Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


BURN FEST OPEN AIR - 19.-20.7. 2024, BRATISLAVA

Prvý ročník festivalu BURN FEST OPEN AIR sľubuje fanúšikom metalovej hudby dva dni plné ťažkých riffov a ohnivej energie. Podujatie sa uskutoční v dňoch 19. až 20. júla 2024 v idylickom prostredí Campingu Sereď uprostred prírody.

Cieľom festivalu Burn Fest Open Air je priniesť pre metalovú komunitu na Slovensku kvalitný program, ktorý obsiahne rôzne podoby metalového hudobného žánru a návštevníkom festivalu rozšíri obzory. Zámerom je ešte viac komunitu ľudí s podobným vkusom stmeliť a opätovne v nich prebudiť záujem o podporu scény aktívnou účasťou na živých vystúpeniach.

Organizačný tím na čele s členmi kapely Ohen, Matúšom Novanským a Andrejom Lencsésom, má na svojom konte bohatú hudobnú kariéru (vrátane pôsobenia v skupinách April Weeps či Old Tomb). Vďaka ich angažovanosti v rôznych subžánroch tvrdej muziky tento festival už teraz získal podporu mnohých osobností slovenskej metalovej scény.

Pod hlavičkou Burn Booking podporujú miestnu scénu organizovaním koncertov od roku 2015 a od roku 2023 je v ich portfóliu najmä séria koncertov pod značkou Burn Fest. Z tohto úspešného konceptu vznikla prvá myšlienka na vytvorenie open air festivalu. Čo bolo popudom k tomuto kroku prezrádza organizátor festivalu Novanský: „Dôvodom k takejto iniciatíve je spôsob fungovania undergroundovej scény. Čo dostávaš, musíš vrátiť späť. Robíme to pre ľudí, aby to neprestalo baviť ich ani nás. Túto vášeň treba živiť ako oheň.“

Okrem hudobného programu budú v areáli pripravené viaceré stánky s metalovým distrom a taktiež stánok, kde budú kapely predávať svoj vlastný merch. Občerstvenie s bufetovou kuchyňou zabezpečí priamo podnik camping, no pripravené sú aj stánky s alternatívou vegánskych jedál. Hneď cez cestu od areálu je prístup k Váhu, kde sa dá v horúcich letných dňoch ochladiť.

Výber miesta pre prvý ročník festivalu bol samozrejmý. Camping Sereď má bohatú históriu podobných podujatí a disponuje všetkým, čo je pre tento typ festivalu potrebné. S novým organizátorom však prichádza aj nová vízia.

Organizátor Burn festu Open air plánuje prezentovať širšiu škálu hudobných prístupov a inovatívnych umeleckých vystúpení, ktoré oslovia štamgastov scény aj mladú generáciu metalistov.

„Chceme, aby mal v očiach fanúšikov na Slovensku tento žáner budúcnosť. Pravidelne sa niečo zmysluplné a kvalitné musí diať, aby sa udržala pozornosť stálych metalheads a oslovila sa aj nová generácia,“ vysvetľuje zameranie festivalu, Lencsés. Okrem slovenskej a českej špičky metalovej scény sa môžete tešiť aj na rumunskú kapelu Dordeduh a ich jedinečný mix atmospheric/folk/black metalovej tvorby. Line-up festivalu zahrnie lokálne legendy, ale aj nové nádejné mená, s cieľom ponúknuť kvalitný prierez tým, čo scéna aktuálne ponúka.

Burn Fest Open Air sľubuje stať sa udalosťou s nezameniteľnou atmosférou. Príďte a podieľajte sa na vzniku novej tradície pre slovenský metalový underground. Označte si dátum 19. a 20. júla 2024 vo svojom kalendári, pretože na Burn Fest Open Air nesmiete chýbať!

Lineup na BURN FEST OPEN AIR je kompletný: ADOR DORATH, ANDERWELT, APRIL WEEPS, ARCH OF HELL, AUTUMN NOSTALGIE, BESNA, CEREMONY OF SILENCE, CRANIAL VOID, DEPRESY, DORDEDUH, GÁGOR, HECATONCHEIR, INNERSPHERE, MATER MONSTIFERA, OHEN, OLD TOMB, OPIUM WARLOCK, SCELLEUS, SUKKHU, VANGUARD
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.01756 sekund.