26.05.2020
ALDO NOVA
Kanadský rocker, někdejší spolupracovník Jona Bon ..více

26.05.2020
RATT
Že by se konečně blížila k vydání comebacková deska ..více

26.05.2020
SEETHER
Post-grungeová parta z jihoafrického hlavního města ..více

26.05.2020
FERAL LIGHT
Milovníci válek a historie hrající black n`roll po vzoru ..více

26.05.2020
SUBSIGNAL
První živé CD ve své historii fanouškům nabízí ..více

26.05.2020
MAELSTROM
Progresivní thrasheři z Velké Británie, kteří kariéru ..více


MALOKARPATAN - Krupinské ohne
Tihle Slováci jsou fakt světová třída. Krupin ..

PARADISE LOST - Obsidian
Poslední vývoj PL mi taky úplně nesedí. Obsid ..

PARADISE LOST - Tragic Idol
Od svého vydání je Tragic Idol mou nejoblíben ..

PARADISE LOST - Obsidian
Já mám naopak Medusu hodně rád. Sedlo mi to te ..

PANTERA - Reinventing the Steel
Ke Znovuobjevení oceli jsem se dostal až časem ..

PANTERA - The Great Southern Trendkill
Brutalita a progrese dosáhla na této desce svéh ..

PANTERA - Far Beyond Driven
Tohle album je prostě zrůda napěchovaná dynami ..

PANTERA - Vulgar Display of Power
Pantera ukázala,proč se tak jmenuje. Změnila se ..

PANTERA - Cowboys from Hell
Jediná decentní chybka tohohle alba je to,že Di ..

PANTERA - Power Metal
Vůbec se nedivím,že mnoho lidí bere tohle albu ..
Za poslední měsíc:
Zdeněk ČERNÝ (TITANIC) - Kluci se vyblbnou v Cradle Of Filth a v Titánech budou klidnější
1220x

VAN HALEN - Balance
984x

Adrian TĂBĂCARU - Lucifer-A rock opera
852x

Michal PIXA (VISACÍ ZÁMEK) - Čas letí jak splašená punková kráva
842x

VAN HALEN - Van Halen III
753x

TRIVIUM – What The Dead Men Say
741x12.06.2020
GOSPEL OF THE FUTURE, DROM, OR, atd......
Dub nad Moravou, začátek od:13:00, vstupné:

12.06.2020
TASS, HAKMAK, MARASTIC BLUES, POZOR MAMUT...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

13.06.2020
KÚROVEC, VPV, SALAZAR, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150článků celkem: 7666
recenzí: 6299
reportů: 571
rozhovorů: 410

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Shrnutí III. čtvrtletí roku 2011 v power metalovém ranku

Uplynulá letní sezóna byla všeobecně velmi okurková. Pokud se power metalu a jeho přidružených odnoží týká, šlo pak přímo o bídu s nouzí. Většina zajímavějších nahrávek tak vyšla až v září s tím, že ty opravdové pecky jsou tradičně očekávány až na sklonku letošního roku. Níže uvedený souhrn tedy postrádá vyložené perly, přesto pár slušných počinů nabízí, a právě kvůli nim mělo jeho sepisování svůj smysl.ČERVENEC
Prázdniny nejen že byly chudé na počet vyšlých alb, ale když už se nějaké objevilo, postrádalo kvalitu hodnou alespoň minimální publicistické zmínky. Za červenec tak stojí za řeč pouze dvě díla. První z nich zasahuje do power metalu jen okrajově, přesto jej díky jeho atraktivní svůdnosti zmínit musím. Jde o Řeky OUTLOUD a jejich druhé album nazvané "Love Catastrophe", jež je až po okraj napěchované strhujícími AOR melodiemi a hard rockovou energií s letmým nákukem do hitově líbivého (power) metalu. Dalším zajímavým počinem byla čtvrtá fošna vlkodlaků POWERWOLF - "Blood Of The Saints", jež svými neotřelými postupy foukla originálnější vítr do líně se valících žánrových vod. Není to sice úplně můj šálek kapučína, přesto se několika songům nedá upřít jejich osobitě sugestivní síla, za sebe hlasuji zejména pro parádní hitový nášleh „Dead Boys Don’t Cry“!

