Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


DORDEDUH, HEIDEN, JEDEN KMEN - 8.2.2024, PLZEŇ, 10.2.2024, PRAHA

DORDEDUH, HEIDEN, JEDEN KMEN
08. 02. 2024 – Plzeň, Pod Lampou

DORDEDUH, HEIDEN, JEDEN KMEN
10. 02. 2024 – Praha, Underdogs

DORDEDUH (ROU) - Atmospheric folk black | členové Negury Bunget, Prophecy Productions
Transcendence skrz toulání se po rumunských lesích. Dordeduh dalece překračují běžnou podobu folk blacku. V jejich podání se žánr mění v syrovou spirituální zkušenost zprostředkovávající kontakt s tím, co leží po tisíciletí ukryté v neprostupné krajině Karpat. Edmond Karban a Cristian Popescu alby Dar De Duh a Har navázali na nejsilnější momenty Negury Bunget a zároveň dovedli tolik ceněný odkaz naplnit novým, neméně silným obsahem. Zatímco mnoho kapel ve folku vidí jen bezprostřední uvolnění, Dordeduh skrze něj hledají ztracené transylvánské bohy.

HEIDEN (CZE) - Postblack, Magick Disk Musick
Heiden se s loňským albem Andzjel vrátili zpět od poprockové tváře ke tvrdšímu postblackovému vyznění, zároveň ale nezapomněli na emoce, které k jejich tvorbě odjakživa patřily. Andzjelu je vlastní surovost i melancholie, vztek i odevzdanost. Heiden se ve své tvorbě nevypravují do mýtických krajin, ale do sebe sama. Snad žádná jiná česká kapela nedovedla tak silně a zároveň přirozeně spojit chladnou a neprostupnou hudbu s ryze osobní, intimní výpovědí.

JEDEN KMEN (CZE) - Dark folk, fantasy music, Epidemie Records
Šamanská hudba jednoho fantaskního kmene. Tvorba uskupení Jeden kmen je ovlivněná fantasy, ale víc než jako fantaskní útěk působí jako autentický hlas z časů a míst, na která jsme ke své škodě zapomněli. Hudba na pomezí temného folku, fantasy a world music zaujme bezprostřední energií a opravdovostí. Akustické kytary, kůží potažené bubny, píšťaly, ženské vokály, zaříkávání a magie.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.01474 sekund.