Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


SEPTICFLESH - 29.6.2024, SKALICA

Po jarnom americkom turné a prvých letných festivaloch, priamo z Atén prichádzajú na Slovensko vládci symfonického death metalu - grécki titáni SepticFlesh! A to za výdatnej podpory ďalších skvelých skupín od nás a zo zahraničia. Všetko toto prebehne v krásnom a útulnom prostredí pieskovcového lomu Maringota, v blízkosti pohraničného mesta Skalica, čo pre dobrú dostupnosť ocenia aj fanúšikovia z Moravy.

Headliner: SEPTICFLESH (GR)
SepticFlesh, ktorí vznikli začiatkom 90-tych rokov, patria medzi popredné a najvýznamnejšie kapely na symfonickej death metalovej scéne. Na svojom konte majú už 11 štúdiových albumov, z ktorých sú mnohé považované za prelomové na death metalovej scéne. Ich najnovší album "Modern Primitive" získal vynikajúce recenzie a bol označený ako jeden z najlepších albumov roka. Toto konštatovanie je možné spojiť aj s predošlými nahrávkami, ktoré sa často objavujú v rebríčkoch – top albumov roka. Kapela od roku 2008 na svojich albumoch spolupracuje s Pražským filharmonickým orchestrom, čo dodáva ich hudbe monumentálny rozmer. Hlavným strojcom hudby SF je gitarista Christos, ktorí komponuje a skladá aj všetky orchestrálne prvky. Hudba SF vás svojím stvárnením prenesie do starovekého sveta, kombinujúc brutálne riffy s mystickými a epickými témami.

SepticFlesh odohrali stovky koncertov a festivalových vystúpení po celom svete, pričom vždy prinášajú nezabudnuteľnú show plnú energie, atmosféry a ich vystúpenia sú označované za hypnotické a podmanivé. Príďte do lomu túto atmosféru zažiť na vlastnej koži!

Spolu so SepticFlesh priletia aj ich krajania SCAR OF THE SUN (GR), ktorí k nám do lomu prinesú modernejšie poňatie metalu, viac melódií, progresivity a atmosferického vplyvu! SCAR OF THE SUN sú na scéne už 24 rokov a patria k popredným zoskupeniam na gréckej scéne. Kapela má za sebou niekoľko EU & UK tour, okrem iného aj so štýlovo spriaznenými Dark Tranquillity, Insomnium, Swallow The Sun a podobne. Ich aktuálny album "Interia" získal skvelé ohlasy po celom svete a patrí k najsilnejším dielam, ktoré doteraz vyprodukovali.

PRAEYA (AT) aj napriek tomu, že sa jedná o „služobne“ najmladšiu formáciu ich energiou nabité vystúpenie sľubuje v skutku výbornú show, určenú hlavne pre priaznivcov metalcoru a thrashcoru. Praeya je vyskladaná z ostrieľaných muzikantov a je jasné, že o tejto kapele budeme ešte veľa počuť!

Domáce kapely asi nie je potrebné podrobne predstavovat vzhľadom k tomu, že na našej scéne pôsobia už veľmi dlho a každý mal možnosť sa s nimi už stretnúť... a ak nie, treba to rýchle napraviť!!)

Line UP
++ SEPTICFLESH (GR) - symfonický deathmetal
++ SCAR OF THE SUN (GR) - melodický a atmosférický metal
++ AEON WINDS (SK) - atmosferický black metal
++ PRAEYA (AT) - metalcore / thrashcore
++ HEIDEN (CZ) - sofistikovaný progresívny postblack metal
++ DEPRESY (SK) - atmosferický a melodický death metal
++ BLIND STREET (CZ) - oldschool nu-metal

Vidíme sa 29.6. v pieskovcovom lome nad golfovým ihriskom v Skalici. Nebude chýbať dobré pivo a jedlo.
Začiatok: od 15:30 hod.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.01674 sekund.