8.07.2020
VAN HALEN
Jelikož je budoucnost této americké hardrockové legendy ..více

8.07.2020
SONS OF APOLLO
Klávesista této progresivní superskupiny a někdejší ..více

8.07.2020
DIESEL MACHINE
Na scénu se po dvaceti letech vrací projekt, který kdysi ..více

8.07.2020
SACRED WARRIOR
Křesťanští heavymetalisté z Chicaga sice od alba ..více

8.07.2020
NONEXIST
Thrash/deathmetalisté ze Švédska přeruší pětileté ..více

8.07.2020
SLEESTAK
Čtyři roky trvalo stonermetalové trojici z amerického ..více


Kelly NICKELS (L.A. GUNS) - Naše deska bude znít jako praví L.A. Guns
Ty dvě nové věci od Rileyho a Nickelse se mi l ..

Kelly NICKELS (L.A. GUNS) - Naše deska bude znít jako praví L.A. Guns
No je to mezi nimi nějaký pojebaný no :( Těžk ..

KINGS OF DUST - Kings Of Dust
odvedená a nahraná fošna; pravda, ničím výji ..

MONSTER MEETING 2020 - Plzeň, DEPO 2015, 26.6 2020
Metal i hard rock poslouchám přes 30 let. Přest ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Pro Milana: Název nahrávacího programu je ProTo ..

Kelly NICKELS (L.A. GUNS) - Naše deska bude znít jako praví L.A. Guns
Podle mě vznikla po Vicious Circle těžká situa ..

Jesse DAMON - Damon`s Rage
Co je týpkovi platné, že se snaží, když Paul ..

Kelly NICKELS (L.A. GUNS) - Naše deska bude znít jako praví L.A. Guns
Rozhovor s Kellym,to je teda pecka!Myslím si,že ..

AEVUM - Multiverse
Tak sem něco hodím, když u alba s hodnocením 7 ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
pro autora - v textu recenez, která je jinak naps ..
Za poslední měsíc:
MERCYFUL FATE - In The Shadows
1173x

FALCONER - From a Dying Ember
907x

MERCYFUL FATE - Time
883x

ALESTORM - Curse of the Crystal Coconut
852x

MERCYFUL FATE - Into The Unknown
763x

VANDENBERG - 2020
716x21.07.2020
BAMBULKYNĚ DOBRODRUŽSTVÁ , CONGENITAL ANOMALIES, AGGRESSIVE TYRANTS, MELTDOWN..
Modrá Vopice, Praha, začátek od:18:00, vstupné: 222,- kč

01.08.2020
Gospel of the Future, Průmyslová smrt, Láje, atd.....
Věznička, U Tadeáše, začátek od:20:00, vstupné: 00:00

05.09.2020
IRON ANGEL (Germany), INSULTER (Germany), STÍNY PLAMENU, KRYPTOR, SATOR MARTE, ..
Plzeň-Kalikovský mlýn., začátek od:13:00., vstupné: 500 Kč / 550 Kč.článků celkem: 7731
recenzí: 6348
reportů: 573
rozhovorů: 423

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Philipp EICHENBERGER, Gilbi MELENDÉZ (GODS OF SILENCE) - V dokonalém světě bychom nedělali nic jiného. .

Gods Of Silence ze Švýcarska trochu klamou tělem. Dostane-li se vám do ruky jejich nedávno vydané debutové album „Neverland“, možná užasnete nad vyzrálostí kapely. Bližší pohled na historii kapely objasní mnohé – ještě pod jménem Kirk společně téměř celá tahle parta hrála už v minulém století. Se změnou na postu zpěváka se však kluci rozhodli otevřít novou kapitolu a stali se bohy „Bohy ticha“, což je možná trochu paradoxní s ohledem na to, že velmi podařené album „Neverland“ se vyplatí poslouchat hodně nahlas. Více o kapele prozradí bubeník Philipp Eichenberger a zpěvák Gilbi Melendéz.

Byť se název Gods Of Silence tváří jako nové jméno na scéně, máte za sebou dlouhou společnou historii pod hlavičkou Kirk. Z jakého důvodu jste po odchodu zpěváka Tomiho Raucha změnili jméno a nebylo ti trochu líto, že ses musel rozloučit s touto vaší značkou, obzvlášť když váš návrat na scénu s albem „Masquerade“ v roce 2014 byl velice povedený?
Philipp: Vždycky je těžké nechat odejít toho, kdo měl velký vliv na společný projekt a v případě odchodu zpěváka tomu tak je vždycky, zvlášť po tolika letech. Milujeme to, co se nám podařilo s „Masquerade“, ale bylo načase uzavřít jednu kapitolu, abychom mohli otevřít kapitolu novou, a nikdy jsme tohoto rozhodnutí nelitovali.

