PRIMAL FEAR - Domination
Podľa mňa v dobe Youtube, Spotify, Bandcamp a...

ALICE COOPER - The Revenge Of Alice Cooper
Bruce, Dunaway a Smith s Cooperem na albu Welcome...

ALICE COOPER - The Revenge Of Alice Cooper
Bruce, Dunaway a Smith s Cooperem na albu Welcome...

ALICE COOPER - The Revenge Of Alice Cooper
Slyšel jsem zatím jen první dvě úvodní skladby,...

ALICE COOPER - The Revenge Of Alice Cooper
Úžasné sedmdesátky

ALICE COOPER - The Revenge Of Alice Cooper
A mi se ta staroba posledních desek právě líbí....

PRIMAL FEAR - Domination
Pokud je recenzent na svém místě, jako např....

PRIMAL FEAR - Domination
-orre: No nevím jestli pak není recenzent trochu...

IKARA - Post Lucem
To si piš. Krob je kam vítr, tam plášť. Už tady o...

PRIMAL FEAR - Domination
mozno to bol zámer ... kvalitne ozvučená ...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




CELLADOR - Enter Deception

Amíci CELLADOR plánují ještě letos vydat své druhé album s názvem „For All Or Nothing“, tak se zkusme podívat na jejich 3 roky starý debut, abychom zjistili, zda je nutné se alespoň trochu vzrušovat hřejivým očekáváním nebo zůstat v ledovém poklidu.

A o co tady jde? O speed jako kráva! Toto označení ale bohužel platí mnohem více pro rychlostní stránku věci. Mnohem méně pak pro tu kvalitativní. CELLADOR chtějí být rychlejší než nejrychlejší a na povrch se tak trochu prodírá pradávná rivalita mezi U.S.A. a Velkou Británií. Konkrétně tedy tato kapela versus DRAGONFORCE. No a Angličani samozřejmě vyhrávají o několik kytarových délek a není to vůbec proto, že byli první, kdo začal hrát hyper/ultra/sprinter speed metal.

Američanům k alespoň viditelnému snížení svého handicapu brání několik faktorů. Ona totiž pouze masakroidní, leckdy i thrashem nasáklá rychlost nestačí, je třeba do ní nalít přímo úměrné množství nápadů a tvořivosti. Tolik, aby se nůžky mezi šíleným kvapem a zájmem posluchačů neotevřely příliš. A tady se to moc nedaří, ačkoliv úplná katastrofa to (jak vidno z hodnocení) taky není. Většímu magnetismu ovšem schází nedostatek skladatelských pikanterií, jako jsou chytlavé sloky, refrény, méně kostnatých textů s vyčpělými rýmy jako „together-forever“, strhující sóla (jako třeba v „Seen Through Time“, jenže to je zase vloženo příliš na efekt a neorganicky), zkrátka zápletky, které celou tu speedovou smršť dotáhnou do posledního tónu bez přebytečného zmatku a chaosu.

A pak tady dost pokulhává osobitost, o originalitě ani nemluvě. Trendařská lichva je zde totiž hodně blbě maskována (jestli tedy její čouhavost není účel), vykoukne na nás z každého notového zákoutí. K tomu zpěv, který nepokrytě vyvolává Kiskeho ducha z dýňového období a v celku je tedy celkový zážitek poněkud neupřímný, zoufale nepůvodní a v některých momentech dokonce nedůstojný.

Tohle album se každopádně nedá sjet najednou, ale to mám u DRAGONFORCE taky. Jenže k nim se budu vždy velmi rád vracet, s CELLADOR tak učiním maximálně v dobách největšího speedového půstu.

Petr Štěpnička             


www.cellador.com

YouTube vzorek

Seznam skladeb:
1. Leaving All Behind
2. A Sing Far Beyond
3. Never Again
4. Forever Unbound
5. Seen Through Time
6. Wakening
7. Releasing The Shadow
8. No Chances Lost

Sestava:
Michael Gremio - zpěv
Chris Petersen - kytara
Bill Hudson - kytara
Valentin Rakhmanov - baskytara
David Dahir - bicí

Žánr: speed metal
Rok vydání: 2006
Čas: 44:32
Produkce: Erik Rutan
Label: Metal Blade
Země: U.S.A.

Diskografie:
2006 - Enter Deception


Vydáno: 01.11.2009
Přečteno: 3126x




počet příspěvků: 12

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Jeste k tomu Sparku...4. 11. 2009 17:51 adrian
Já jen jestli taky...4. 11. 2009 12:58 Pepsi Stone
Co se týká...4. 11. 2009 9:30 Pagan
Ohledně Power...4. 11. 2009 6:32 GNT
Pagan: Hlavne...3. 11. 2009 19:05 adrian


 
Metalforever.info © 2006 - 2025     RSS - články

stránka byla načtena za 0.01383 sekund.