21.10.2021
OF MICE & MEN
O návrat na výsluní popularity se bude snažit tato ..více

21.10.2021
MORGUILIATH
Jednočlenný projekt z Francie, specializující se na ..více

21.10.2021
STÖRMBREAKER
Krátce před vydáním debutového alba dochází u těchto ..více

20.10.2021
METALLICA
Sanfranciská legenda tento rok oslavuje třicet let od ..více

20.10.2021
VENDED
Griffin Taylor, syn Coreyho Taylora ze Slipknot se potatil a ..více

20.10.2021
NERVOCHAOS
Pětadvacet let existence slaví tato deathmetalová formace ..více


DEATH - Human
Tady asi žádná - Human je majstrštyk a vrchol ..

MINSTRELIX - 11 Trajectories
To mě těší, díky za reakci! :-) ..

TRIVIUM - In the Court of the Dragon
Najlepší album od Trivium doposiaľ, veľmi ľah ..

TRIVIUM - In the Court of the Dragon
moc pěkně napsaná recenze, se vším naprosto s ..

K.K.`S PRIEST - Sermons Of The Sinner
Po hodně dlouhé době něco co mě přimělo kou ..

MINSTRELIX - 11 Trajectories
No teda....Pagan. Znovu Ti chcem poďakovať. Tak ..

MINSTRELIX - 11 Trajectories
Mně to zní povědomě skoro všechno, ale větš ..

THE LUCID - The Lucid
Dobré Davide, dobré! ..

MINSTRELIX - 11 Trajectories
Sedm let to trvalo, ale stálo to za to. Kapela ni ..

ASKING ALEXANDRIA - See What`s On The Inside
Pepsi, fundovaná recenze, je vidět, že máš AA ..
Za poslední měsíc:
RAGE - Ressurection Day
1239x

K.K.`S PRIEST - Sermons Of The Sinner
1080x

DEATH - Scream Bloody Gore
967x

DEATH - Leprosy
934x

KISS - Psycho Circus
922x

SKELETOON - The 1.21 Gigawatts Club
892x

článků celkem: 8675
recenzí: 7159
reportů: 574
rozhovorů: 521

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Metalfest 2013 - Bažina fest s dokonalými headlinery!!!

Déšť, zima, bahno, hnus... Těmito slovy se dá krátce a jasně shrnout letošní plzeňský Metalfest. Bohužel, proti Pragokoncertu se letos příroda postavila opravdu mocně. Marně přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy zažil festival s odpornějším počasím. O to větším překvapením pak bylo, že akci navštívilo odhadem stejně lidí, jako tomu bylo vloni. Ona totiž ani sestava kapel letos nebyla tak silná. I přes počasí a slabší line-up nakonec Metalfest ale několik zážitků přece jenom přinesl.

Tím prvním bylo páteční vystoupení norských rarachů SATYRICON. Vtípky, že si Norové přivezli ze severu chladné a deštivé počasí, musely jít stranou, protože na jejich set bylo naštěstí hezky. Můžeme děkovat alespoň za to... SATYRICON předvedli naprosto strhující koncert, který evidentně smetl všechny - jak fanoušky tvrdších stylů, tak i heavy metalisty, kterých bylo v areálu pochopitelně nejvíce. Ono se ani není čemu divit, muzika SATYRICON má grády a ačkoliv je osekaná až na samotnou dřeň, není jediné místo, kdy by mohla nudit. Překvapením pak je, že Satyr rozhodně není studený čumák, nýbrž festivalový showman. Přesto nečekejte přehnané a vtipné pózy. Vše bylo v mezích - plně profesionální, promyšlené... Jestli jste ještě žádný koncert SATYRICON neviděli, měli byste to napravit, jakmile to bude možné! Při „Mother North“ se vám rozklepou kolena a záda vám sežehne pořádný mráz! :-)

Myslel jsem si, že parádní SATYRICON nemůže nikdo překonat. To jsem se ale mýlil! Kdo si počkal na samotnou tečku festivalu, ten vyhrál. A všechna čest, vzhledem k počasí, k povodním, které sužovaly republiku, lidí vydrželo hodně. KING DIAMOND nenechal nic náhodě a playlist pojal jako jasné best of jeho kariéry. A to i s výlety do diskografie Mercyful Fate. Hned od začátku člověka naprosto odrovnala dokonalá zvuková stěna, kterou jsem na festivalu snad ještě nezažil. Vše čisté, přesto tvrdé jako řemen. Jednoduše řečeno - byl to nářez. Úchvatná byla i samotná scéna a vůbec provedení celého koncertu. Těžko hledat vrcholy tohoto vystoupení. Člověk od začátku do konce čuměl s otevřenou hubou, neexistovalo v tu chvíli nic jiného, než dánský démon, který sázel jedno eso za druhým. Největší odezvu měla samozřejmě „Sleepless Nights“! Dokonalost, dokonalost, dokonalost...

Výborných kapel bylo na festivalu samozřejmě více, i když je škoda, že člověku leccos uniklo. Pokud se tedy nechtěl úplně odrovnat a chtě nechtě byl alespoň část dne někde schovaný. Skvělé sety předvedli například U.D.O., KREYSON (až na ty kecy), MERCENARY, AIRBOURNE (frontman je neskutečné hovado), CRUCIFIED BARBARA či KATAKLYSM.

Hlavní devizou letošního Metalfestu byl zvuk. Vše bylo krásně čitelné, dynamické. Lepší ozvučení festivalu jsem nezažil. Snad jen sobotní večer mohl být krapet víc nahlas. Například při KATATONII se člověk přímo pod podiem mohl bavit, jako by se nechumelilo. Ale jinak palec nahoru. Zvuk se letos opravdu povedl na výbornou!

Celkově byla organizace na velmi vysoké úrovni, což ale na druhou stranu ani nepřekvapí. Když ale vezmeme v potaz počasí, myslím, že pořadatelé měli opravdu plné ruce práce. Příroda byla nemilosrdná...

A opět to počasí... Brečeli snad všichni - lidé, kteří spali ve stanech (městečko bylo nakonec evakuováno), lidé, kteří málem utopili svá auta, lidé, kteří mokli a mrzli, stánkaři, kteří nic nevydělali. Atmosféra byla velmi negativní, což je samozřejmě na takové akci špatně. Naštěstí je Lochotín nedaleko centra, takže se promrzlí fanoušci, kteří už pobyt v areálu nevydrželi, mohli jít schovat někam do kamenného restauračního zařízení či třeba na ubytovnu.

Ve finále jsou tedy dojmy z Metalfestu velmi rozpačité. Na jednu stranu jsme zažili strhující SATYRICON a KINGA DIAMONDA, na stranu druhou jsme se modlili, abychom to počasí vůbec přežili. Jenomže s tím už se musí počítat, když je akce pod širým nebem. Takže tady vlastně pláču nad špatným hrobem...

Venca Votruba             


FOTOGALERIE


foto:
Milan Říský


Vydáno: 18.06.2013
Přečteno: 3439x
počet příspěvků: 4

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Měl si vytáhnout...20. 06. 2013 9:30 Bubák
Pro bubáka.To Bubák: Četl...19. 06. 2013 21:18 lukáš
Ty nový věci...19. 06. 2013 19:41 Venca
Sakra Venco, jak si...19. 06. 2013 18:12 Bubák


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.66262 sekund.