Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


LIVEEVIL, AUTUMN COLD - 7.3.2020, PRAHA, Hells Bells

Liveevil je kapela semknutá kolem frontmana a talentovaného autora Petra Staňka. Míchá metal s různými styly, dělají to ovšem způsobem poměrně osobitým. Skupina od svých počátků následuje jasně vytyčený cíl kombinovat tvrdé kytary s elektronickou hudbou, přičemž výsledná kombinace je často ověnčena až hymnickými klávesovými vsuvkami a majestátnými vokály, které ústí v nesmírně návykové refrény. V jeden moment se nacházíte v ponurém a temném světě a vzápětí budete stržení až diskotékovýmy rytmy. Do toho připněte zpěvákův velmi charismatický hluboký hlas střídající několik poloh. Čtvrtou desku Blacktracks (2016, Metalgate Praha) nahrávali společně s finským hudebníkem Kärtsym Hatakkou z Waltari. Ten poslední desku nejen produkoval, ale částečně se na ni podílel i skladatelsky.

Od doby kdy kapela vznikla (2003) natočila čtyři plnohodnotná řadová alba. V Liveevil hráli členové kapel jako například Neoromantix (Aleš Šíma, Kirril Chlebnikov) E.H.M. (Kuba Peszynski), Expelled (Jan "Abducted" Šoc).

Autumn Cold je poměrně čestvá formace navazující na vlnu 90´ německého gothic metalu. Ústřední melodické klávesové party kontrastují s podladěnými kytarami, které podtrhuje death metalový growling. Kapela má za dva roky své existence na kontě jedno demo a EP. V současnosti se chystá natočit debutní dlouhohrající desku. Skladby z chystaného počinu zároveň tvoří pomyslnou páteř jejich živých vystoupení.

Začátek akce je od 19:30 a vstupné je stanoveno na 120,- czk. Klub Hells Bells otevírá již od 17 hodin.

Více zde.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.00625 sekund.