29.05.2020
THE DOORS
Po deseti letech se s novou sólovkou hlásí kytarista ..více

29.05.2020
DOKKEN
I když se stále mluví o nové desce této americké ..více

29.05.2020
STRYPER
Podle zpěváka Michaela Sweeta dokončují tito američtí ..více

29.05.2020
SORCERER
Švédská kapela, kde působí někdejší basista Tiamat ..více

29.05.2020
MOUNTAIN WITCH
Němečtí milovníci mixu stoner rocku, doom metalu a ..více

29.05.2020
ANCILLOTTI
Po čtyřech letech se s novým studiovým albem hásí tato ..více


ROYAL HUNT - Collision Course
Já teď sleduju všechny Royal Hunt recenze, kter ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
Podle mě je black metal o vytvoření určité at ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
Melissa čo sa týka obsahu resp. textov je určit ..

Minirecenze na téma to nejlepší z thrash metalu posledních tří let: kapely ONSLAUGHT, HAVOK, PRAYERS OF SANITY a HARLOTT
https://www.you tube.com/watch? v=jcUrQGZB_yw Tak to ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
A je někde definováno, co je hudebně black meta ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
a blackmetal? To ani omylem, ta fošna je jenom t ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
To |Pepsi stone : díky. ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
Recenze na Anděla na útěku tady je, v podstatě ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
Už to písu poněkolikaté, ale o Venom jako o bl ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
To Pepsi stone : Moc bych si přál abyste v reda ..
Za poslední měsíc:
Zdeněk ČERNÝ (TITANIC) - Kluci se vyblbnou v Cradle Of Filth a v Titánech budou klidnější
1312x

VAN HALEN - Balance
1008x

Adrian TĂBĂCARU - Lucifer-A rock opera
894x

Michal PIXA (VISACÍ ZÁMEK) - Čas letí jak splašená punková kráva
868x

VAN HALEN - Van Halen III
781x

TRIVIUM – What The Dead Men Say
763x12.06.2020
GOSPEL OF THE FUTURE, DROM, OR, atd......
Dub nad Moravou, začátek od:13:00, vstupné:

12.06.2020
TASS, HAKMAK, MARASTIC BLUES, POZOR MAMUT...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

13.06.2020
KÚROVEC, VPV, SALAZAR, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150článků celkem: 7670
recenzí: 6303
reportů: 571
rozhovorů: 410

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Co právě posloucháme?

Opět se vracíme k rubrice "Co právě posloucháme", v níž bychom vás chtěli seznámit s nahrávkami, které v posledních dnech a měsících činí radost redaktorům tohoto webzinu, případně na co se těší v dohledné době. V tomto vydání své hudební inspirace odhalili Moloch, Pagan a Savapip.

Moloch:

Jsou nahrávky, které člověka baví opravdu hodně dlouho, a i když je slyšel už nesčetněkrát, stále ho něco nutí, aby si je pouštěl znovu a znovu. To je případ dvou loni vydaných desek – alba „No Grave but the Sea“ od skotských pirátů ALESTORM a desky „Two Paths“ finských válečníků ENSIFERUM. I když od vydání těchto počinů uplynul už rok a půl, pořád mají v mé hi-fi věži své místo. Z kategorie o trochu mladších desek vede novinka britských heavy metalových velikánů JUDAS PRIEST. Album „Firepower“ se nad očekávání povedlo a jestli o něm někteří tvrdí, že je to nejlepší jidášovská deska od doby „Painkillera“, tak mají pravdu. Další placka, kterou v posledních měsících stále dokola točím, se jmenuje „The Sacrament of Sin“ a je z dílny německých power metalistů POWERWOLF. Jejich dvě předešlé fošny byly takové skladatelsky unavené, ale novinka zní opět svěže – zkrátka starý dobrý vlčáci, tak jak je známe z dřívějška. Aktuálně asi nejvíc sjíždím novinku SOULFLY s názvem „Ritual“. I o téhle kapele bych se nebál říct, že jejich tvorba v posledních letech za moc nestála, ale s tímhle počinem, zdá se, se situace opět obrací k lepšímu. Když mám chuť na něco českého, tak obvykle sáhnu po poslední desce pražských pankáčů PLEXIS. Jejich nahrávka „Kašpar v nesnázích“ sice vyšla trochu v tichosti, ale nic to nemění na tom, že se jedná o pořádnou dávku energie.

