15.11.2019
BANG TANGO
Comeback klasické sestavy těchto Američanů, kteří ..více

15.11.2019
SEVEN SPIRES
Epickým metalem prezentující se parta z amerického ..více

15.11.2019
APRIL WINE
Bývalý kytarista a klávesista těchto zasloužilých ..více

14.11.2019
SOUNDGARDEN
Od grungeové legendy, která od roku 2017, kdy spáchal ..více

14.11.2019
COZY POWELL
O legendárním bubeníkovi, bývalém členovi Rainbow, ..více

14.11.2019
ARMORED SAINT
Pětiletá pauza mezi studiovými alby se u Armored Saint ..více


BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
četl jsem rozhovory s Hansim a Andrem a nástupce ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Je to Blind Guardian, i když nemetalový, na obal ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Tohle není Blind Guardian ! Je to project Hansiho ..

ARAKAIN - Restart
Podle me skvele album. 2 pisnicky prumerne, bonus ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Geniální dílo, které opět nebude doceněno, c ..

THE DEFIANTS - Zokusho
Tak dle zpráv z www má další album TMF vyjít ..

EUROPE - The Final Countdown
No jo, to je pravda. Mám to nějak zažité, že ..

THE DEFIANTS - Zokusho
Pokud jste zmínil projekt Tokyo Motor Fist, tak a ..

EUROPE - The Final Countdown
Nechci vam do toho moc kecat chlapci, ale Hysteria ..

EUROPE - The Final Countdown
Prave podcenovany Ninja je najlepsia vypalovacka z ..
Za poslední měsíc:
SIGNUM REGIS - The Seal Of A New World
1315x

DYMYTRY - Revolter
1225x

ARAKAIN - Farao
1106x

ARAKAIN - Warning!
1072x

ARAKAIN - Forrest Gump
1054x

ARAKAIN - Archeology
1018x15.11.2019
Večer legend 18 - rocková muzika od A do Z Nejlepší tribute bandy AC/DC, LE..
KC SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290

23.11.2019
Scabbard (Metal Zlín) https://bandzon e.cz/_97687 Darkwind (Death-Black Frýde..
Rock Club Kain, začátek od:19:00, vstupné: 100,-článků celkem: 7268
recenzí: 5952
reportů: 565
rozhovorů: 382

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Shrnutí III. čtvrtletí roku 2011 v power metalovém ranku

Uplynulá letní sezóna byla všeobecně velmi okurková. Pokud se power metalu a jeho přidružených odnoží týká, šlo pak přímo o bídu s nouzí. Většina zajímavějších nahrávek tak vyšla až v září s tím, že ty opravdové pecky jsou tradičně očekávány až na sklonku letošního roku. Níže uvedený souhrn tedy postrádá vyložené perly, přesto pár slušných počinů nabízí, a právě kvůli nim mělo jeho sepisování svůj smysl.ČERVENEC
Prázdniny nejen že byly chudé na počet vyšlých alb, ale když už se nějaké objevilo, postrádalo kvalitu hodnou alespoň minimální publicistické zmínky. Za červenec tak stojí za řeč pouze dvě díla. První z nich zasahuje do power metalu jen okrajově, přesto jej díky jeho atraktivní svůdnosti zmínit musím. Jde o Řeky OUTLOUD a jejich druhé album nazvané "Love Catastrophe", jež je až po okraj napěchované strhujícími AOR melodiemi a hard rockovou energií s letmým nákukem do hitově líbivého (power) metalu. Dalším zajímavým počinem byla čtvrtá fošna vlkodlaků POWERWOLF - "Blood Of The Saints", jež svými neotřelými postupy foukla originálnější vítr do líně se valících žánrových vod. Není to sice úplně můj šálek kapučína, přesto se několika songům nedá upřít jejich osobitě sugestivní síla, za sebe hlasuji zejména pro parádní hitový nášleh „Dead Boys Don’t Cry“!

