6.05.2021
BLACK LABEL SOCIETY
Listopad letošního roku si mohou v kalendáři poznamenat ..více

6.05.2021
KIX
Problémy kolem kytarového postu Ronnieho "10/10" ..více

6.05.2021
RESURRECTION KINGS
Formace, kde hrají dva bývalý spoluhráči Ronnieho ..více

6.05.2021
ILL NIÑO
Po drastických změnách sestavy, které proběhly od ..více

6.05.2021
J.T. LOUX
Pod producentským dohledem kytaristy Tesly Franka Hannona ..více

6.05.2021
AXEWITCH
Šestatřicet let trvalo této švédské heavymetalové ..více


THUNDER - All The Right Noises
Tak jsem si zase projel poctivě celou discografii ..

URIAH HEEP - Sweet Freedom
Za mne 9. Od té doby, co jsem ji kdysi v pravěku ..

THE OFFSPRING - Let The Bad Times Roll
Když mě něco baví nemůžu jít pod 9 a tohle ..

NEJLEPŠÍ ALBA DRUHÉ DEKÁDY NOVÉHO TISÍCILETÍ PODLE REDAKTORŮ METAL FOREVER - Savapip
díky za ohlasy, být to na mně, tak domácí sc ..

NEJLEPŠÍ ALBA DRUHÉ DEKÁDY NOVÉHO TISÍCILETÍ PODLE REDAKTORŮ METAL FOREVER - Savapip
Česká scéna tu fakt není moc zastoupená. Doce ..

THE OFFSPRING - Let The Bad Times Roll
Možná by ses divil, ale znám všechna alba The ..

THE OFFSPRING - Let The Bad Times Roll
Hrozná a neobjektivní recenze. Offspring alba ma ..

EVILE - Hell Unleashed
Myslel som si, že na ten vokal začinam byť aler ..

THE OFFSPRING - Let The Bad Times Roll
Citaci z díla norského skladatele vážné muzik ..

EVILE - Hell Unleashed
instrumentáln výborné, ale změnu zpěváka a ..
Za poslední měsíc:
PAUL STANLEY`S SOUL STATION - Now And Then
3033x

THUNDER - All The Right Noises
2939x

SAXON - Inspirations
2883x

WARRANT - Dog Eat Dog
2768x

WARRANT - Cherry Pie
2508x

Ken HENSLEY - My Book Of Answer
2319x

článků celkem: 8361
recenzí: 6889
reportů: 573
rozhovorů: 484

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

komentáře k článku BLAZE BAYLEY - War Within Me


- orre

Je to tak! Dickinson zní v Blazeovkách divně! Nemá tu potřebnou hloubku a výškama se nedá všechno uječet. Třeba u Sign Of The Cross chybí v jeho hlase potřebná temnota. Naopak Blaze nestačil na klasiku, o tom není pochyb.

19. 04. 2021 12:22

X factor, Iron Maiden . - lukáš

X factor - když jsem si ho koupil v roce 1995 a dal do přehrávača, tak jsem si myslel že jsem koupil jinou desku. Blaze tady zní absolutně jinak, než dickinson. Pokud si člověk poslechne živé nahrávky k deskám X factor a Virtual XI , tak Blaze písně zpívá špatně. Absolutně jeho hlas se nehodí na písničky Iron maiden. Od desky Muž , který nechtěl zemřít jeho hlas je výborný. Nemusí zpívat ty šílené vejšky ..Jeho hlas je posazený níž. A právě tam člověk zjistí, že je výbornej zpěvák. Když vyšel živák k Dance of death a Dickinson zpíval Lord of flies, tak tam zněl hodně divně ...

19. 04. 2021 12:11

- ToPi

Pagan vyzýval v úvodníku k většímu zapojení do diskusí, tak konečně to tady máme :-D

19. 04. 2021 11:29

To Marek. - lukáš

To Marek : Kniha Run to the hills o Iron Maiden. Napsal Mick Wall.

19. 04. 2021 10:39

- Marek

Hosi, bezte se nadychat čerstvého vzduchu, asi se dohadujete zbytecne, on ten Blaze vam nic neda. Lukáši, a to rekl primo Tobe?

19. 04. 2021 10:07

Steve ! - lukáš

Steve jednou řekl, že X factor je jedna z jeho nejoblíbenějších desek !I co se týče kvality.

19. 04. 2021 9:58

- Ferda

když vyškrtáme Janky a Ferdy, koho z těch ostatních lidí v diskuzi považuješ za osly?

19. 04. 2021 8:01

- Janek

Ferdo, Mne BB opravdu v zaludku nelezi, me kult IM minul, mam pouze dve prvni desky a myslim, ze to staci.Nehlede na to, ze tady, ze tady v teto diskuzi muze byt nespocet Janku, Ferdu, Frantisku a oslu...

