14.11.2019
SOUNDGARDEN
Od grungeové legendy, která od roku 2017, kdy spáchal ..více

14.11.2019
COZY POWELL
O legendárním bubeníkovi, bývalém členovi Rainbow, ..více

14.11.2019
ARMORED SAINT
Pětiletá pauza mezi studiovými alby se u Armored Saint ..více

14.11.2019
THE OFFSPRING
Fanoušci této neopunkové legendy se konečně dočkají. ..více

14.11.2019
JUGGERNAUGHT
Smutná zpráva přišla od této hardrockové kapely z ..více

14.11.2019
FELONY CASE
Hardrocková parta z Řecka, která jako své největší ..více


THE DEFIANTS - Zokusho
Tak dle zpráv z www má další album TMF vyjít ..

EUROPE - The Final Countdown
No jo, to je pravda. Mám to nějak zažité, že ..

THE DEFIANTS - Zokusho
Pokud jste zmínil projekt Tokyo Motor Fist, tak a ..

EUROPE - The Final Countdown
Nechci vam do toho moc kecat chlapci, ale Hysteria ..

EUROPE - The Final Countdown
Prave podcenovany Ninja je najlepsia vypalovacka z ..

EUROPE - The Final Countdown
Když jsem před mnoha lety obdržel kazetu s albe ..

PERTNESS - Metamorphosis
jsem nasadil debutní fošnu a nemůžu se doposlo ..

EUROPE - The Final Countdown
I já ji dodnes slyším rád. Skvělé Norumovo s ..

EUROPE - The Final Countdown
Mě se to taky neoposlouchalo ;-) Věčný hit. St ..

ARAKAIN - Restart
Je velká škoda, že kluci rezignovali na kytarov ..
Za poslední měsíc:
SIGNUM REGIS - The Seal Of A New World
1306x

DYMYTRY - Revolter
1215x

ARAKAIN - Farao
1104x

ARAKAIN - Warning!
1071x

ARAKAIN - Forrest Gump
1053x

ARAKAIN - Archeology
1017x15.11.2019
Večer legend 18 - rocková muzika od A do Z Nejlepší tribute bandy AC/DC, LE..
KC SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290

23.11.2019
Scabbard (Metal Zlín) https://bandzon e.cz/_97687 Darkwind (Death-Black Frýde..
Rock Club Kain, začátek od:19:00, vstupné: 100,-článků celkem: 7268
recenzí: 5952
reportů: 565
rozhovorů: 382

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Co právě posloucháme?

Opět se vracíme k rubrice "Co právě posloucháme", v níž bychom vás chtěli seznámit s nahrávkami, které v posledních dnech a měsících činí radost redaktorům tohoto webzinu, případně na co se těší v dohledné době. V tomto vydání své hudební inspirace odhalili Moloch, Pagan a Savapip.

Moloch:

Jsou nahrávky, které člověka baví opravdu hodně dlouho, a i když je slyšel už nesčetněkrát, stále ho něco nutí, aby si je pouštěl znovu a znovu. To je případ dvou loni vydaných desek – alba „No Grave but the Sea“ od skotských pirátů ALESTORM a desky „Two Paths“ finských válečníků ENSIFERUM. I když od vydání těchto počinů uplynul už rok a půl, pořád mají v mé hi-fi věži své místo. Z kategorie o trochu mladších desek vede novinka britských heavy metalových velikánů JUDAS PRIEST. Album „Firepower“ se nad očekávání povedlo a jestli o něm někteří tvrdí, že je to nejlepší jidášovská deska od doby „Painkillera“, tak mají pravdu. Další placka, kterou v posledních měsících stále dokola točím, se jmenuje „The Sacrament of Sin“ a je z dílny německých power metalistů POWERWOLF. Jejich dvě předešlé fošny byly takové skladatelsky unavené, ale novinka zní opět svěže – zkrátka starý dobrý vlčáci, tak jak je známe z dřívějška. Aktuálně asi nejvíc sjíždím novinku SOULFLY s názvem „Ritual“. I o téhle kapele bych se nebál říct, že jejich tvorba v posledních letech za moc nestála, ale s tímhle počinem, zdá se, se situace opět obrací k lepšímu. Když mám chuť na něco českého, tak obvykle sáhnu po poslední desce pražských pankáčů PLEXIS. Jejich nahrávka „Kašpar v nesnázích“ sice vyšla trochu v tichosti, ale nic to nemění na tom, že se jedná o pořádnou dávku energie.

