24.09.2021
GUNS N`ROSES
Američané vydali druhou ochutnávku postcomebackové ..více

24.09.2021
WARRIOR SOUL
Kory Clarke, tento předák newyorských rockerů drží ..více

24.09.2021
BLAMAGE
BLAMAGE brzy vypustí novou řadovku "Dicktator!", jejíž ..více

24.09.2021
POWER 5
Včera vyšlo nové album POWER 5 "Adrenalin". Album ..více

24.09.2021
SOUL MASSACRE
20. srpna vyšlo druhé album deathmetalových SOUL ..více

24.09.2021
FROZEN POPPYHEAD
Kapela FROZEN POPPYHEAD v novém klipu k písni více


AURA - Falling Darkness
Stačilo poslechnout jednu "skladbu" a jediné co ..

EXORCIZPHOBIA - Friend Of Lunacy
Slušnej nářez! Kluci jsou jistota kvality. Jen ..

BRAINSTORM - Wall Of Skulls
Za mě super album, perfektní zvuk i kompozice, p ..

KISS - Carnival Of Souls: The Final Sessions
Grunge mě ve své době minul obloukem a nezlepš ..

THUNDERSTONE - Apocalypse Again
Akurát si púšťam "The Burning" a tiež dobre. ..

MANIC STREET PREACHERS - The Ultra Vivid Lament
Send Away The Tigers je výborná deska, sice mů ..

THUNDERSTONE - Apocalypse Again
Výborná deska, jedu to furt :-P ..

SWALLOW THE SUN - The Morning Never Came
Akorát jsem koukal. Zní to pěkně, i kdžy klas ..

MANIC STREET PREACHERS - The Ultra Vivid Lament
K tomu nejlepšímu tedy rozhodně nepatří. ..

SWALLOW THE SUN - The Morning Never Came
Dneska vyjel song Woven Into Sorrow z nového alba ..
Za poslední měsíc:
IRON MAIDEN - Senjutsu
7895x

KISS - Hot In The Shade
2935x

KISS - Revenge
2483x

NIGHT RANGER - ATBPO
1907x

Miloš Dodo DOLEŽAL (VITACIT) - Starám se o svůj odkaz na scéně
935x

IRON MAIDEN - Vyplatí se strategický útok, Senjutsu...?
842x

článků celkem: 8618
recenzí: 7107
reportů: 574
rozhovorů: 517

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

Filmový blog

THE DIRT - Patnáct let pekla s Mötley Crüe

O tom, že se jednou dostane na filmové zpracování pohnuté historie Mötley Crüe, se mluvilo už od roku 2001, kdy vyšla jejich strhující biografie „The Dirt“, ovšem tehdy to bylo asi jen zbožné přání členů kapely, jejich kariéra šla v té době pěkně do kopru. Postupem let sem tam probleskla zpráva o tom, že se přece jen něco chystá a to dokonce za účasti takových hvězd stříbrného plátna, jako jsou Johnny Depp či Val Kilmer, ale všechno vždycky vyšumělo do ztracena. Fanoušci už asi ani nedoufali… Do loňska. To totiž sám Nikki Sixx oznámil, že se kapele, která už byla v té době dva roky u ledu, povedl podepsat kontrakt se společností Netflix, a že se přece jen na filmu pracuje.

Dal se čekat docela pěkný průser. Díla, která Netflix točí, jsou ve většině případů trochu přitažená za vlasy (viz. Sapkovského „Zaklínač“), navíc uchopit historii kapely tak, aby byla zkousnutelná pro fanoušky a zároveň se dala přednášet bez toho, aby nad ní nezasvěcená veřejnost jen zdešením nelomila rukama, je přece jen docela oříšek. Filmaři i kapela (která byla přítomna natáčení) z toho nakonec vybruslili se ctí. Na rovinu si ale řekněme, že rezervy zde ještě jsou a některé nepřesnosti se daly ještě vychytat, obzvlášt když předloha je jasná a na film dohlíží samotní hlavní aktéři.

