26.10.2021
SKID ROW
O tom, že tito rockeři z New Jersey nemohou překročit ..více

26.10.2021
STAIND
Frontman reaktivovaných amerických post-grungerů Aaron ..více

26.10.2021
SLIK TOXIK
Debut této kanadské hardrockové formace, působící v ..více

26.10.2021
POISON BOYS
Rock n`rollová kapela z Chicaga, která v začátcích ..více

26.10.2021
THULCANDRA
Pod producentským dohledem Dana Swanöa (Edge Of Sanity, ..více

26.10.2021
SOMNENT
Jednočlenný doom/deathmetalový projekt floridského ..více


AURA - Falling Darkness
Mrkve: Zkus třeba Silencer. Ti mají jen jednu de ..

U.D.O. - Game Over
Za mně hodně povedená deska, prostě klasické ..

FOREIGNER - Foreigner
Parádní deska! ..

FOREIGNER - Foreigner
další superskupina... ..

AURA - Falling Darkness
mám rád klasicky znějící dřevní black nahra ..

GRAB - The Inevitable Filth Of Mankind
trošku jsem chtěl popíchnout :-) ..

GRAB - The Inevitable Filth Of Mankind
Když ponechám stranou nesmyslnou poznámku s nes ..

GRAB - The Inevitable Filth Of Mankind
Tak to prrr... Dream Theater a Cradle Of Filth tu ..

GRAB - The Inevitable Filth Of Mankind
Vycházejí tak skvělé věci /mmj. 1914, Dream T ..

YES - The Quest
Mě naopak překvapilo, jak fajn mi to přijde. Sl ..
Za poslední měsíc:
RAGE - Ressurection Day
1315x

K.K.`S PRIEST - Sermons Of The Sinner
1221x

DEATH - Scream Bloody Gore
1014x

DEATH - Leprosy
989x

SKELETOON - The 1.21 Gigawatts Club
975x

CARCASS - Torn Arteries
930x

článků celkem: 8689
recenzí: 7171
reportů: 574
rozhovorů: 523

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


ASKING ALEXANDRIA - See What`s On The Inside

Co naplat, staří metalcoroví fanoušci dávno Asking Alexandria oplakali, protože tahle britská parta rozhodně není tím, čím bývala před deseti lety. Tenkrát se dala považovat za metalcorovou mašinu, která chrlí kulometná tempa, screamované fucky lítají všude kolem a přítomnost elektroniky je spolu s kytarami dominantním prvkem. To je dneska minulostí, přestože bylo jasné, že přesun do jiných stylových odvětví nemusí Asking Alexandria pouze prospět. V jejich případě se to ukázalo jako dvousečné. Když se kapela po svém přelomovém albu „From Death To Destiny“ rozkmotřila se zpěvákem a tehdejším enfant terrible metalové scény Dannym Worsnopem, stála logicky na scestí. Angažmá ukrajinského vokalisty Dennise Stoffa nakonec vydrželo jen jedno album – „The Black“, znamenající kajícný návrat k metalcorovým kořenům – a když se Worsnop po Stoffově vyhazovu přece jen vrátil, už věci nebyly zdaleka tak jednoznačné jako předtím.

Worsnop je totiž rocker. Má v krvi Mötley Crüe, Guns N`Roses a Skid Row, což se projevilo v jeho bočním projektu We Are Harlot a dost možná příklon k této hudbě byl podmínkou jeho návratu. Žádná další „Stand Up And Shout“ se už nekonala, což část příznivců nesla velice nelibě a Asking Alexandria odepsala. Předčasně. Bezejmenné album, symbolizující nový začátek se starým zpěvákem sice nebylo úplně ukázkovým příkladem talentu kapely a podepsal se na něm především spěch, v kterém vznikalo, loňská „Like A House On Fire“ přece jen symbolizovala částečný návrat k lepší formě. Ovšem fanoušci v domovské Británii album pohřbili a zjevně jim mnohem hardrockovější (a dejme tomu i popovější) tvář moc nesedla. Co na tom, že deska byla nejlepším dílem od „From Death To Destiny“, když byla docela jiná než stará alba. To ale zjevně Asking Alexandria nerozházelo a o rok později si tvrdošíjně stojí za svým. Prostě žádný návrat k metalcorovým breakdownům…

