14.08.2022
DONOR
Česká powermetalová kapela zveřejnila více

14.08.2022
SUNSTORM
Přestože se mnozí fanoušci pozastavují nad tím, proč ..více

14.08.2022
YBCA
Brněnská loupežnická tlupa YBCA vypustila druhý klip k ..více

14.08.2022
RAVENOIR
RAVENOIR natočili cover verzi písně více

12.08.2022
TERRA ATLANTICA
První ukázka z alba "Beyond The Borders", které německá ..více

12.08.2022
DYNAZTY
Dlouho odkládané novinkové album švédských melodiků ..více


OLYMPIC - Marathón
Marathon je deska s opatrnou mnohdy ztlumenou zkre ..

OLYMPIC - Marathón
Na tuto recenzi jsem byl hodně zvědavý, těšil ..

VIRGIN STEELE - Invictus
Bodování zcela zasloužené. Za mě své marketi ..

STENFORS - Family Album
Tuším, že Nasty byl u Demolition 23 pouze jako ..

WOLFSBANE - Genius
Koukám, že se tu rozmohl nešvar urážet a napa ..

VIRGIN STEELE - Invictus
Mám to album na originálním CD a mám jej rád. ..

WOLFSBANE - Genius
O Blazeovo sólové tovrbě mě rozhodně nemusí ..

WOLFSBANE - Genius
"Co se týče Blaze, nové album Wolfsbane dokáž ..

WOLFSBANE - Genius
V Ironech das ist hruza , ale sólová kariéra je ..

GRAHAM BONNET BAND - Day Out In Nowhere
jsem poprvé zaregistroval, když kdysi dávno na ..
Za poslední měsíc:
MASTERS OF ROCK 2022 - Vizovice, sobota (9.7.2022) a neděle (10.7.2022)
3010x

WINGER - Pull
2457x

MASTERS OF ROCK 2022 -Vizovice, čtvrtek (7.7.2022) a pátek (8.7.2022)
1233x

OLYMPIC - Želva
1091x

WINGER - In The Heart Of The Young
1079x

OLYMPIC - 4
994x

článků celkem: 9271
recenzí: 7673
reportů: 586
rozhovorů: 574

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


ICONIC - Second Skin

A máme tady další z projektů, který se zrodil v hlavě šéfa vydavatelství Frontiers Music Serafina Perugina. Další z kapel, poslepovaných z velkých jmen zámořské hardrockové scény, která své nejslavnější chvilky zažila v osmdesátých letech a dnes spíše těží z tehdejší slávy. Je pravda, že takoví muzikanti mají klasickou rockovou hudbu zakódovanou ve své DNA a proto od nich nelze čekat žádný extrémní propadák, ale přece jen je nutné zopakovat milionkrát vyřčený povzdech, k čemu vlastně takové projekty jsou, když se nezařadí ke špičce diskografie zainteresovaných hudebníků. Jedním dechem ale je tentokrát nutné dodat, že Iconic dopadli lépe než řada ostatních projektů, které Frontiers Music v posledních letech chrlí kulometnou rychlostí. A to i přesto, že se pod produkční stránku věci znovu podepsal Alessandro Del Vecchio, člověk zodpovědný za nejklišovitější věci, na které lze na současné rockové scéně narazit.

Iconic tvoří čtyři ostřílení borci, z nichž jsou nejviditelnější oba kytaristé, Joel Hoekstra, současná opora Whitesnake a někdejší člen Night Ranger, a frontman whitemetalových Stryper Michael Sweet, zde pouze v pozici kytaristy a občasného zpěváka. Rytmiku tvoří sehraná dvojice z Whitesnake basista Marco Mendoza a bubeník Tommy Aldridge, o jejichž kvalitách nemůže být nejmenšího sporu. Post frontmana připadl méně známému britskému borci Nathanu Jamesovi z kapely Inglorious, které se nikdy nepodařilo získat věhlas výše zmíněných legend. Ovšem je to on, kdo z desky září nejvíce, protože v jeho hrdle se skrývá síla klasických hardrockových vokalistů sedmdesátých let i heavymetalových štik následující dekády. Zastiňuje i Michaela Sweeta, s nímž si střihl duet v úvodní „Run (As Fast As You Can)“ a titulní „Second Skin“, což vypadá takřka na předávání žezla od starší generace (Sweet) té mladší (James).