Nejprve si řekněme, co se až tak úplně nepovedlo (viděno očima hnidopicha). Doslova zarazí historické souvislosti, v nichž je prezentováno, že Tommy Lee poznal svou budoucí manželku, seriálovou hvězdu Heather Locklear, na večírku s kapelou Hanoi Rocks, po které došlo k tragické nehodě, při níž zemřel jejich bubeník Razzle. Postava nebohé Vincovy dcery Skylar se objevuje už někdy v době turné „Theatre Of Pain“, což je také nesmysl, protože děvče zemřelo v roce 1995, když jí bylo pět let. Odfláklá je nakonec i postava Vincova náhradníka Johna Corabiho, který byl degradován na tlemícího se blbečka, co vlastně mohl za to, že kapela s ním zahájila strmou jízdu do neúspěchu. Nejhloupěji se ale jeví klasický hollywoodský konec, kdy si trojice Nikki Sixx, Tommy Lee a Mick Mars přijdou pro Vince, který se po ztrátě dcery fláká od nevidím do nevidím po barech, a nabídnou mu znovu angažmá v kapele. Tato scéna nemohla být více vzdálená realitě, za znovushledáním lze spatřovat finanční problémy členů kapely a dychtivost jejich právníků.

„The Dirt“ je ovšem především bezmála dvouhodinová strhující jízda pekelným rock n‘rollovým životem. Je tady všechno, co si člověk pod tímto pojmem dokáže nebo chce představit. Jsou tu bezstarostné mladické začátky, kdy šla hudba ruku v ruce se zástupy lačných kurviček a horami drog, vysokých jako Mount Blanc. Právě v začátcích kapely působí film asi nejpřitažlivěji a právě zde je jasně vidět důležitá funkce Micka Marse pro její směřování. Velmi dobře působí i samotné koncerty, v nichž herci podávají výkony srovnatelné s hlavními aktéry a proto lze přehlédnout další skoro neodpustitelný kiks, kdy se koncert, kterým kapela prorazila, neodehrává na US Festivalu, jehož dobový záznam lze vidět i na youtube.

Film velice věrně vykresluje fakt, že tím jak šla kapela nahoru a dařilo se jí vyprodávat největší koncertní místa na světě, vnitřně velmi chátrala, což se podepsalo zejména na Nikkim Sixxovi (zde je i v roli vypravěče), jemuž se posedlost heroinem stala skoro osudnou. Snímek rovněž skvěle nastiňuje rozkol mezi Vincem Neilem a zbytkem kapely a i když přehlíží Neilovu následnou sólovou kariéru se dvěma skvělými alby, působí tento okamžik velmi věrohodně. Stejně jako herecké výkony všech čtyř hlavních postav (nejlépe si rozhodně vede Machine Gun Kelly jako Tommy Lee) a pak i Tonyho Cavalera, který hraje Ozzyho Osbourne ve skvělé scéně u hotelového bazénu, kdy Madman (zcela podle legendy) nejprve vyšňupe zástupy mravenců a pak vylíže své i Sixxovy chcanky.

„The Dirt“ tak představuje šílených patnáct let v životě kapely a je dobrým mustrem pro to, jak by se filmy s danou problematikou měly točit. Není bez chyby, stejně jako nebyla neustále omýlaná „Bohemian Rhapsody“, ale to už by člověk asi chtěl skutečně moc. Pokud jste tedy historií Mötley Crüe nezasaženi, nebo se tak stalo jen z části, budete se na tento snímek dívat jako na naprosto dokonalý film o čtyřech kreténech, kteří měli štěstí jako málokdo. Najdete zde všechno, co si dokážete pod pojmem rock n rolový život představit a ty dvě hodiny pro vás rozhodně nebudou ztráta času.

(Vydařil si i soundtrack k filmu, který kromě největších hitů kapely obsahuje i tři, velmi dobré autorské skladby a o poznání méně podařenou coververzi Madonny "Like A Virgin").

Pepsi Stone             


www.motley.com

YouTube ukázka - The Dirt trailer

Hlavní postavy:
Daniel Webber jako Vince Neil
Ivan Rheon jako Mick Mars
Douglas Booth jako Nikki Sixx
Machine Gun Kelly jako Tommy Lee

Rok vydání: 2019
Čas: 1:48:00
Label: Netflix

Související články

Foto: archiv


Vydáno: 30.04.2019
Přečteno: 2270x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
MC jsem nikdy...3. 05. 2019 13:17 htaedas
I když......nesdílím...30. 04. 2019 18:34 Kolík
Videno několikrát...30. 04. 2019 6:59 xxx


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.63221 sekund.