Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


TÝNECKÝ MAZEC - 22.6.2024, TÝNEC NAD LABEM

Tento rok už to bude sedmnáct let, co bez přestávky každý rok přinášíme do Týnce nad Labem kvalitní metalovou hudbu a ani v roce 2024 to nebude jinak. Když to fungovalo takovou dobu, tak proč to měnit, takže i tento rok bude ve znamení osmi metalových kapel, skvělého jídla a pití, unikátní atmosféry. Prostě zase si to uděláme hezký.

Tento rok na vaše přání zabrousíme spíše do klasiky a přinášíme bandy, po kterých jste volali. První banda je v našich vodách dobře známá a tou jsou rakouští thrash/deathmetalisté DARKFALL. Nepředpokládáme, že by tuto kapelu někdo neznal, ale pro úplnost základní info. DARKFALL tu svojí metalovou káru už tlačí téměř třicet let a nikdy během své existence se nezaprodali trendům. Našlapaný energický thrash okořeněný melodiemi a deathmetalem, tak by se ve zkratce dala muzika těchto matadorů popsat. Na konfrontaci k nim přidáme naše české matadory a nebude to nikdo menší než TORTHARRY, po kterých jste také hodně volali. Brutální muzika, které toto trio valí, má kořeny v death metalu a během dlouhé cesty se vypracovalo do TOP kapel z ČR. Věříme, že toto tvrzení budou chtít u nás potvrdit. Další zahraniční bandou budou navrátivší se bratři z Irska WORDS THAT BURN. Tito metalově alternativní borci již u nás byli před lety a moc se líbili. Svůj propracovaný metal na hranici metalcoru, melodiky a groove dotáhli k dokonalosti a ne nadarmo v Irsku jejich hvězda stoupá strmě nahoru. Příjemné zpestření letošního ročníku. Zbývající bandy již budou z našich luhů a hájů a některé z nich již jste měli možnost u nás vidět. Neplatí to na stále oblíbenější REFORE. Jazykové tvrdí, že se jedná o momentálně nejlepší thrashovou bandu v ČR. Smělé tvrzení a jsme zvědaví, jestli ho hoši potvrdí. Další do soupisky jsou oblíbení ARAWN, kteří jako jedni z mála se nebojí do metalu zapracovat český jazyk. Jejich moderní pojetí tradičních stylů - thrash, death, občas okořeněný core prvky, nese očekávání kvalitního hudebního zážitku.

Na doplnění soupisky tu máme ještě dvě bandy. První je čerstvá djentová krev NOMURA, která po malých personálních rošádách zas ukazuje, že i u nás umíme držet moderní flow a druhá banda jsou naši krajané KOUDELNÍKÚV SYN. Hoši nám ukážou, jak se v Kutné hoře daří černému kovu smíchanému s thrashem. Pořádající kapela ELYSIUM je poslední tečkou v soupisce. S novou posilou za bicími je kapela ještě silnější než kdy jindy. Je to prostě metal!
Festival je pořádán ve vzdušném areálu letního parketu „Ostrov“ ve středočeském městě Týnec nad Labem (cca 60 km od Prahy, 30 km od Pardubic). V areálu je dostatečný prostor pro stanování (možno přijet již v pátek), odpočinek a děti jsou také moc vítány. O pitný režim i něco do žaludku bude jako vždy postaráno! Jídlo je připravováno našimi šéfkuchaři, jedná se u nás v podstatě o samotnou disciplínu a někteří zlí jazykové tvrdí, že se z nás stává spíše gastro fest. Pohodlí je zajištěno dostatkem lavic se stoly s přímým výhledem na pódium. Parket je kryt mobilním stanem o rozloze 160 m2, takže nepřízeň počasí nemá na zážitek z festivalu prakticky žádný vliv. Areál bude otevřen již od čtyř hodin. V těsné blízkosti areálu je i dostatek prostoru pro parkování. Samozřejmostí na „Mazci“ je jedinečná atmosféra, skvělý zvuk, příjemný areál, dobré pivo a jídlo. Metal!

Kompletní soupiska festivalu: DARKFALL /AUT/, WORDS THAT BURN /IRE/, TORTHARRY, ELYSIUM, REFORE, ARAWN, NOMURA, KOUDELNÍKŮV SYN.
Veškeré informace o festivalu se dozvíte zde. na FCB událost
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.01508 sekund.