14.11.2019
SOUNDGARDEN
Od grungeové legendy, která od roku 2017, kdy spáchal ..více

14.11.2019
COZY POWELL
O legendárním bubeníkovi, bývalém členovi Rainbow, ..více

14.11.2019
ARMORED SAINT
Pětiletá pauza mezi studiovými alby se u Armored Saint ..více

14.11.2019
THE OFFSPRING
Fanoušci této neopunkové legendy se konečně dočkají. ..více

14.11.2019
JUGGERNAUGHT
Smutná zpráva přišla od této hardrockové kapely z ..více

14.11.2019
FELONY CASE
Hardrocková parta z Řecka, která jako své největší ..více


THE DEFIANTS - Zokusho
Tak dle zpráv z www má další album TMF vyjít ..

EUROPE - The Final Countdown
No jo, to je pravda. Mám to nějak zažité, že ..

THE DEFIANTS - Zokusho
Pokud jste zmínil projekt Tokyo Motor Fist, tak a ..

EUROPE - The Final Countdown
Nechci vam do toho moc kecat chlapci, ale Hysteria ..

EUROPE - The Final Countdown
Prave podcenovany Ninja je najlepsia vypalovacka z ..

EUROPE - The Final Countdown
Když jsem před mnoha lety obdržel kazetu s albe ..

PERTNESS - Metamorphosis
jsem nasadil debutní fošnu a nemůžu se doposlo ..

EUROPE - The Final Countdown
I já ji dodnes slyším rád. Skvělé Norumovo s ..

EUROPE - The Final Countdown
Mě se to taky neoposlouchalo ;-) Věčný hit. St ..

ARAKAIN - Restart
Je velká škoda, že kluci rezignovali na kytarov ..
Za poslední měsíc:
SIGNUM REGIS - The Seal Of A New World
1306x

DYMYTRY - Revolter
1215x

ARAKAIN - Farao
1104x

ARAKAIN - Warning!
1071x

ARAKAIN - Forrest Gump
1053x

ARAKAIN - Archeology
1017x15.11.2019
Večer legend 18 - rocková muzika od A do Z Nejlepší tribute bandy AC/DC, LE..
KC SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290

23.11.2019
Scabbard (Metal Zlín) https://bandzon e.cz/_97687 Darkwind (Death-Black Frýde..
Rock Club Kain, začátek od:19:00, vstupné: 100,-článků celkem: 7268
recenzí: 5952
reportů: 565
rozhovorů: 382

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Co právě posloucháme? (březen)

Opět přišel čas na naší měsíční rubriku, v níž vás chceme upozornit na nahrávky, které v posledních dnech činí radost redaktorům tohoto webzinu. V březnovém vydání své hudební inspirace odhalili Veronika, Pagan a Supermartonátor.

VERONIKA:

Vypadá to, že trend loňského roku u mě pokračuje a více než současná tvorba mladých kapel mě láká prozkoumávat doby minulé. Z těchto to budou například v poslední době DEEP PURPLE a v rámci diskografie celkem podceňované album The House of Blue Lights. Netradiční „Párplové“ v pojetí pozdních osmdesátek - The Unwritten Law. Dalšími z dinosaurů jsou SCORPIONS, tentokrát mě ale oslovila novinka Return To Forever - We Built This House. Do podobné kategorie by se dala řadit i mladá kapela starých mazáků s odkazem Thin Lizzy, BLACK STAR RIDERS a jejich nová deska The Killer Instinct -The Killer Instinct.

Dostanu-li se k současné generaci, málokdy se opravdu nadchnu pro nějakou metalovou záležitost. Porozhlížím se tedy i v jiných vodách, kde jsem se teď opravdu nadchla pro novou desku Smoke + Mirrors indie-rockových IMAGINE DRAGONS Warriors. V podobném, ale ještě trochu alternativnějším žánru v mém žebříčku válí britská BASTILLE. Po loňských Colours of Ostrava jsem si neváhala pořídit jejich dvojcédé All This Bad Blood a tady můžete mrknout např. na skladbu Laura Palmer. A na závěr, abych se zase vrátila k trochu tvrdším žánrům: pořád ještě se nemůžu nabažit nového alba Strangers In Paradise (opět) britských NeonFly. Tady jejich zbrusu nové video natáčené na Kypru - Better Angels

PAGAN:

Z nejnovějších počinů musím vyzdvihnout švédské melodiky THE STORYTELLER a jejich novou fošnu "Sacred Fire", která po delším tápání konečně navazuje na brilanci prvních dvou opusů z počátku milénia. 12 nových songů (ukázka ...zde...) potěší příznivce říznějšího power(heavy) metalu, který se však zároveň neštítí melodického a osvěžujícího nadhledu. Za zmínku stojí i třetí zářez německého projektu WOLFPAKK, jehož největší atrakcí je počet zajímavých hostů. Exkluzivitou nahrávky je, že se na ní poprvé setkají (ačkoli ne v rámci jednoho songu) dýňové hlavy, tedy Andi Deris i Michi Kiske, který si v titulní skladbě "Rise Of The Animal" střihl svoji klasickou spídovou polohu. Ačkoli je nutné dodat, že většina ostatních songů podobným hudebním "sex-appealem" neoplývá. A Kiske ještě jednou. Tentokrát v projektu labelu Frontier Records KISKE/SOMERVILLE, který přichází s druhou deskou "City Of Heroes". Zatím jsem mírně rozpolcený, neb trailer zněl skvěle, nedávno vydané video však bylo stvořeno ke skladbě titulní, která vyznívá poněkud průměrně. Ale to není u výběrů písní ke klipům nic neobvyklého (alespoň mně přijde, že bývají většinou vybírány zrovna ty slabší kusy), takže naděje stále žije.

