ANCIENT BARDS - Artifex
Za mě naprosto super, Sara je famózní zpěvačka....

GHOST - Skeletá
Jo, o tom by se dalo samozřejmě diskutovat (někdo...

Billy IDOL - Dream Into It
Super pecka John Wayne se objevila už v roce 2008...

GHOST - Skeletá
Meliora je tak 6.5 max

GHOST - Skeletá
mě zaujali první třemi deskami, pak, po Prequele...

GHOST - Skeletá
Vy tady sázíte čísla... Jo změna by to byla fajn,...

GHOST - Skeletá
Výborné. poslouchat muziku necist recenze...

Alice COOPER - Constrictor
Jedno z mých top5 od mistra... Vynikající,...

GHOST - Skeletá
Po prvním poslechu by moje hodnocení asi bylo...

GHOST - Skeletá
Deska slušně rozděluje kritiky. Nicméně v...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




HUMAN FATE - Part 1 (Reissue)

Země galského kohouta nás už několikrát přesvědčila o tom, že i zde se rodí kvalitní a zajímavý metal. A ani Human Fate nejsou žádní nazdárkové. Pocházejí z Paříže, vznikli už v roce 2007, ale až teprve letos jim vychází debutové album „Part 1 Reissue“.

Je plné moderně znějícího death metalu s pořádným groovem a coreovým nasazením. To vše je zabaleno do symfonického balení a orientální atmosféry. Ono samotné album už vyšlo v roce 2009, nyní se dočkalo zvukových, ale i kompozičních úprav a jedná se vlastně o zcela nové dílko. Album se velice dobře a uvolněně poslouchá a to i přes svou údernost a tvrdost. Human Fate patří do rodiny takových kapel, jako jsou Orphaned Land nebo Arkan, akorát k tomu přidávají svůj moderní groove metal.

Ten sám o sobě příliš originální není a v tomto směru jsou Human Fate spíše průměrní, byť hrají zcela suverénně a své nástroje ovládají výborně. Ovšem v mixu s orientálnem to zní výborně a nesmírně zábavně. Krom growlingu ovládá zpěvák i čistý zpěv a někdy se k němu přidá i akordeonistka Sofia, která skladby příjemně ozvláštní. Hudba Human Fate je bohatá na zvuky a nástroje, avšak většina z nich je dle mého pouze nasamplovaná. Hovoří o sobě jako o experimentální kapele, já ovšem těch experimentů moc nevidím. O spojení world music a metalu se pokoušelo už mnoho kapel. Avšak Human Fate jsou silní a uvěřitelní a mají čich na skvěle poskládané písně. Vyčnívají zejména „Unify Mankind“, Seed Of Creation“ a „Pariah“. Tady vše zafungovalo na jedničku a skladby mají neskutečnou dynamiku. Co se týká sdělení, chtějí Human Fate podobně jako Orphaned Land spojovat lidi a kultury. Tohle já osobně budu vždy také podporovat.

Album uteče jak voda a člověk by si desku dal klidně ještě podruhé za sebou. To samo o sobě svědčí o tom, že je tenhle počin velice povedený a rozhodně stojí za poslech (a ne jeden).

Tomáš Marton             


FB Human Fate

YouTube ukázka - Pariah

Seznam skladeb:
1. 2500 days
2. Unify mankind
3. Yehusalem
4. Seed of creation
5. The crossing
6. Hanumans quest
7. In fate
8. Pariah
9. Death soul society
10.Black light
11.Presage

Sestava:
Leo Noble - zpěv, kytara
Sofía Miguélez - akordeon, zpěv
Jonathan Ritter - kytara
Philippe Santo - baskytara
Julien Vuillemet - bicí

Rok vydání: 2014
Čas: 49:30
Label: Dooweet
Země: Francie
Žánr: Oriental/groove metal

Diskografie:
2014 - Part 1 Reissue

Foto: archiv kapely


Vydáno: 27.06.2014
Přečteno: 2437x




K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2025     RSS - články

stránka byla načtena za 0.01892 sekund.