Pagan:

Vánoční čas je sice hezká věc, na druhou stranu tyto svátky pohody a klidu nejsou důvodem, aby člověk přestal poslouchat metal, zvlášť když jej daná hudba mnohdy zklidní daleko víc, než povinné mluvení s některými příbuznými. Nostalgické vnímání závěru roku je možné využít k ohlédnutí za právě proběhlou sezónou a projít si nejoblíbenější nahrávky (o tom se redakce konkrétněji rozpovídá v lednových bilancích), a zároveň už zvědavě nakukovat, co přinese příští rok. Hned v jeho úvodu se kupříkladu vyklubal velmi povedený projekt DELFINIA z dílny ukrajinského zpěváka Konstantina Naumenka, jenž v něm uplatnil své nashromážděné tvůrčí touhy. Ty se nicméně žánrově příliš neodlišují od jeho domovské party, takže všichni příznivci party Sunrise (potažmo melodického power metalu obecně) nemusí nad poslechem debutového počinku Delfinie ani vteřinu váhat (album bude venku 16. ledna). Ještě před vydáním této desky je na místě zastavení u druhého záseku formace ETERNITY´S END. Ta razantně přeházela sestavu, do čela postavila brazilského zpěváka Iuri Sansona (ex-Hibria), hudební větve osekala do ostřejší heavíkové podoby a výsledek věru není k zahození. Dle dalších zveřejněných teaserů či písní se ladím na novinky Němců THORNBRIDGE i AVANTASIA, stejně jako Italů SKELETOON a RHAPSODY OF FIRE (pokud se však nejrůznějších odnoží původních Rhapsody týká, ještě netrpělivěji vyhlížím s čím přijde znovunalezená dvojice Turilli/Lione). Zkrátka začátek příštího roku vypadá velmi nadějně a prozatím slibuje vydatné hudební zážitky.

Savapip:

Už poměrně dlouhá léta platí, že mám-li prozradit, co poslouchám, tak můžu předložit seznam recenzí, které vyšly anebo těch, které vyjdou. Ale protože to, co začne od příštího týdne vycházet jako seriál, a co aktuálně sjíždím velmi aktivně, je tajemství srovnatelné s informacemi z Area 51 a recenzím budou dominovat nahrávky z balíku od firmy Fastball, bude se moje zpověď týkat kraťounkého období, kdy jsem si udělil od pracovního vypětí volno. Dominoval mu Jarek Nohavica a dozvuky z koncertování Elánu a Pretty Maids …, ze sáhodlouhého seznamu, který měl Jéža k dispozici a z něhož mi něco bylo naježeno u nás burácí Powerwolf , klokotají Van Canto a kolébají Korpiklaani (jako by Jéža v duchu hesla „zvykej si, hochu…“ zlomyslně sáhl po interpretech, nad kterými jsem v recenzích až tak moc nejásal), po koledách přišli k duhu Trans-Siberian Orchestra a Twisted Sister , pomalu začínám vyhlížet nové Evergrey a sbírám odvahu pustit se do ultrasáhodlouhé novinky od Virgin Steele . Prostě všechno takové typicky vánoční kousky… :-)

Pagan             Vydáno: 29.12.2018
Přečteno: 1199x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Obě party...21. 06. 2019 7:47 Pagan
Merging FlareA co finové...21. 06. 2019 0:27 Metamorphic Dreamer
FreterniaNechci předbíhat,...21. 06. 2019 0:24 Metamorphic Dreamer


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.26311 sekund.