SRPEN
Měsíc žní se nesl jednoznačně v očekávání devátého studiového počinu německých legend EDGUY. Tomu ještě předcházel velice slušný heavy metalový debut Portugalců ATTICK DEMONS - "Atlantis", který urputně vařil (někdy snad až příliš) z odkazu IRON MAIDEN, včetně zpěváka Artura Almeiny, jenž jakoby z Dickinsonových hlasivek vypadl. Z Velké Británie svým bez debat jakostním dílem "Outshine The Sun" přispěli rovněž debutanti NEONFLY a z daleké Austrálie o sobě dali vědět power metláci ILIUM s pátou (a dost možná nejlepší) řadovkou "Genetic Memory". A jak tedy na samém sklonku měsíce dopadli Sammetovci? Na to se názory lehce liší, jen málokterý z nich ovšem považuje album "Age Of The Joker" za něco mimořádného. Ani já ne.

ZÁŘÍ
S nástupem do školních lavic začalo být veseleji i v ranku melodického metalu, ačkoli se to stále více týká kvantity nežli kvality. Zklamáním určitě byla třetí deska Španělů DRAGONFLY – „Non Requiem“, kteří po celkem slušných prvních dvou počinech tentokrát nabídli silně podprůměrný materiál. Nepotěšila ani třetí nahrávka Brazilců ALMAH – „Motion“, kteří si opět dali rande s moderně metalovými trendy, ovšem tentokrát už se nezávazná koketérie proměnila ve velice seriózní vztah a je to daleko více nuda než zábava. Nudopudná je i čtvrtá baladická kompilace AXELA RUDIHO PELLA, což žádné překvapení není. To kompilace Pellových znovuzrozených krajanů MAJESTY s názvem "Own The Crown" přinesla luxusní dvoudisk, na kterém nalezneme nejslavnější kousky kapely, nové verze některých z nich, pár bonusů a především dva nové songy, jejichž kvalita dává velmi slibné naděje do let budoucích. Fanoušky se specifickým hudebním vkusem zřejmě potěšila novinka a capellových VAN CANTO. Regulérní kapela BRAINSTORM a její devátý počin s názvem „On The Spur Of The Moment“ zase přinesl tradiční várku průměrných heavy a power metalových songů, mezi kterými se ovšem jako zlato v bahnitém potoce třpytí baladická skladba "In These Walls" s dokonalým dramaturgickým obloukem a maximálně podmanivým obsahem. Neoklasicko-instrumentální orgie na albu "Monster 5" spáchal Řek Theodore Ziras se svojí stejnojmennou kapelou a špatné to věru není. Celkem příjemným překvapením se pak stala deska "Metal Blast" nahraná chilskou (!) kapelou GHEE-YEH, mísící v sobě poutavým způsobem melodický hard rock a klasický heavy metal s lehkým přesahem do power metalového stylu. Vřele doporučuji.

VÝHLED
Několik zajímavých kapel slibuje nové desky, ovšem zatím bez přesné specifikace datumu vydání. Jsou to např. CRYSTALLION, DRAGONFORCE, MASTERPLAN, NOCTURNAL RITES, PRIMAL FEAR, SAIDIAN nebo SEVENTH AVENUE. Jistojistě pak vyjdou desky od GOLDEN RESURRECTION - Man With A Mission (říjen), ANCIENT BARDS - Souless Child, ARRAYAN PATH - Ira Imperium, DRAGONLAND - Under the Grey Banner, EAGLEHEART - Dreamtherapy, NIGHTWISH - Imaginaerum, THEOCRACY - As The World Bleeds (vše listopad) či FREEDOM CALL (to ale až příští rok v únoru).

Pagan             


Související články:

Shrnutí I. poloviny roku 2011 v power metalovém ranku - I. část

Shrnutí I. poloviny roku 2011 v power metalovém ranku - II. část


Vydáno: 14.10.2011
Přečteno: 2662x
počet příspěvků: 22

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
scKFNqNwNrQwTY1348 <a...14. 03. 2012 4:44 vnspyasrfp
Takhle to myslím...15. 10. 2011 18:50 Pagan
Pagan: no vidíš,...15. 10. 2011 18:40 Rainmaker
Já vím! :-) Ale...15. 10. 2011 13:48 Pagan
Pagan: málo!!!...15. 10. 2011 13:36 Rainmaker


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.22235 sekund.