už těm 220Volt pokoj :) je to výborná desk ..

A zase to hodnocení
8 - dobrý :-))) ..

A zase to hodnocení
0-3 buď průser nebo naprostý průser, 4 podprů ..

AC/DC - Back In Black
naprosto famózní fošna je jednoznačně legendo ..
Za poslední měsíc:
SCORPIONS - Return To Forever
773x

ALKEHOL - R.U.M.
741x

Petr KUNA Buneš (ALKEHOL) - Hraní je náš život
676x

SONATA ARCTICA - Ecliptica (Revisited) 15th Anniversary Edition
597x

SERIOUS BLACK - As Daylight Breaks
516x

FINSTERFORST - Mach dich frei
454x27.03.2015
ROOT, DEVOTION..
Jihlava - Ježek, začátek od:21:00, vstupné: 170,-

28.03.2015
ABRAXAS, PENÁL..
Klub Voko ( Repre ), Most, začátek od:20:00, vstupné:

03.04.2015
GIRLSCHOOL (UK), THE AGONY..
Praha, Nová Chmelnice, začátek od:20:00, vstupné: 399,-článků celkem: 3990
recenzí: 3070
reportů: 458
rozhovorů: 237Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Fobia Zine

Volumemax

České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu

Volumemax


DORO, KREYSON, SEVEN - České Budějovice, 20.12.2007

Spojení dvou výrazných pěveckých persón na metalové scéně je vždycky vskutku zajímavý zážitek. Když se ještě dvě persóny rozhodnou rovnou vyrazit na společné turné, je úspěch zaručen. Ne že by Láďa Křížek s Doro Pesch trávili celou dobu na podiu společně, zahráli jen jeden song, ale celkově k sobě postavit KREYSON a DORO byl nápad naprosto vynikající!

Zastávka v Českých Budějovicích se pyšnila titulem „nejmenší místo turné“, což ale nebylo na škodu. Menší prostory vytvářely dojem nabouchaného koncertu, díky čemuž byla atmosféra skvělá. Celý večer otevřeli SEVEN, což se dá chápat, když v minulosti s Doro koketovali a mistr Kirk Běhunek dokonce chvíli hrál v KREYSONu. Čekal jsem, že si Doro něco s kluky zapěje, ale nakonec se tak překvapivě nestalo. Jako host ale vystoupil Honza Toužimský, který momentálně již několik let pracuje v ARAKAINu. Nutno podotknout, že by klidně mohl přemýšlet o přestupu. Hudba SEVEN mu totiž hlasově sedne lépe a kapela by se mohla vymanit z nudného průměru. V Českých Budějovicích měli našlápnuto k lepším zítřků, i když se ze mě fanoušek stále ještě nestal.

KREYSON jsem viděl o několik týdnů dříve v Mrákově a byl jsem tehdy ohromně zklamán. Což o to, staří bardi hráli parádně, ale hrací doba mi přišla jako pěkný podfuk vůči všem platícím. Čtyřicet minut za 250 korun je pro mě docela provar. Pokud se nepletu, v Českých Budějovicích hráli stejně dlouho, což je ale v rámci předkapely naprosto v pořádku. Celkově mi přišlo, že to byla daleko větší jízda. Láďa Křížek je stále naprostá pěvecká špička. Sice mi přijde, že se občas šetří, ale i tak si nemohu stěžovat. Ještě před pár lety bych nevěřil, že uslyším v jeho podání pecky jako „Kreyson“, „Já chci se ptát těch králů“, „Snad odpustíš“ nebo „Upíří láska“. Nakonec přišla i samotná metal queen a společně s Láďou nakopli letitou „Čarovnou noc“. Pořád jsem měl pocit, že je Doro zbytečně při zemi, ale čím blíže byl song u finále, tím více gradoval a vyvrcholení koncertu bylo opravdu orgastické. Strhující koncert! Jediná výtka by mohla směřovat snad jen k playlistu, kde stále ještě chybí výborné pecky ze „Zákona džungle“, což je opravdu škoda. Teď ještě, aby Dodo oživil VITACIT a český heavy metal se vymaní z bláta…

Doro se svým bandem vlítla na celý koncert s velkým nasazením, na což jsou fanoušci již zvyklí. Překvapilo mě, že se hráli hlavně songy z období WARLOCK, proti čemuž jsem samozřejmě na druhou stranu nic neměl. Člověk ani nepoznal, když se do setu vloudila nějaká písnička z poslední nahrávky „Warriors Soul“, která na tvorbu německé legendy krásně navázala. DORO jsem viděl naposledy na Basinfire festu ve Spáleném Poříčí a tehdy mi přišli mírně rozpačití, což se v Českých Budějovicích nedělo. Kapela byla zcela suverénní. Vše šlapalo jak hodinky. Doro dokonce omezila i svoje „hej hej hej“, což jsem také kvitoval. Zajímavá byla situace kolem songu „Fight“, kdy se vedle mě začali dva maníci celkem slušně postrkovat. Krev nakonec netekla, ale dali si rande venku, tak nevím, jak to dopadlo. S bojovným refrénem skladby to byl ale slušný paradox. Největší úspěch samozřejmě slavila „All We Are“, což je u nás takřka lidová skladba. Myslím, že klip s megavlasatou Doro viděl kdysi každý. Pro mě se stal osobním vrcholem ploužák „Love Me In Black“, který vygradoval naprosto neskutečným způsobem. Na desce zní dost uhlazeně, živě je to úplně jiný píseček.

Celou akci jsem si skvěle užil, stejně tak určitě celý KD Vltava. Doro snad biologické hodiny netikají, stále krásná žena a stále plná energie. Příště zas, holka!

Venca Votruba             


www.doropesch.com
www.ladakrizek.com
www.sevencz.com


Fotogalerie


DOROKREYSON

SEVEN
foto:
Peter www.foto-tykvart.cz


Vydáno: 16.01.2008
Přečteno: 5686x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Byl jsem na...18. 01. 2008 19:01 Jiří


 
Metalforever.info © 2006 - 2015     RSS - články

stránka byla načtena za 0.13428 sekund.