19. 04. 2021 7:35

- Ferda

na a nejvíc přípsěvků tady má člověk co se podivuje nad tím, kolik tu je příspěvků, Janku ten Blaze ti musí sakra ležet v žaludku

19. 04. 2021 7:28

- Janek

Kolik prispevku u prumerneho zpěváka podprůměrných desek, ktery okuouje tretiligove festy.To neni o ucte, to je proste fakt, koho dneska nejaky BB zajima? Za celou svoji aktivni kariéru si nebyl schopen ani ujasnit, pod jakym jmenem bude vystupovat, vznika v tom akorat zmatek.Popravde, uctivaci BB, kolik mate jeho solovych desek ve sve sbirce? Pustit si pisnicky na yt není prece zadne srdcarstvi, nikdo z vas by do toho neinvestoval.

19. 04. 2021 6:33

- Demonick

"Bayleyho tvorba je na hranici průměru, mezi alby jsou nepatrné rozdíly.", "A kdo to vlastne je? Jeden z mnoha, ktery zije z odkazu pusobeni v IM.", "Ja jen pisi, ze je to trapak, ktery se vyskytl u dvou alb IM, ktere myslim, ze velice nikoho nezajimaji" - všímam si, že sa to tu hemží samým "znalcom". Holt, internet warriors nemajú úcty pred nikým/ničím... :) Keď budete mať vy bezvýznamní trapáci vo svojom repertoári, také fantastické dosky ako X-Factor, The Man Who Would Not Die, Silicon Messiah, Blood And Belief či Promise And Terror, tak kľudne ich zaveste na youtube, a ja si to rád vypočujem :-)

19. 04. 2021 3:38

Blaze - Jirka Pokorný

Musím se Blazeho zastat... Souhlasím, že jeho sólové počiny lehce splývají (i tak se ale na nich dá vypíchnout spousta kvalitních kousků). Co se týká působení u Maiden, je třeba zohlednit (vy, někteří hateři), že si ho kapela sama vybrala, takže v daném období tam své místo jistě měl. Virtual XI. není úplně skvostné dílo, ale jistě se najdou posluchači, kteří mají desku rádi. Jiná situace je u X Factoru, který, přestože jej spousta lidí haní, kvalitní deskou je. A podotýkám, že poprvé jsem jej nezvládl poslechnout ani do poloviny ("tóóóhle po Dickinsonovi, ty vole ty se museli zbláznit"). Zkoušel jsem ho několikrát, až jednou nastala situace, kdy nebyla možnost CD vypnout. A sedlo si to. Od té doby je X Factor mojí nejoblíbenější deskou Iron Maiden a nejčastěji se k ní vracím. (Tím nepopírám zásluhy a kvality obou pěvců na ostatních albech). Co se týká koncertů, přestože snaha byla, nepovedlo se to úplně, to každý slyší... Ale jako sólový umělec, Blaze sám za sebe, je v pořádku. Živě, tváří v tvář, s publikem nejlépe na jeden dva metry, dodává to, co lidi chtějí. A jako občan Bayley - milý, vstřícný a dobromyslný metalový Shrek. Měl jsem možnost osobního setkání (nic výjimečného, stejně, jako spousta jiných fanoušků) a přesto, že už to nějaký pátek je, dodnes na něj v dobrém vzpomínám.

18. 04. 2021 23:43

- rumcajs

Blaze je bezpochyby skvělý hudebník, i když možná ne prvotřídní pěvec. X Factor je pecka, klasika IM a jeden z pilířů jejich tvorby. Virtual XI trpí trochu nedomrlou Angel and The Gambler, ale obsahuje taky mrdy jako Futureal, Clansman a krásnou Como Estais Amigos. A Blazeova sólová tvorba je, alespoň co se týče alb do Promise and Terror, i kvalitativně rovnocenná s IM. Vždyť Sillicon Messiah byl minimálně ve Sparku hodnocen výše než mejdnovský Brave New World. Je pravda, že jeho desky od PaT trpí produkční nedokonalostí, ale novinka je na tom přeci jen o něco lépe než předchozí trilogie, i když tu zas trochu slyším únavu materiálu a opakující se postupy. Ale je to všechno poctivé a na dřeň, takže proč ne? Já jej viděl i na živo a nasazením i kvalitou materiálu (bylo to po The Man Who Would Not Die) strčil své slavnější exkolegy do kapsy. Takže jeho tvorba smysl má, stejně jako jeho působení v IM.

18. 04. 2021 22:40

- orre

Nemyslím si, že období s Blazem nestálo za nic! Naopak, The X Factor byla v mnohém zajímavá a může se hrdě postavit vedle nejlepších desek Maiden. Obstála zkouškou času.

18. 04. 2021 21:22

- V.

Že se vyskytl u alb, která nikoho nezajímají? The X Factor mě baví dodnes. Dá se něco takového říct o posledních albech IM? Nedá. Tak jsem asi výjimka :-)

18. 04. 2021 21:17