Deska „Second Skin“ je napěchovaná fortelným hard rockem staré školy, naštěstí se neobjevují typické del vecchiovské tendence tahat kapely směrem k sirupovějšímu vyznění. Převládají ostré kytary, čerpající z odkazu Deep Purple nebo Thin Lizzy, a výtečná sóla pánů Sweeta a Hoekstry. Ještě více je důležité, že album ukrývá povedené skladby, v nichhž se sice nepodařilo vyhnout žánrovým klišé, ale dobrých nápadů je tu místy na rozdávání. Pro stylové fanoušky se deska může stát vítaným osvěžením a pokud ne přímo žánrovou lahůdkou, tak rozhodně nahrávkou, ke které se občas s chutí vrátí. Její síla tkví jak v rychlejších věcech, v nichž se ozývá heavymetalové nadšení osmdesátých let, tak i ve skladbách pomalejších, ve kterých Iconic směřují jak ke kořenům hardrockového hnutí, tak i k zářivému losangeleskému glam metalu, kde svého času byli Stryper Michaela Sweeta jako ryba ve vodě. Iconic nejsou tak načančaní jako křesťanští rockeři na albech „To Hell With The Devil“ nebo „In God We Trust“, ale jisté spojnice zde pochopitelně jsou.

Deska je úhledně vystavěna a střídají se na ní tvrdší hardrockové kousky s přístupnějšími věcmi komerčnějšího ražení. Pánové se důmyslně vyhnuli klasickým baladám, čímž zabránili tomu, aby nahávka zněla zbytečně nasládle. Z první sorty skladeb nejvíce vyčnívají úvodní tři, svižná, takřka heavymetalová „Run (As Fast As You Can)“, hitová „Ready For You Love“, a variabilnější „Second Skin“, ve kterých jako kdyby ze sebe kapela chtěla vydolovat to nejlepší a navnadit posluchače k poslechu celé desky. Místy zaškobrtne ve slabších položkách „Nowhere To Run“ a „It Ain`t Over“, které působí nenápadným dojmem a nemají patřičně silný refrén na to, aby mohly být považovány za tahouna desky, reputaci si pětice vylepšuje ve střednětempých, vzdušnějších kompozicích „This Way“, „All I Need“ a „Worlds Apart“, z nichž doslova stříká hitový potenciál a atmosféra prosluněných pláží.

Teprve čas však ukáže, zda se v případě Iconic nejedná jen o jednorázovou záležitost, která v následujících měsících vyšumí do ztracena. Byla by to škoda, potenciál tahle parta jistě má a díky tomu nelze paušalizovat tvrzení, že podobné skuperskupiny ze stáje Frontiers Music stojí za starou belu. Přestože nejlepším albům Stryper a Whitesnake se „Second Skin“ rovnat nemůže, její poslech představuje příjemně strávenou třičtvrtě hodinku.

Pepsi Stone             


FB ICONIC

YouTube ukázka - Run (As Fast As You Can)

Seznam skladeb:
1. Run (As Fast As You Can)
2. Ready For Your Love
3. Second Skin
4. All I Need
5. Nowhere To Run
6. Worlds Apart
7. All About
8. This Way
9. Let You Go
10. It Ain`t Over
11. Enough Of Your Love

Sestava:
Nathan James - zpěv
Joel Hoekstra - kytara
Michael Sweet - kytara, zpěv
Marco Mendoza - baskytara
Tommy Aldridge - bicí

Rok vydání: 2022
Čas: 47:56
Label: Frontiers Music
Země: USA/Velká Británie
Žánr: hard rock

Diskografie:
2022 - Second Skin

Foto: archiv kapely


Vydáno: 31.07.2022
Přečteno: 371x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Na "jednorázovku"solidní fošna....1. 08. 2022 13:59 b.wolf


 
Metalforever.info © 2006 - 2022     RSS - články

stránka byla načtena za 0.4427 sekund.