27.10.2021
ARAKAIN
Od pražské legendy odchází baskytarista Zdeněk Kub. Ten ..více

27.10.2021
BRYAN ADAMS
Nejznámější kanadský muzikant se po třech letech od ..více

27.10.2021
W.A.S.P.
Blackie Lawless a jeho parta se vydají do světa oslavit ..více

27.10.2021
ORPHANED LAND
Největší izraelské metalové hvězdy rekapitulují ..více

27.10.2021
CORRODED SPIRAL
Bývalý bubeník Sepultury Igor Cavalera, představuje ..více

27.10.2021
SLASH PUPPET
Kompilačním albem "Studs & Gems" se připomene kariéra ..více


U.D.O. - Game Over
Slogan Game Over nabízí mnoho výkladů. Já jej ..

U.D.O. - Game Over
Za mě jejich nejlepší deska. Konečně ubrali n ..

ECLIPSE - Wired
Když to (po unylém začátku) rozpálila úvodn ..

WHYZDOM - Of Wonders and Wars
Francouzský metalový okresní přebor. Konec tab ..

U.D.O. - Game Over
Za mě krok zpátky. Tři předchozí desky měli ..

AURA - Falling Darkness
Mrkve: Zkus třeba Silencer. Ti mají jen jednu de ..

U.D.O. - Game Over
Za mně hodně povedená deska, prostě klasické ..

FOREIGNER - Foreigner
Parádní deska! ..

FOREIGNER - Foreigner
další superskupina... ..

AURA - Falling Darkness
mám rád klasicky znějící dřevní black nahra ..
Za poslední měsíc:
K.K.`S PRIEST - Sermons Of The Sinner
1246x

DEATH - Scream Bloody Gore
1037x

DEATH - Leprosy
1013x

SKELETOON - The 1.21 Gigawatts Club
1009x

CARCASS - Torn Arteries
959x

DEATH - Human
840x

článků celkem: 8694
recenzí: 7176
reportů: 574
rozhovorů: 523

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


BASINFIREFEST (3.-5.7.2009 Spálené Poříčí) - 1. část

Nedaleko Plzně, v přívětivé vesničce Spálené Poříčí, se na velké zelené ploše bývalého letiště mělo během tří dní setkat něco málo přes šedesát kapel, ať už českých nebo zahraničních. A tady je malá ochutnávka…

Aby mi čirou náhodou z Basinfire festu něco neuniklo, byla jsem ochotná na místo konání dorazit už o den dříve. Přivítalo mě příjemné prostředí a neuvěřitelně obrovská zelená plocha, na které se měl festival konat. To, že cesta k cíli od zastávky autobusu vedla poněkud do kopce bylo zapomenuto díky odměně v podobě výběru místa vhodného k ubytování. Dalším překvapením byl i večerní program, který jel zatím na jednom pódiu a to Rock radiu stage, která byla pod střechou velkého bílého stanu. To, že program bude trvat do brzkých ranních hodin a nenechá ucestované návštěvníky festivalu v klidu vyspat, se nakonec ukázalo jako překvapení nemilé. Ale ráno svítilo sluníčko, nebylo kam spěchat a byl čas na obhlídku terénu. V areálu byly krom zmíněné Rock radio stage ještě dvě venkovní, jedna větší a druhá menší, jak už to ostatně tak bývá. Na první, větší, se hned ve dvanáct na úvod festivalu předvedla v záři slunce kapela Maelström. Nedočkavci, kteří už měli postavený stan, se šli zvědavě podívat, co že se to děje a myslím, že ti, co kapelu neznali, byli mile překvapeni, stejně jako já. Dle mého názoru na úvod dobrá trefa. Zbytek odpoledne se ztrácel v řešení organizačních zmatků, popíjení kofoly, pojídání párků v rohlíku a okukování areálu. Pro mě osobně se nic důležitého nedělo a proto jsem byla ráda, že můžu sedět pod deštníkem, schovaná před všudypřítomným vedrem, a těšit se na večer.

Ten pro mě začal kapelou Arakain, na kterou jsem byla osobně zvědavá, protože ji mám převážně spojenou s osobou zpěváka Aleše Brichty. A na samotných návštěvnících festivalu bylo vidět pouhým okem, že tahle kapela tu má velké zastoupení. Trička, kalhoty, vlajky, to vše s názvem Arakain bylo k vidění téměř na každém kroku. A koncert samotný? Nebylo to špatné, fanoušci si jistě přišli na své, ale mě, čím dýl jsem show sledovala, se slila v jedno. Ale to neznamená, že vystoupení bylo špatné, to vůbec ne.

V zákulisí zatím vznikly trošku zmatky, protože francouzská Dagoba, která měla přijít na řadu hned po Arakain, přijela pozdě a tak to pro náhodného pozorovatele chvíli vypadalo (dle toho, jak se následující kapela Sonic Syndicate činila kolem stage) že by mohlo dojít k výměně. Ale nakonec se tak nestalo, Dagoba nastoupila jak měla a fanoušky to rozhodně nenechalo chladnými. Díky světlům nazelenalý zpěvák si někdy v půlce koncertu rukama vytyčil mezi fanoušky „bojovou arénu“ a nechal je doslova porvat se mezi sebou.

A konečně měli přijít na řadu švédští Sonic Syndicate. Viděla jsem je letos už dvakrát, ale na tuhle show jsem se, kdo ví proč, těšila ze všech nejvíc. Atmosféra dýchala očekáváním a příval energické hudby, která v zápětí přišla, byl strhující. "Jailbreak", písnička, která bývá na jejich koncertě první, zazněla překvapivě až druhá v pořadí. Dále byly ke slyšení z řady dalších "Powershit" a "Jack of Diamonds". Oba zpěváci, uhnízdění na svých nepostradatelných bedničkách se předháněli, jako by šlo o to, kdo z nich je lepší, kytarista Roger klasicky poletoval po stage jako čertík, který vyletěl z krabičky, další kytarista Robin vypadal, jak když nemá na práci nic jiného, než utíkat před chtivými fotografy a rozsekla to nakonec zákeřná basačka Karin, která s přehledem skopla pet lahev, která přilétla na stage, rovnou mezi ně. Ale i přesto stál tenhle nářez za to, i když zvuk nebyl stoprocentní, jak se mnozí fanoušci shodli.

Na závěr večera se měla předvést rocková opera Antigona. Další věc, která mě zajímala, jak z hlediska hudby, tak z hlediska uchopení celého vystoupení. Zprvu to nevypadalo špatně. Řada okostýmovaných zpěváků a muzikantů, spousta nástrojů, ale! Nekonečné zvučení a ve výsledku nepříliš přesvědčivá show, zmatený klávesák, který neviděl na nástroj a podobné excesy mi totálně zkazily celý dojem z vystoupení. Nutno jen podotknout, že zazářila zpěvačka Bára Zemanová.

Ale i přes všechny nedostatky, které den měl, se dalo říct, že první den festivalu stál nepochybně za to. Plný sluníčka, emocí a dobré nálady končil něco po půlnoci a my se začínali těšit na sobotní nářez.

Hannah             


www.basinfirefest.cz

Fotogalerie


MAELSTRÖMARAKAINDAGOBASONIC SYNDICATEANTIGONA


foto:
Veronika Hesounová


Vydáno: 21.07.2009
Přečteno: 4806x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
oprava a nazorSorry ale Spalene...30. 08. 2009 12:51 Mirec
Antigona-rockoperaHi, pHILL :o) you...16. 08. 2009 2:19 Kinglionsheart
Amazing AntigonaHi, great show! And...11. 08. 2009 22:11 Phill


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 1.14826 sekund.