Jenom z všudypřítomného optimismu hudebních melodií nemůže být člověk stále živ. V mém případě se o tohle pokecání s "vnitřními démony" postarala nová deska "Laguz" belgických blackerů ANICENT RITES. Makabrózní tóny sytí bohaté symfonické aranžmá, vše podpořeno dokonalým ozvučením. Tohle malou hlasitost nesnese, jedině s volume otočeným řádně doprava se posluchač může empaticky propojit s nemalou promyšleností, ale hlavně atraktivností nových skladeb. Ačkoli, úplně ta nejvýbušnější bomba to rovněž není, o tom však více v recenzi.

Jinak jsem na tom obdobně jako kolegyně, když chci mít jistotu, že mě hudba hodí do pohody, sahám do minulosti. V posledních dnech třeba k mimořádně zdařilé nahrávce "WildFire" argentinské party AFTERDREAMS. Nesmírně atraktivní skladby na pomezí hard rocku a power metalu chytnou a jen tak nepustí. Vrcholným momentem je pak tato kulervoucí spídovka! No a pokud si chci vyloženě posichrovat nebetyčnou kvalitu slyšeného, nikdy nesáhnu vedle s mojí srdeční záležitostí, švédskými melodiky INSANIA. Čekání na nové album je už na hranici snesitelnosti, mělo by to však klapnout ještě tento rok. Očekávání jsou samozřejmě enormní.

SUPERMARTONÁTOR:

V březnu vychází spoustu novinek, například Nightwish, Europe nebo Von Hertzen Brothers. Já jsem však začal naposlouchávat především Stevena Wilsona a Moonspell, kteří přicházejí se vskutku silným albem. Směs tvrdého metalu, gotiky a překvapivě orientálních motivů mi jde do uší sama. Rovněž musím ocenit naprosto perfektní video k titulní skladbě:
MOONSPELL - Extinct

Kdo mi také dělá radost, jsou Waltari. Jejich crossover je silný jak býk a tentokrát kapela potřebovala delší pauzu než bývá obvyklé. Stojí to však za to. Nová deska mě neskutečně baví.
WALTARI - Diggin The Alien

Viper Solfa je zcela neznámé jméno. Ale pokud jste se ptali, co se stalo s Ronny Thorsenem po rozpadu Trail Of Tears, tak je tady odpověď. Krom něho najdete v kapele i další dva bývalé členy TOT a také Morfeuse z Mayhem a Miriam z Ram-Zet. Na desku budu psát recenzi, vězte však, že se jedná o pořádný dark metalový nářez!
VIPER SOLFA - Carving An Icon

No a už pomalu po očku hledím do dubna. Proč? Protože Apocalyptica.

FRANTIŠEK ŠAFR:

V poslední době se stále častěji vracím do minulosti, neboť mě již začíná unavovat neustálé omílání toho samého (viz. Sabaton, Powerwolf, Freedom Call.). Velmi mě mrzí, že kapely skutečně vaří již několikrát vylouhovaný čaj a vůbec je netrápí, že jsme téměř to samé slyšeli již na předešlých deskách. V současné době v mém přehrávači kolují staříci Judas Priest a jejich alba "Defenders Of The Faith" a "Painkiller". Přiznávám, že mě trochu mrzí, že jsem osmdesátá léta nemohl zažít, neboť v té době vznikalo skutečně to nejlepší v žánru melodického metalu. Zmiňovaná alba jedou jako Formule 1 a oceňuji, že se během poslechu kvalita nevytrácí.

Dříve v mém přehrávači neustále kolovala alba kapel jako Edguy, Gamma Ray, Stratovarius, ale pro mě je v současné době velmi lákavé zjišťovat, odkud tyto kapely čerpali inspiraci pro svojí tvorbu. Je sice pravda, že občas opravdu nerozumím tomu, proč jsou někteří interpreti tak slavní, neboť mi přijde, že na svých deskách nenabízí nic excelentního (viz. Ozzy Osbourne, Manowar, Skid Row, Metallica, Dio.), ale třeba jsem k nim jen nenašel vztah. Ano, mají na kontě mnoho zdařilých hitů, ale alba jako taková nenabízí nic, kvůli čemu bych se k nim chtěl vracet. Samozřejmě nechci zmiňované interprety nijak urážet, neboť si jich vážím a vím, že pro metalovou (potažmo rockovou) hudbu toho udělali skutečně mnoho. K mému srdci však bohužel nepřirostli tak, jak jsem očekával. V těchto dnech tedy v mém přehrávači koluje především stará tvorba Judas Priest, Iron Maiden a Scorpions a přiznávám, že mě takové návraty do osmdesátek skutečně baví, neboť v nich cítím skutečný cit a oddanost tomuto stylu.

Pagan             Vydáno: 07.03.2015
Přečteno: 1807x
počet příspěvků: 4

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Tak jsem ty Beyond...17. 03. 2015 10:57 Supermartonátor
Super, ale...17. 03. 2015 10:28 Metamorphic Dreamer
Právě na ně...17. 03. 2015 10:07 Pagan
Beyond the BlackAč nevyhledávám...17. 03. 2015 10:03 Metamorphic Dreamer


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.22079 sekund.