26.10.2021
SKID ROW
O tom, že tito rockeři z New Jersey nemohou překročit ..více

26.10.2021
STAIND
Frontman reaktivovaných amerických post-grungerů Aaron ..více

26.10.2021
SLIK TOXIK
Debut této kanadské hardrockové formace, působící v ..více

26.10.2021
POISON BOYS
Rock n`rollová kapela z Chicaga, která v začátcích ..více

26.10.2021
THULCANDRA
Pod producentským dohledem Dana Swanöa (Edge Of Sanity, ..více

26.10.2021
SOMNENT
Jednočlenný doom/deathmetalový projekt floridského ..více


AURA - Falling Darkness
Mrkve: Zkus třeba Silencer. Ti mají jen jednu de ..

U.D.O. - Game Over
Za mně hodně povedená deska, prostě klasické ..

FOREIGNER - Foreigner
Parádní deska! ..

FOREIGNER - Foreigner
další superskupina... ..

AURA - Falling Darkness
mám rád klasicky znějící dřevní black nahra ..

GRAB - The Inevitable Filth Of Mankind
trošku jsem chtěl popíchnout :-) ..

GRAB - The Inevitable Filth Of Mankind
Když ponechám stranou nesmyslnou poznámku s nes ..

GRAB - The Inevitable Filth Of Mankind
Tak to prrr... Dream Theater a Cradle Of Filth tu ..

GRAB - The Inevitable Filth Of Mankind
Vycházejí tak skvělé věci /mmj. 1914, Dream T ..

YES - The Quest
Mě naopak překvapilo, jak fajn mi to přijde. Sl ..
Za poslední měsíc:
RAGE - Ressurection Day
1315x

K.K.`S PRIEST - Sermons Of The Sinner
1221x

DEATH - Scream Bloody Gore
1014x

DEATH - Leprosy
989x

SKELETOON - The 1.21 Gigawatts Club
975x

CARCASS - Torn Arteries
930x

článků celkem: 8689
recenzí: 7171
reportů: 574
rozhovorů: 523

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


MAMMOTH WVH - Mammoth WVH

I když tomu všechno nasvědčuje, debut projektu Mammoth WVH, za nímž stojí Wolfgang Van Halen, není tryznou za jeho otce, zesnulou legendu Eddieho Van Halena. A z větší části nezní ani jako Van Halen. Mladý Wolfgang byl sice součástí kapely svého otce v posledních letech její existence, ovšem materiál pro svůj sólový projekt připravoval ještě v době, kdy sám Eddie věřil, že se mu jednou povede návrat na koncertní pódia. Zubatá zaúřadovala jinak a tím změnila nejen život rozsáhlé rodiny Van Halenových, ale i Wolfgangovy sólové plány. Najednou, při pocitu prázdna po smrti svého otce, cítil povinnost navázat na rodinnou tradici a jelikož si byl moc dobře vědom, že postavit novou kapelu, do jejíhož názvu by vetkl své příjmení, by byl holý nesmysl, vrátil se k úplně původnímu názvu formace svého otce – Mammoth. Kruh se uzavřel…

Wolfgang rozhodně nechce na rodinné tragédii vydělávat a proto svou debutovou desku nestaví na laciné kopírce Van Halen. Spojnic s Eddieho tvorbou je zde pomálu. Wolfgang není tak inovativní kytarista jako jeho otec, nepoužívá stejné fígle a má i trochu odlišný feeling. Navíc ani v nejmenší nezpívá jako David Lee Roth či Sammy Hagar a jejich výrazu se snaží vyhnout obloukem. Navíc i skladbu „Distance“, s níž přišel hned po Eddieho smrti a opatřil ji srdceryvným videem, umístil na desku pouze jako bonus. Je to velmi sympatické a chvályhodné. Stejně jako když v úvodní „Mr. Ed“ nepřikročí k tomu, aby si vypůjčil citace z repertoáru svého otce. Díky tomu Mammoth WVH žije svým vlastním životem a má velkou šanci přežít i v dalších letech, což by v případě účelově vzpomínkového alba byla věc takřka vyloučená.

Wolgang se rozhodl pro modernější výraz než byste čekali od Van Halen. Základ Mammoth WVH leží stále u klasického hard rocku, ovšem jsou na něj roubovány alternativnější složky rockové hudby, takže se posluchač nevyhne názvukům post-grunge či zvukového minimalismu, což by byla u starých Van Halen věc naprosto neslýchaná. Proto „Resolve“ zní, jako kdyby vypadla z vysokoškolských klubových dýchánků v devadesátých letech, „Stone“ nezapře silnou inspiraci u grunge, konkrétně v repertoáru Alice In Chains a „Horrible Right“ jde zase po stopách Soundgarden. Právě v těchto skladbách jako kdyby se Wolfgang snažil co nejvíce utéct od hudebního světa kapely svého otce, protože zde není ani stopa po párty rockové energii alb s Davidem Lee Rothem, ani po vycizelované hitovosti období Sammyho Hagara.

Jsou zde i klasičtější kousky. „Don`t Back Down“ by s trochou fantazie mohla být postavena na odkazu Van Halen, včetně drobné citace alba „Fair Warning“, „Mammoth“ zase může svou atmosférou evokovat dobu alba „Women And Children First“ a „Feel“ vybuchuje množstvím nahromaděné energie tak, jak to Eddie a jeho spoluhráči uměli vlastně jen na debutovém albu. Největší hit (když vynecháme debutovou „Distance“) se ukrývá pod jménem „Think It Over“. Zde Wolfgang zabrousil do vod stadionového pop metalu modernějšího střihu a skladbu opatřil strhujícím refrénem, který má potenciál bourat hitparády po celém světě. Právě v této skladbě se dá najít nejsilnější spojnice mezi největšími hity Van Halen a jejich modernějším, mnohem mladším bratříčkem.

Debut Mammoth WVH dopadl jinak, než si staří fanoušci Van Halen představovali. Je to ale dobře. Wolfgang ukázal, že má na víc, než jen slepě kráčet v šlépějích svého otce, ač jsou sebegeniálnější. Není žádným plagiátorem a tvoří hudbu originálnější, než se čekalo. Ukázal se být i velmi zručným skladatelem, který má tah na bránu, ale i melodické cítění. Vyplatí sledovat jeho dráhu než jen hořekovat nad smutným koncem Van Halen.

Pepsi Stone             


www.mammothwvh.com

YouTube ukázka - Think It Over

Seznam skladeb:
1. Mr. Ed
2. Horribly Right
3. Epiphany
4. Don`t Back Down
5. Resolve
6. You`ll Be The One
7. Mammoth
8. Circles
9. The Big Picture
10. Think It Over
11. You`re To Blame
12. Feel
13. Stone
14. Distance

Sestava:
Wolfgang Van Halen - zpěv, kytara
Frank Sidoris - kytara
Ronnie Ficarro - baskytara
Garrett Whitlock - bicí

Rok vydání: 2021
Čas: 57:43
Label: Explorer1 Music Group
Země: USA
Žánr: hard rock/alternative rock

Diskografie:
2021 - Mammoth WVH

Foto: archiv kapely


Vydáno: 30.07.2021
Přečteno: 441x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.39262 sekund.