Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


BASINFIREFEST 2022 - 23. - 26. 6. 2022, SPÁLENÉ POŘÍČÍ

FERAT na Basinu oslaví 35 let
Legendární plzeňský krvesaj FERAT v říjnu roku 2017 v Šeříkovce oslavil 30 let od svého vzniku. Šlo o unikátní vystoupení v kompletní historické sestavě a zároveň to byl první i poslední takovýto koncert. Tedy měl být. Až dodnes. Dle přísloví „Nikdy neříkej nikdy” dosud jen teoretická myšlenka dostává reálné kontury, neb FERAT se minimálně ještě jednou na pódiu ukáží. Letos na Basinu!
Prosby fanoušků po skvělém vystoupení v Šeříkovce, že si ještě jednou přejí slyšet písně FERATu z 80. a 90. let, nebraly konce. A neb povedená 30letá oslava tlukot společného srdce pětice nakopl tak, že ani po 5 letech neutichl, podařilo se s kultovní heavy, později thrashmetalovou kapelou ještě na jedné rozlučce, resp. oslavě jejího života domluvit.
Na letošním Basinu tak pod plachtou FERAT pravděpodobně definitivně naposledy uvidíte společně hrát původního zpěváka Marcela Persyho Šamana, kytaristy Daniela Kroba a Radka Kroce, basáka Romana Velinova a bubeníka Alana Reisicha. Těšte se, bude na co vzpomínat!

____________________________________________
SODOM a dalších pět kapel v sestavě!

Tak už se to blíží! 16. ročník Basinu je tu za čtvrt roku a my jsme úplně bez sebe, že se nám do sestavy podařilo dostat německou úderku SODOM. Jedna z kapel německé thrashové "velké čtyřky" patří k nejdéle působícím (založeni r. 1981) a nejvlivnějším kapelám žánru. Další zahraniční kapelou jsou ROLO TOMASSI. Mladí progresivisté v čele s kouzelnou Evou Spence hrají něco mezi moderním metálkem a éterickými rádiovými hity. To zní šíleně, že? Žánrově nezařaditelní Angláni čerpají z mathcore, dreampopu i experimentálního rocku- skvělá a zajímavá kapela!

Do šestice tu máme kvartet skupin z tuzemska. COCOTTE MINUTE s charismatickým Zellerem patří na špičku českého crossoveru už od první desky, šťavnatý nariffovaný rock GAIA MESIAH sdílí podobnou vizi s kapelami jako Faith No More, Jane`s Addiction nebo Deftones, metalický crust n` roll ostrafskych MALIGNANT TUMOUR vychází z muziky Motorhead a nakopává „píp“, trhá „píp“ a hlavně jede vždy naplno! Na závěr přidáváme kapelu nesoucí nejčistší esenci gotického rocku, která před třiceti lety vydala svou albovou prvotinu - XIII. STOLETÍ!

Zůstaňte naladěni, další kapely budou přibývat!

____________________________________________

Při obnovení Basinfirefestu po dvouleté pauze pořadatelé v roce 2019 slibovali nový koncept festivalu zahrnující více zahraničních kapel. A jelikož do šestnáctého Basinfirefestu zbývají čtyři měsíce, od zimy doplňovaná sestava festivalu nyní získala headlinera. Těmi jsou SAXON.

Britští veteráni SAXON vedle IRON MAIDEN a DEF LEPPARD patří k průkopníkům nové vlny britského heavy metalu. Jedna z nejúspěšnějších kapel žánru nyní natočila další skvělou, již čtyřiadvacátou desku „Carpe Diem“, kterou na Basinu v rámci oslav jejich čtyřicátin přiveze představit.

Sestava festivalu odehrávajícího se na rozlehlé zelené louce u Spáleného Poříčí nabízí ale víc. Ohromnou párty rozpoutá charismatický Leo Moracchioli alias FROG LEAP, který na svém YouTube kanálu přináší milionům diváků hromadu zábavy, stejně jako Fini STEVE`N`SEAGULLS, kteří zazářili na Brutal Assaultu i vyprodaném koncertu v Praze. Pusťte s jejich „Thunderstruck“ a pochopíte.

O nevšední zážitek se postará mezinárodní soubor HEILUNG. Rituální temná hudba, koncepční pravěké představení a nástroje jako rámové bubny, chrastění lidských kostí či rekonstruované meče a štíty z archeologických nálezů.

Holandská EPICA na svém osmém řadovém albu pracovala pět let. Symfometaloví titáni se na něm vydávají zcela filmovou cestou a přináší svůj dosud nejvelkolepější opus. Ten připravují též power/heavy legendy BLIND GUARDIAN, nejen zavzpomínat bude možno s Maťo Ďurindou a jeho triem TUBLATANKA a těšit se lze na legendy progressive metalu SYMPHONY X.

Moderní směry v čele s charismatickými zpěvačkami budou reprezentovat populární JINJER či INFECTED RAIN, ale též Američané SUICIDE SILENCE jako jedna z prvních deathcore kapel, jejíž strmý vzestup málem zastavila smrt frontmana.

Své třicáté výročí přijedou oslavit portugalští vlci MOONSPELL, ještě pět let déle hrají ROTTING CHRIST, kteří obstáli ve zkoušce času a stali se jednou z předních dark/black metalových kapel. K temnějším kapelám budou patřit i hvězdní black/deathers VLTIMAS s bývalými členy MAYHEM a MORBID ANGEL.

Odkaz Chucka Schuldinera připomenou DEATH TO ALL, tribute kapela tvořená původními členy DEATH, ale také progresivní Němci OBSCURA. V sestavě ale jsou k nalezení i další klasici žánrů, např. PRO-PAIN, DOG EAT DOG, VAN CANTO nebo GRAVE DIGGER a již několik prvních českých kapel.

Aktuálně potvrzené kapely: Annisokay, Blind Guardian, Death To All, Dog Eat Dog, Epica, Frog Leap, Grave Digger, Gutalax, Heilung, Hentai Corporation, Infected Rain, Jinjer, Moonspell, Obscura, Pro-Pain, Rotting Christ, Saxon, Stellaris, Steve`n`Seagulls, Suicide Silence, Symphony X, Tublatanka, Van Canto, Vltimas, Wednesday 13

Více zde
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.12246 sekund.