18.01.2018
SYNKOPY
Zemřel jeden z hlavních tuzemských propagátorů ..více

18.01.2018
DORO
Šest let uběhlo od poslední nahrávky "Raise Your Fist" a ..více

18.01.2018
SACRED REICH
Kultovní thrasheři z Arizony jsou v současné době bez ..více

18.01.2018
MEMORIAM
Britská deathmetalová senzace uplynulého roku, kde ..více

18.01.2018
SKINDRED
Alternativně metalová parta z Walesu hlásí, že má ..více

18.01.2018
DREAM CHILD
Z popudu labelu Frontiers Music vznikla nová superskupina. ..více


CHILDREN OF BODOM - Hatebreeder
To co COB započali na skvělém debutu, tady dot ..

Redaktorská bilance roku 2017 (Peťulín)
Je potěšující vidět, že si to někdo takhle ..

Redaktorská bilance roku 2017 (Peťulín)
Na tuhle bilanci jsem byl nejvíc zvědavý, proto ..

CHILDREN OF BODOM - Hatebreeder
Tu nieje o čom debatovať 10/10.Klenot v melodick ..

VINNIE VINCENT INVASION - Vinnie Vincent Invasion
Hodně kvalitní článek. Když jsem na jeho sól ..

PAINTED BLACK - Raging Light
Bezva, jsem rád, že tě to oslovilo! Přeji př ..

ALMANAC - Kingslayer
Almanac opustil Andy B. Franck!! ..

PAINTED BLACK - Raging Light
Pro mě neznámá kapela, zní mi to dobře, zařa ..

EXOS - Time For A Change
...je tu...tak podme do toho... :)))))))) ..

EXOS - Time For A Change
fosna. Mohu pouze doporučit, tak super album s p ..
Za poslední měsíc:
KATAPULT - Železný Olda to táhne do čtyřicátého křížku (1978 - 2018)
1644x

Tarja TURUNEN - From Spirits And Ghosts (Score For A Dark Christmas)
1413x

AVANTASIA - The Metal Opera
1394x

BLACK SABBATH - The End: Live In Birmigham
1129x

PLETHORA - Age Of Changes
1021x

VINNIE VINCENT INVASION - Vinnie Vincent Invasion
993x19.01.2018
DEBUSTROL, AGGRESSIVE TYRANTS, D.O.P., ZODIAC, SOTURY...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:19:00, vstupné: 200

27.01.2018
SEKHMET , DEGORYEN , FAKULTURA , ORCHIDEA , PHYLACTERY , NIHILLIN ..
MELODKA, KOUNICOVA 20/22, 622 00 , BRNO, začátek od:19.HOD., vstupné: 150,- KČ

28.01.2018
RHINO BUCKET (USA), BLACK BULL..
Praha, Klub Vagon, začátek od:21:00, vstupné: 350,-článků celkem: 6087
recenzí: 4915
reportů: 517
rozhovorů: 340

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu


VICIOUS RUMORS, SEBASTIEN, EAGLEHEART – 2. května 2011, Praha – Exit Chmelnice

Tak už to vypadá, že se americkým veteránům Vicious Rumors u nás poslední tři roky opravdu zalíbilo. Ani na třetím evrovském turné v řadě totiž na rozpisu zastávek nechyběl pražský klub Exit. Je to zhruba půl roku, co se tu Američané ukázali naposled po boku Circle II Circle. Tentokrát byla jejich společnost čistě tuzemská, pro fanoušky melodického metalu ale o nic méně lákavá. Brněnští Eagleheart hráli totiž poprvé po zhruba pěti měsících, které věnovali nahrávání nové desky a i pro kapelu Sebastien to byl první koncert po vydání debutu. A novinku ostatně přiváželi i hlavní hvězdy večera. Pojďme se tedy (s mírným zpožděním) ohlédnout za druhomájovým večerem.

I když teď Eagleheart prodělali menší koncertní pauzu a soustředili se na práci na desce, absolutně nebylo znát, že od pódií odpočívali tak dlouho. Ačkoli tento večer otevírali, pár fanoušků přišlo očividně primárně kvůli nim a i když návštěvnost jako obvykle nestála za moc, kluci nemuseli mít obavy, že nebude krátce po osmé pro koho hrát. Kapela přivezla novou posilu za kytarou, Michala Jankuliaka, a mimo dobře známých skladeb z debutu nám naservírovala i malou ochutnávku novinky, která zněla víc než slibně. Už během jejich setu se začali do sálu trousit členové Vicious Rumors a došlo na první chválu na účet předkapely z jejich úst. Vzájemného muzikantského obdivu bylo ten večer vůbec přehršle. Dalším plusem byl docela slušný zvuk, který nechal hezky vyniknout Vojtův vokál a nerušil zážitek z jeho výškařských exhibicí. Eagleheart jsou dokonale sehraní a mně se ještě nikdy nestalo, že by mě jejich koncertní výkon nadmíru nepotěšil. A tento večer nebyl výjimkou.