Kirk začínali svojí kariéru již v minulém století. Můžeš porovnat, s jakými pocity jsi do hudebního byznysu vstupoval tenkrát před lety a jak to vnímáš nyní při startu nové kapely? A co se podle tebe za tu dobu na hudební scéně nejvíc změnilo?
Gilbi: Myslím, že největší změnou v hudební byznysu je to, že došlo k velkému poklesu prodeje hudebních nahrávek za posledních deset let. Tím pádem je pro kapely obtížnější plánovat turné a koncerty, když jim chybí příjmy z prodeje desek. Také nejsou v televizi žádné rockové nebo metalové pořady, jako tomu bylo před deseti či dvaceti lety. Pamatujete si, jak jsme sledovali na Headbangers Bell na MTV nejnovější videa našich hrdinů i kapel, o kterých jsme předtím nic neslyšeli? To je něco, co mi dneska chybí. Rádio, to je dneska každý den ten stejný shit, nenajdete žádnou pořádnou rock/metalovou stanici. Jasně, existují internetová rádia, ale žádná mainstreamové médium nepodporuje trvale rockovou a metalovou kulturu.
Philipp: Při srovnávání starých časů s těmi dnešními je jasné, že se hudební byznys kompletně změnil. Nedá se říct, že by všechno bylo špatně, vzestup sociálních médií, online streamové služby a platformy jako youtube nabízí mnoho příležitostí, ale má to i svoje mínusy. V dnešní době je daleko snazší rozšiřovat svou práci mezi širokou škálu potenciálních posluchačů a zároveň je mnohem silnější konkurence. A vaše příležitosti získat zpět investované prostředky jsou omezeny pouze na věci, které lidi nemohou stáhnout nebo streamovat – například živá vystoupení anebo prodej merchandise. A máte-li nějaké ambice, vždycky se vás tahle záležitost týká a musíte se s ní nějak vyrovnat a přizpůsobit se jí.

Jak bys charakterizoval hudbu, kterou hrají Gods Of Silence? V čem vidíš největší rozdíly mezi tvorbou Kirk a Gods Of Silence?
Gilbi: No největší rozdíl mezi oběma je samozřejmě můj hlas. Mám jiný rozsah a jiný styl zpěvu. Hudebně si nemyslím, že by došlo k nějakým velkým změnám, je to stále Kirk.
Philipp: Největší změnou je odklon od progresivnějšího stylu, který byl patrný na „Masquerade“ a obzvlášť na „Final Dance“. Namísto toho jsme přidali více power metalu a vytvořili skladby, které jsou jednodušší ve své struktuře, ale také velmi chytlavé.

Jak obtížné je ve Švýcarsku najít nového zpěváka pro váš styl hudby a čím vás zaujal Gilbi Melendéz?
Philipp: Ono je těžké hledat zpěváka, který nabídne takové kvality a dovednosti, které má Gilbi, vždycky a všude, je nepodstatné, ve které zemi hledáš. My jsme velice šťastní a hrdí na to, že se Gilbi stal členem našeho týmu. Jsme si jisti tím, že každý, kdo si poslechne „Neverland“, rozpozná nápadný Gilbertův vliv, který měl na desku.

Tím jsme se dostali k vašemu v podstatě debutovému album „Neverland“. Můžeš jej představit, jeho příběh a hudbu?
Gilbi: Když jsme začínali na desce pracovat, ještě jsme neměli název kapely, ještě jsme si nebyli jistí, jestli budeme pokračovat jako Kirk nebo jako nová kapela. To je důvod toho, proč texty nejsou ve skutečnosti božské, ale obyčejné (smích). Chci tím říct, že když už se jednou jmenujete Gods Of Silence, asi byste neměli psát o vztahu, který se rozpadá a tak podobně (smích).

Jak probíhala tvorba alba „Neverland“? Jde vyloženě o nápady z poslední doby nebo se jedná o materiál nastřádaný ještě z dob Kirk?
Gilbi: Když jsem přišel do kapely, tak hudba už byla napsaná. Takže jsem si všechny písně poslechl, začal jsem psát texty a začali jsme ve studiu se Sammym testovat jejich nahrávání. Myslím, že „Army Of Liars“ byla první skladbou, kterou jsem dokončil a pak jsem také udělal veškeré vokální linky a aranžmá.
Philipp: Skladby byly napsané v době, kdy v kapele docházelo k velkým změnám. Nicméně už v té chvíli bylo jasné, že chceme psát skladby jednodušší a chytlavější. Když se dokončily změny v sestavě i se jménem kapely, vše zapadlo do tohoto plánu, takže jsme s písněmi mohli jí ven.