A novinka jde v tomto směru snad ještě o kousek dál než „Like A House On Fire“. Původní styl kapely je cítit ve slabých náznacích, například v „If I Could Erase It“ spustí kapela samplované vícehlasy (což je jedno z poznávacích znamení komerčního metalcoru) a připomene tak období desky „The Black“ nebo hrábne podstatě tvrději do strun a Worsnop znovu tahá tóny až z paty v závěrečné „The Grey“, ale takových míst je jen pár. Základem je klasická rocková skladba. Moderně pojatá a opatřená poněkud otravným univerzálním zvukem, ale pořád ctící pravidla taková, jaká byla napsána v sedmdesátých a osmdesátých letech. Asking Alexandria mají stále drobný alternativní nádech, který se mísí s post-grungeovou atmosférou (to je to, nač jejich američtí příznivci slyší), ale základem je moderní hardrockový styl. S ním dokáže kapela pracovat a prostřednictvím něho demonstrovat, že už dávno přerostla různé škatulky a směřuje k tomu, čemu se říká nadžánrová rocková kapela.

Důležité pro novinku „See What`s On The Inside“ je fakt, že kapela měla při tvorbě skladeb docela šťastnou ruku. Vznikla tak deska, která je jejím nejlepším dílem od časů „From Death To Destiny“. Ač úplně jiná, stylově stojící mimo stará díla, tak přesto kvalitní. Základem novinky je silná písnička. Můžeme za ni považovat singl „Alone Again“, mírně působící jako drobná úlitba starým fanouškům, ale můžeme za ní považovat i řadu dalších věcí. V nich si nový styl (nebo spíše vývoj) kapely už sedá a všechno začíná fungovat. Ultimativním hitem je „See What`s On The Inside“, stadionová tutovka s vypjatým Worsnopovým zpěvem, velmi silným refrénem a ohromným kytarovým sólem. Jako kdyby se v ní Asking Alexandria chtěli vyrovnat Worsnopovým vzorům a transformovat hitovost osmdesátých let do soudobého kabátku. To ostatně vyloženě ční i z „Faded Out“, „Misery Loves Company“ či „Never Gonna Learn“ (všimněte si výrazného hvízdaného motivu), které lze považovat za jedny z největších hitů, které Asking Alexandria v posledních letech napsali.

„See What`s On The Inside“ je možná nejdospělejší album kapely. Jasně demonstruje, že metalcorové berličky byly jen mladickým vrtochem, protože hudba, kterou má kapela v sobě, je jiná. Z obou posledních alb je cítit, že forma je po několika hlušších letech na vzestupu a že tahle parta má pořád co nabídnout. Uvidíme, kam až to budou Asking Alexandria schopni dotáhnout.

Pepsi Stone             


www.askingalexandria.com

YouTube ukázka - Alone Again

Seznam skladeb:
1. Intro
2. Alone Again
3. Faded Out
4. Never Gonna Learn
5. If I Could Erase It
6. Find Myself
7. You`ve Made It This Far
8. See What`s On The Inside
9. Misery Loves Company
10. Fame
11. The Grey

Sestava:
Danny Worsnop - zpěv
Ben Bruce - kytara
Cameron Liddell - kytara
Sam Bettley - baskytara, klávesy
James Cassells - bicí

Rok vydání: 2021
Čas: 40:02
Label: Better Noise Music
Země: Velká Británie
Žánr: hard rock

Diskografie:
2009 - Stand Up And Scream
2011 - Reckless & Relentless
2013 - From Death To Destiny
2016 - The Black
2017 - Asking Alexandria
2020 - Like A House On Fire
2021 - See What`s On The Inside

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 12.10.2021
Přečteno: 357x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Pepsi, fundovaná...18. 10. 2021 17:21 Jan Tleskač


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.70468 sekund.