Jako druhá v pořadí nastoupila ten večer momentální senzace české melodické scény – pardubičáci Sebastien. I když se může zdát, že se se svým parádním debutovým albem „Tears Of White Roses“ vynořili odnikud, za jejich současným sbíráním vavřínů stojí dlouhá cesta a tvrdá dřina. Taktéž to byl jejich první koncert po návratu ze studia, ale v jejich případě bylo vše ještě ztíženo o to, že aktuální sestava má zatím namíle daleko k sehranosti party, která hrála před nimi. Docela mě zajímalo, jak bude deska, která se mi opravdu hodně líbí, znít naživo. Navíc (když když si odmyslíme dva podpůrné ženské vokály) musel zpěvák George zvládnout všechny skladby sám. A já měla předem docela obavy, jestli hlasy hvězdných hostů nebudou chybět až příliš. Obavy se nevyplnily a já můžu s potěšením konstatovat, že Sebastien jsou svůj skvělý materiál schopni důstojně prezentovat i na pódiích. Jen (možná právě v přímém srovnání s Eagleheart) byla znát ta prozatimní nesehranost a místy to trochu skřípalo, ale to je jen otázka času, než se všechno doladí. Pak už nebude co vytýkat, protože prezentovaný materiál nemá chybu. Živého provedení se dočkala většina skladeb debutu – pro mě vévodila hlavně čtveřice „Musee du Satan Rouge“, „Femme Fatale“, „Dorian“ a pomalá „Fields of Chlum“. Nedošlo ale na úplně všechno, zbytek se podle slov frontmana kapela nestihla naučit. A tak zbyl prostor i pro trochu češtiny a zazněla také skladba „Křižáci“ z repertoáru kapely Navar, ze které se Sebastien vyvinuli.

Když srovnám tenhle koncert Vicious Rumors s jejich zastávkou na stejném místě v roce 2009, měla tentokrát kapela tři nesporné výhody. První výhodou byly kvalitní předkapely. Druhou větší návštěvnost (i když ne o tolik, kolik by si zasloužili). A třetí – tou nejpodstatnější – je Brian Allen za mikrofonem. Nový vokalista, který díky novince „Razorback Killers“ mohl své hlasové kvality ukázat už i na desce, je opravdu pro kapelu tou nejlepší volbou a jeho schopnosti se nejvíc projevují právě na živých vystoupeních. Tentokrát ho ještě podpořil zvuk, takže jsme si mohli vychutnávat řezavé výšky, které Brian bez zaváhání sázel jak do vlastních, tak do starších skladeb. Bylo vidět, že do toho dává opravdu všechno a že neofláknul ani jedno zaječení, a to i přesto, že vzduch v klubu byl už solidně ohřátý a Brianovi v jeho koncertním oblečku muselo být docela vedro. Prezentace nové desky proběhla opravdu důkladně – zaznělo hned šest zbrusu nových písní. A stejně jako na desce, i naživo na mě nejvíc zapůsobily „Razorback Blade“ a „Axe to Grind“. Došli i na pár tracků, které se na setlistu běžně nevyskytují. Velký prostor dostala například deska „Digital Dictator“ z roku 1988, když vedle titulní skladby a tradičních hitů „Lady Took a Chance“ a „Minute to Kill“ zazněly ještě „Worlds & Machines“ a „Out of the Shadows“. Další neočekávanou písní byla „Dust to Dust“, oproti tomu prakticky celá tvorba devadesátých let zůstala opomenuta, stejně jako předposlední deska. Kapela odehrála celý set naplno, působila neúnavně, jednotliví členové se předháněli v pózách a grimasách a kytarová smršť nám nedala ani chvíli vydechnout. Mimochodem je škoda, že Briana nezná Zdeněk Troška. Myslím, že by ho role Lucifera v další pohádce nemohla minout.

Pondělní večer v Exitu ve staré známe společnosti se opět velmi vydařil, ačkoli se opět konal ve velmi komorní atmosféře. České publikum bude mít ale ještě letos možnost svoji reputaci napravit, protože VR si zahrají v Plzni na Metalfestu. Jsem si jistá, že tam už širší publikum zaujmout dokážou a bude se jim chtít k nám vracet i v letech příštích. Protože pokud jim vydrží tahle forma, mají pořád koncertně hodně co nabídnout.

Playlist: Murderball, Razorback Blade, Digital Dictator, Minute to Kill, Out of the Shadows, Dust to Dust, Bloodstained Sunday, Black, Worlds & Machines, Soldiers of the Night, Only Live Twice, Let the Garden Burn, Axe to Grind, Ship of Fools, Lady Took a Chance, Down to the Temple, Hellraiser, Don´t Wait for Me

Ray             


www.viciousrumors.com
www.sebastienofficial.com
www.eagleheart.eu


Fotogalerie


EAGLEHEARTSEBASTIENVICIOUS RUMORS


foto:
Veronika Hesounová


Vydáno: 15.05.2011
Přečteno: 2759x
počet příspěvků: 5

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Souhlas, Jirka je...16. 11. 2011 13:50 Stepan
Po Brněnském...16. 11. 2011 12:06 Bubák
Tak to je hodně...16. 05. 2011 7:34 Tassadar
Těžko...15. 05. 2011 21:02 Ray
kolik tam bylo...15. 05. 2011 19:23 pavel


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.13459 sekund.