GHOST - Skeletá
Jo, o tom by se dalo samozřejmě diskutovat (někdo...

Billy IDOL - Dream Into It
Super pecka John Wayne se objevila už v roce 2008...

GHOST - Skeletá
Meliora je tak 6.5 max

GHOST - Skeletá
mě zaujali první třemi deskami, pak, po Prequele...

GHOST - Skeletá
Vy tady sázíte čísla... Jo změna by to byla fajn,...

GHOST - Skeletá
Výborné. poslouchat muziku necist recenze...

Alice COOPER - Constrictor
Jedno z mých top5 od mistra... Vynikající,...

GHOST - Skeletá
Po prvním poslechu by moje hodnocení asi bylo...

GHOST - Skeletá
Deska slušně rozděluje kritiky. Nicméně v...

GHOST - Skeletá
Podle Akademie věd ČR a Reformované Satanovy...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




IN MOURNING - Garden of Storms

Třetí díl skládanky (nebo mytologického příběhu chcete-li) je na světě a milovníci progresivního a zádumčivého melodeathu (a starých Opeth) mohou jásat, neboť švédští In Mourning nikam neuhýbají, drží se svých zásad a servírují to, na co jsme od tohoto pětičlenného spolku z Falunu zvyklí. Kapela se však neobešla bez personálních změn; za bicí usedá Joakim Strandberg Nilsson (Faithful Darkness, Nonexist) a baskytaru nově obsluhuje Sebastian Svalland. Příběh z předchozích alb „The Weight of Oceans“ (2012) a „Afterglow“ (2016) sice dobře nedopadl, avšak hudební stránka věci dosáhla úspěchu.

In Mourning na sebe strhují pozornost hned na několika frontách a díky tomu jsem na vážkách, zda se více soustředit na emočně bohaté a silné vokály (těmi Švédové oslňují ve třech podobách), na jednou dravé a podruhé melodické kytary, anebo snad na energické vyhrávání si s tempy. Vokální pestrost a strhující instrumentální představení předvádí už úvodní „Black Storm“. Masivní, perfektně dravý growl a nenuceně čistý jemnozpěv Tobbe střídá, jako by se nechumelilo, do toho občas Björn vytasí charismatický corový řev a máme o zábavu postaráno. Stejně tak dobře se o skvělé zážitky starají výborné kytary, které vedle nebeských melodií i pekelně vřou a jsou schopny vytvořit slušné stěny. Dobrý příklad jedné takové je ve skladbě „Yields of Sand“, která ve svém vyvrcholení připraví atmosféru skutečně sedativně omamnou. Po skvělém rozjezdu nahrávky přináší „Hierophant“ – co do zapamatovatelnosti, nikoliv do kvality – vystřízlivění, ačkoli příchod zpěvného refrénu skladbu z mdlé šedi vytahuje. Po hezky (převážně) uklidňující a kolébavé „Magneta Ritual“ překvapí „Huntress Moon“ razancí, díky níž se Švédové na chvíli ocitají v deathové krajině značně počernělé. Na dobrém dojmu z nové nahrávky nikterak neubírá ani závěrečná dvojice „Tribunal of Suns“ a „The Lost Outpost“, která svou těžce melancholickou náladou a rozpínavou atmosférou, jež ve finále přechází do ryze doomového tempa a postupně vybledává, dává jasně najevo, že všechno má svůj konec.

Zkušenostmi napěchované album „Garden of Storms“ hraje více barvami, než tomu bylo v případě předchozího „Afterglow“. Ačkoli ne všechny skladby jsou tak výrazné jako „Black Storm“ nebo „Yields of Sand“, upřímné vokály, přitažlivé kytary a propracovaná rytmika mají na to, aby posluchače jednak dobře zabavily po stránce technické a jednak aby si parádně pohrály s jeho emocemi a zarývaly se mu do srdce.

Peťulín             


FB IN MOURNING

YouTube ukázka – Black Storm

Seznam skladeb:
1. Black Storm
2. Yields of Sanda
3. Hierophant
4. Magenta Ritual
5. Huntress Moon
6. Tribunal of Suns
7. The Lost Outpost

Sestava:
Tobias Netzell – zpěv, kytara
Björn Pettersson – zpěv, kytara
Tim Nedergård – kytara
Sebastian Svalland – baskytara
Joakim Strandberg Nilsson – bicí

Rok vydání: 2019
Čas: 50:26
Label: Agonia Records
Země: Švédsko
Žánr: progresivní melodický death metal

Diskografie:
2008 – Shrouded Divine
2010 – Monolith
2012 – The Weight of Oceans
2016 – Afterglow
2019 – Garden of Storms

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 06.12.2019
Přečteno: 1971x




počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Nové album na mě...6. 12. 2019 19:50 Tom


 
Metalforever.info © 2006 - 2025     RSS - články

stránka byla načtena za 0.01406 sekund.