Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


DORDEDUH, HEIDEN, BESNA - 12.5. - 13.5.2023, BRNO, PRAHA

Ponuré i naléhavé tóny ozvěn z Karpatských hor

Rumunští Dordeduh navazují na tvorbu své bývalé kapely Negura Bunget a desky Om. Na aktuálním albu „Har“, které vydali u Prophecy productions oscilují v hudebním prostoru mezi temným folkem a black metalem včetně dalších vlivů napříč žánry. Hudba Dordeduh je stále protkána magií a zacílena na spojení spirituální, folklorní a metalové muziky. Ústřední dvojice Edmond „Hupogrammos“ Karban a Sol Faur aka Cristian Popescu odehraje svou vizi metalu a rumunského folku.

Brněnští Heiden po všem tom postrockovém snění, slibovali na nové desce blackové hroty a svoje sliby plní. Novou nahrávku „Andzjel“ v rámci večerů i pokřtí. Progblackový nájezd je jako trnitá cesta zpátky v čase. Bicí salvy, řezavá poezie silně inspirovaná krajem Bílých Karpat i typicky melancholické mezihry a prog rockové pasáže. Heiden se naplno vrací ke své druhé tvůrčí kapitole, ve které servírují sofistikovanou­ čerň.

Besna propojuje postblack s agresivním technickým prog-metalem, který doplňuje blackový vokál s hardcoreovým drivem a navíc i postrocková melancholie. Energie čišící z každé vteřiny jejich aktuální nahrávky „Zverstva“ si pak přímo říká o to, vidět kapelu naživo.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.1435 sekund.