Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


BASINFIRE FEST 2024 - 26.– 29.6.2024, Spálené Poříčí

Spálené Poříčí po dlouhých dvanácti letech zažije opětovnou demolici! O tu se postará jeden ze základních pilířů „German Four“, a to DESTRUCTION! Tahle banda zformovaná kolem Schmiera i po více než čtyřiceti letech na scéně dokáže stále předat energii, kterou by jim mohl kdekdo závidět. Kapela našeho mládí, našeho dospívání, kapela, která ovlivnila tisíce dalších posluchačů a později zformovaných kapel – přesně to jsou DESTRUCTION.

Dorazí také průkopníci ze Suffolku, CRADLE OF FILTH, mistři dramatického metalu. A budou-li CRADLE OF FILTH točit stále takové desky, jakou je „Existence is Futile“ z roku 2021, která je již třináctým zápisem v jejich bohaté diskografii, jejich existence rozhodně nebude marná ani nadále. Právem je tato brněnsko-anglická formace dosazována mezi nejzásadnější kapely tvrdého žánru, a na line-upu Basinfire tak rozhodně nesmí chybět.

Přímo z kanálu se na vás přiřítí také GUTALAX. Nezapomeňte proto nechat sklopená záchodová prkénka, pečlivě uzamknout toalety, připravit si toaletní papír a pozvednout záchodové štětky, protože jejich divoký goregrind roztančí úplně každého.

A to, že jde zatím o nejtvrdší a nejtemnější update kapel, potvrdí i rozšíření line-upu o dvě blackové kapely – PANZREFAUST a HULDER.

Kanadští PANZERFAUST momentálně patří ke špičce na black metalové scéně. Jejich jednoduchá prezentace, absolutní přímočarost, čistý zvuk a skvělá instrumentace s melancholickými pasážemi a čirou nenávistí vytváří chvílemi až nadpozemský audiovizuální zážitek, který by neměl uniknout žádnému z příznivců tohoto nejčernějšího žánru.

Poprvé do Česka zavítá také sympatická Marz se svým black metalovým projektem HULDER. V únoru vychází její nová deska „Verses in Oath“, která potěší převážně milovníky tradičně temného black metalu. Její živá vystoupení jsou známá svou intenzitou, která vás vtáhne a už nepustí – a na Basinu nečekejte o nic menší zážitek.

Nově oznámené kapely:
CRADLE OF FILTH, DESTRUCTION, GUTALAX, HULDER, PANZERFAUST

_______________________________________________
Stylotvůrní FEAR FACTORY se po vyprodané show v Meetfactory vrátí do České republiky na Basinfire – a to ve středu 26. 6. - festival se tak rozšiřuje o jeden večer.

Změna klíčového člena a zpěváka Burtona C. Bella byla jednou z nejvíce diskutovaných témat na metalové scéně v posledních letech. Odpověď na otázku, jak se kapela se změnou popasovala, je ale fanouškům již jisté známá – na výbornou! Milo Silvestro symbolicky představuje nové vedení kapely a je nejen znovuzrozením ikonického hlasu C. Bella, ale doslova "Novým Mesiášem" této továrny na strach, ze které vyjede další soubor industriálních součástek plných moderního extrému, který k životu přivádí soundtrack dystopické postapo budoucnosti.

Ve středu je doplní také torontský deathcore kvintet BRAND OF SACRIFICE. Ti se se svým dalším EP "Between Death and Dreams" posunuli opět o kus dál. S ještě filmovější produkcí, kterou dokreslují masivní chorály, brutální breakdowny a nemálo překvapení, je EP výjimečnou evolucí jejich zvuku. S novým EP a dalšími čerstvými singly - "Awaken in Ashes" a "Erease You" je zřejmé, že kapela zahájila další, ještě svěžejší éru, ze které není cesty zpět.

Aktuální sestava: BLIND GUARDIAN, BRAND OF SACRIFICE, FEAR FACTORY, IN EXTREMO, INSOMNIUM, KATAKLYSM, HALOCENE, SKÁLMÖLD, SUFFOCATION, SUICIDAL ANGLES

_______________________________

Oznamujeme první osmici kapel, která se představí na festivalu Basinfire 2024!

BLIND GUARDIAN, metaloví minesengři mísící fantasy vyprávění s metalovou hudbou pod vedením Hansiho Kürsche, jsou jedou z nejklíčovějších kapel power metalu a do Spáleného Poříčí přivezou své epické příběhy s komplexními hudebními kompozicemi, a potěší tak všechny fanoušky tohoto (nejen hudebního) žánru.

Tyto metalové legendy odvyprávěly za svou bezmála třiceti pětiletou kariéru příběhy z dvanácti plnohodnotných alb. To poslední s názvem „The God Machine“ vyšlo roce 2022 a ukazuje, jak probudit zuřivost mládí k novému kouzelnému životu a BLIND GUARDIAN jsou na něm v kontaktu s duchy vlastní minulosti více než kdy jindy.

Na epické lince budou pokračovat také úspěšní středověcí bardi IN EXTREMO, kteří se za čtvrtstoletí pyšní celou řadou muzikantských úspěchů. Jejich poslední album „Quid pro Quo“ bylo vydané v roce 2016. Nyní ale tato nezastavitelná parta zveřejnila chytlavý singl „Weckt die Toten“ a fanoušky po dlouhém čekání lákají na fotky ze studia.

Do samotného srdce severských ság vás pak zavedou mistři vikingského metalu SKÁLMÖLD s neutuchající fúzí hřmotných riffů, mýtických příběhů, které překračují hranice času a prostoru. Po dlouhých pěti letech představuje islandská šestičlenná skupina novou desku „Ýdalir“. Jejich složité skladby jsou poctou dávným hrdinským ságám a přenášejí posluchače do světa epických bitev, majestátních krajin a neústupné statečnosti – a nová deska není výjimkou. Skládá pocty takovým klenotům severské mytologie jako je báseň Grímnismál.

KATAKLYSM, kanadská deathmetalová kapacita založená v roce 1991, se etablovala jako neúprosná síla na extrémní metalové scéně. Kapela v čele se zpěvákem Mauriziem Iaconem, která má za sebou více než třicetiletou kariéru, neustále přináší strhující a nekompromisní death metal. Svou technickou zdatnost podporují i letos vydaným albem „Goliath“, v němž se mísí zuřivé riffy s Iaconovým charakteristickým growlem a s plnou náloží agresivity, která se s ničím nepáře.

Na linku melodického death metalu naváží nejen INSOMNIUM se svými intimními, melancholickými i temnými pasážemi, nezaměnitelným zvukem a koncepčními alby, ale i death metalové legendy SUFFOCATION se svou novou deskou „Hymns from the Apocrypha“ plné nebeské závisti, zkázy lidstva a božských bytostí klamající lidstvo.

Pro všechny milovníky moderního přístupu (nejen) k rockové muzice zahrají HALOCENE - tito rockoví virtuosové známí zejména pro svou tvorbu orientovanou na fanoušky a výraznou přítomnost na sociálních sítích, jsou příslibem energické a charismatické show.

O svěží dávku thrashe se postarají athénští dříči SUICIDAL ANGELS se svými sedmi studiovými alby – to osmé je aktuálně na cestě a lákají na něj brzy vycházejícím singlem „When The Lions Die“.

Aktuální sestava: BLIND GUARDIAN, IN EXTREMO, INSOMNIUM, KATAKLYSM, HALOCENE, SKÁLMÖLD, SUFFOCATION, SUICIDAL ANGLES
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.01318 sekund.