SRPEN
Měsíc žní se nesl jednoznačně v očekávání devátého studiového počinu německých legend EDGUY. Tomu ještě předcházel velice slušný heavy metalový debut Portugalců ATTICK DEMONS - "Atlantis", který urputně vařil (někdy snad až příliš) z odkazu IRON MAIDEN, včetně zpěváka Artura Almeiny, jenž jakoby z Dickinsonových hlasivek vypadl. Z Velké Británie svým bez debat jakostním dílem "Outshine The Sun" přispěli rovněž debutanti NEONFLY a z daleké Austrálie o sobě dali vědět power metláci ILIUM s pátou (a dost možná nejlepší) řadovkou "Genetic Memory". A jak tedy na samém sklonku měsíce dopadli Sammetovci? Na to se názory lehce liší, jen málokterý z nich ovšem považuje album "Age Of The Joker" za něco mimořádného. Ani já ne.

ZÁŘÍ
S nástupem do školních lavic začalo být veseleji i v ranku melodického metalu, ačkoli se to stále více týká kvantity nežli kvality. Zklamáním určitě byla třetí deska Španělů DRAGONFLY – „Non Requiem“, kteří po celkem slušných prvních dvou počinech tentokrát nabídli silně podprůměrný materiál. Nepotěšila ani třetí nahrávka Brazilců ALMAH – „Motion“, kteří si opět dali rande s moderně metalovými trendy, ovšem tentokrát už se nezávazná koketérie proměnila ve velice seriózní vztah a je to daleko více nuda než zábava. Nudopudná je i čtvrtá baladická kompilace AXELA RUDIHO PELLA, což žádné překvapení není. To kompilace Pellových znovuzrozených krajanů MAJESTY s názvem "Own The Crown" přinesla luxusní dvoudisk, na kterém nalezneme nejslavnější kousky kapely, nové verze některých z nich, pár bonusů a především dva nové songy, jejichž kvalita dává velmi slibné naděje do let budoucích. Fanoušky se specifickým hudebním vkusem zřejmě potěšila novinka a capellových VAN CANTO. Regulérní kapela BRAINSTORM a její devátý počin s názvem „On The Spur Of The Moment“ zase přinesl tradiční várku průměrných heavy a power metalových songů, mezi kterými se ovšem jako zlato v bahnitém potoce třpytí baladická skladba "In These Walls" s dokonalým dramaturgickým obloukem a maximálně podmanivým obsahem. Neoklasicko-instrumentální orgie na albu "Monster 5" spáchal Řek Theodore Ziras se svojí stejnojmennou kapelou a špatné to věru není. Celkem příjemným překvapením se pak stala deska "Metal Blast" nahraná chilskou (!) kapelou GHEE-YEH, mísící v sobě poutavým způsobem melodický hard rock a klasický heavy metal s lehkým přesahem do power metalového stylu. Vřele doporučuji.

VÝHLED
Několik zajímavých kapel slibuje nové desky, ovšem zatím bez přesné specifikace datumu vydání. Jsou to např. CRYSTALLION, DRAGONFORCE, MASTERPLAN, NOCTURNAL RITES, PRIMAL FEAR, SAIDIAN nebo SEVENTH AVENUE. Jistojistě pak vyjdou desky od GOLDEN RESURRECTION - Man With A Mission (říjen), ANCIENT BARDS - Souless Child, ARRAYAN PATH - Ira Imperium, DRAGONLAND - Under the Grey Banner, EAGLEHEART - Dreamtherapy, NIGHTWISH - Imaginaerum, THEOCRACY - As The World Bleeds (vše listopad) či FREEDOM CALL (to ale až příští rok v únoru).

Pagan             


Související články:

Shrnutí I. poloviny roku 2011 v power metalovém ranku - I. část

Shrnutí I. poloviny roku 2011 v power metalovém ranku - II. část


Vydáno: 14.10.2011
Přečteno: 2818x
počet příspěvků: 22

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
scKFNqNwNrQwTY1348 <a...14. 03. 2012 4:44 vnspyasrfp
Takhle to myslím...15. 10. 2011 18:50 Pagan
Pagan: no vidíš,...15. 10. 2011 18:40 Rainmaker
Já vím! :-) Ale...15. 10. 2011 13:48 Pagan
Pagan: málo!!!...15. 10. 2011 13:36 Rainmaker


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.20353 sekund.