Stejně jako na albu “Masquerade” jste spolupracovali s Dennisem Wardem. V čem vidíš největší Dennisův přínos a předpokládáš, že s ním budete spolupracovat i v budoucnu?
Gilbi: Stačí zapnout přehrávač a uslyšíš to. Dennis je Sammyho dobrý kamarád a já bych s ním hrozně rád zase spolupracoval. Je skutečně výborný v tom co dělá a velmi mi ve studiu pomohl. Navíc je to velice zábavný chlapík, takže když ho poznáte, zamilujete si ho.
Philipp: Dennis produkoval alba Kirk a odvedl dokonalou práci. Známe se už léta a jsme si velmi blízcí ve vzájemných vizích a jejich realizaci. Bylo jasné už na začátku, že se na něj obrátíme a je velmi pravděpodobné, že tomu tak bude i v budoucnu.

Jak jste spokojeni s tím, jak kritika hodnotí „Neverland“ a jak jste s deskou spokojeni vy sami?
Gilbi: Jsem vážně překvapen velkým množstvím recenzí a kritiky v současné době. A je pro mě také překvapující, že jsme dosud neměli ani jednu recenzi, která by byla vyloženě negativní. Obvykle se objeví pár recenzentů, kterým se vaše album absolutně nelíbí. Já jsem s deskou velmi spokojen a je pro mě velkou ctí, že můžu pracovat s tak skvělými hudebníky.

Jaké propagační akce aktuálně děláte pro tuhle desku?
Philipp: „Neverland vyšlo prostřednictvím Rock Of Angels (ROAR) po celém světě. K dispozici jsou i dvě videa, která najdete na našem Youtube kanálu, a to videoklip ke skladbě „Neverland“ a lyric-video k „Full Moon“. Navíc jsme k mání na všech relevantních digitálních distribučních platformách a sociálních médiích.

Jaké jsou nejbližší plány kapely, co od vás můžeme čekat v dohledné době? Je reálné, že se Gods Of Silence někdy představí živě v České republice?
Gilbi: Hell yeah, budeme hrát v České republice! Moc rádi bychom si u vás zahráli! Nevím ještě kdy, ale věřím a doufám, že k tomu dojde už příští rok. Takže drazí promotéři v České republice, jestli potřebujete nějakou „asskicking“ kapelu, napište nám! V nejbližší době doufám, že vyrazíme na support tour a když se zadaří, tak se podíváme i k vám. Už jsme se také bavili o psaní nových věcí, ale ještě před tím nás čekají nějaká klubová vystoupení ve Švýcarsku a pak se necháme překvapit, co přijde.
Philipp: Doufáme, že už brzy vyrazíme s deskou na turné a samozřejmě bychom byli rádi, kdyby jedna či dvě zastávky byly i v České republice!

Jaké máš s Gods Of Silence ambice?
Gilbi: Koncertovat a udělat turné po Evropě.
Philipp: Naší ambicí je dosáhnout toho, aby si naši hudbu poslechlo a zamilovalo široké publikum metalových příznivců a abychom si zahráli bezpočet koncertů po celém světě.

Kolik času a energie investuješ do Gods Of Silence, máš čas věnovat se i něčemu jinému a je pro tebe odezva dostatečně naplňující?
Gilbi: No, já aktuálně zpívám ještě v jedné kapele, takže dvě jsou pro mě jako zpěváka naprosto dostačující v této chvíli. Jsem šťastný, že mám spoluhráče, kteří mě podporují v mých volbách, a to se týká obou kapel. Chodím i do práce, takže nemám zrovna moc volného času. Mám i přítelkyni a ta má ráda, když se mnou může taky nějaký čas strávit. A když mi ještě nějaký čas zbyde, rád navštívím svoji rodinu nebo si jen zahraju na Playstationu, to je vrchol trávení mého volného času (smích).
Philipp: Každý člen odevzdává 100%, pokud jde o tvorbu hudby, nicméně všichni chodíme do práce, abychom si vydělali na živobytí, protože naše vášeň, kterou jsou Gods Of Silence, přináší hodně velké výdaje. Hudba je velkou a důležitou součástí volného času každého z nás. Takže musí přijít odpověď – všechny úžasné recenze, každá show, kterou jsme odehráli a ještě odehrajeme, všechny skvělé zážitky, které to přináší, jsou naprosto naplňující. V dokonalém světě bychom nedělali nic jiného.

A moje tradiční otázka na závěr – je nějaká otázka, na kterou se tě nikdo z novinářů nikdy nezeptal a ty by sis na ní přál znát odpověd? Pokud ano, sem s ní!
Philipp: Kdo je vlasovým stylistou Maxe Cavalery (smích)?

Savapip             


www.godsofsilence.com

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 29.10.2017
Přečteno: 1197x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.22618 sekund.