Pagan:

Vánoční čas je sice hezká věc, na druhou stranu tyto svátky pohody a klidu nejsou důvodem, aby člověk přestal poslouchat metal, zvlášť když jej daná hudba mnohdy zklidní daleko víc, než povinné mluvení s některými příbuznými. Nostalgické vnímání závěru roku je možné využít k ohlédnutí za právě proběhlou sezónou a projít si nejoblíbenější nahrávky (o tom se redakce konkrétněji rozpovídá v lednových bilancích), a zároveň už zvědavě nakukovat, co přinese příští rok. Hned v jeho úvodu se kupříkladu vyklubal velmi povedený projekt DELFINIA z dílny ukrajinského zpěváka Konstantina Naumenka, jenž v něm uplatnil své nashromážděné tvůrčí touhy. Ty se nicméně žánrově příliš neodlišují od jeho domovské party, takže všichni příznivci party Sunrise (potažmo melodického power metalu obecně) nemusí nad poslechem debutového počinku Delfinie ani vteřinu váhat (album bude venku 16. ledna). Ještě před vydáním této desky je na místě zastavení u druhého záseku formace ETERNITY´S END. Ta razantně přeházela sestavu, do čela postavila brazilského zpěváka Iuri Sansona (ex-Hibria), hudební větve osekala do ostřejší heavíkové podoby a výsledek věru není k zahození. Dle dalších zveřejněných teaserů či písní se ladím na novinky Němců THORNBRIDGE i AVANTASIA, stejně jako Italů SKELETOON a RHAPSODY OF FIRE (pokud se však nejrůznějších odnoží původních Rhapsody týká, ještě netrpělivěji vyhlížím s čím přijde znovunalezená dvojice Turilli/Lione). Zkrátka začátek příštího roku vypadá velmi nadějně a prozatím slibuje vydatné hudební zážitky.

Savapip:

Už poměrně dlouhá léta platí, že mám-li prozradit, co poslouchám, tak můžu předložit seznam recenzí, které vyšly anebo těch, které vyjdou. Ale protože to, co začne od příštího týdne vycházet jako seriál, a co aktuálně sjíždím velmi aktivně, je tajemství srovnatelné s informacemi z Area 51 a recenzím budou dominovat nahrávky z balíku od firmy Fastball, bude se moje zpověď týkat kraťounkého období, kdy jsem si udělil od pracovního vypětí volno. Dominoval mu Jarek Nohavica a dozvuky z koncertování Elánu a Pretty Maids …, ze sáhodlouhého seznamu, který měl Jéža k dispozici a z něhož mi něco bylo naježeno u nás burácí Powerwolf , klokotají Van Canto a kolébají Korpiklaani (jako by Jéža v duchu hesla „zvykej si, hochu…“ zlomyslně sáhl po interpretech, nad kterými jsem v recenzích až tak moc nejásal), po koledách přišli k duhu Trans-Siberian Orchestra a Twisted Sister , pomalu začínám vyhlížet nové Evergrey a sbírám odvahu pustit se do ultrasáhodlouhé novinky od Virgin Steele . Prostě všechno takové typicky vánoční kousky… :-)

Pagan             Vydáno: 29.12.2018
Přečteno: 1459x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Obě party...21. 06. 2019 7:47 Pagan
Merging FlareA co finové...21. 06. 2019 0:27 Metamorphic Dreamer
FreterniaNechci předbíhat,...21. 06. 2019 0:24 Metamorphic Dreamer


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.23135 sekund.