GHOST - Skeletá
Vy tady sázíte čísla... Jo změna by to byla fajn,...

GHOST - Skeletá
Výborné. poslouchat muziku necist recenze...

Alice COOPER - Constrictor
Jedno z mých top5 od mistra... Vynikající,...

GHOST - Skeletá
Po prvním poslechu by moje hodnocení asi bylo...

GHOST - Skeletá
Deska slušně rozděluje kritiky. Nicméně v...

GHOST - Skeletá
Podle Akademie věd ČR a Reformované Satanovy...

ARCH ENEMY - Blood Dynasty
Ok, díky za shrnutí :) Ještě jsem se vůbec k tomu...

GHOST - Skeletá
Zachránci rocku to prokaučovali, ratingy viz wiki...

LIV KRISTINE - Amor Vincit Omnia
Musím na začátek říct, že se mi album jako celek...

THE STORYTELLER - The Final Stand
Nič ma nenaláka vypočuť si heavy(power)metalový...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




KISS - Alive !

Cirkus poprvé ožívá…

Vydání "Alive!" bylo do jisté míry risk, protože KISS přece jen ještě nijak výrazně neprorazili. Věděli, že jejich největší síla je v živém podání, to se jim na této nahrávce podařilo magicky zachytit. Zachytili tu pověstnou, nervy drásající atmosféru jejich koncertů a také jejich oddané fanoušky v nejlepší formě, kteří své hlasivky rozhodně nešetřili.

"Alive!" se natáčelo na několika místech, konkrétně v New Jersey, Davenportu, Clevelandu a Detroitu.

Kiss vybrali skutečně svědomitě jen to nejlepší ze svých dosavadních tří desek a odehráli je ve vynikající formě, samozřejmě ani tomuto albu se nevyhnulo pár studiových kouzel, konečně jak je tomu téměř u všech živých alb.

"Alive!" zaznamenalo nečekaný úspěch, bezprostředně po vydání ho zmizelo z prodejních pultů téměř půl milionu kopií! A začátkem roku 1976 už přebírali platinovou desku za 1,000,000 prodaných kopií! Deska naverbovala spoustu nových branců do Kiss Army, protože to byla vlastně i jakási „bestofka“ a tak Ti, co nevlastnili předešlé desky Kiss, dostali prostřednictvím "Alive!" do rukou výběr největších pecek a ještě k tomu v živé podobě.

Kapela působila jako celek a bylo to znát, ta chemie co vznikla ve chvíli, kdy se poprvé v této sestavě setkali, zatím stále přetrvávala. Uprostřed písně "100,000 Years" předvedl Peter Criss zřejmě svoje nejpůsobivější a nejlegendárnější sólo na bicí nástroje, bohužel se mu ho s takovým nasazením v pozdějších letech už nikdy nepodařilo zopakovat a přehrával jen nemastné, neslané pasáže.

"Deuce", "Got To Choose", "Firehouse", "Nothin´ To Lose" nebo "Cold Gin" fungují kromě jiných živě naprosto skvěle, odvázaně a bezstarostně! Celá tato nahrávka hrdě reprezentuje to, co Kiss dělali a o co se vlastně celou dobu snažili!

Riskantní tah se tedy vyplatil,není za potřebí žádná zbytečná omáčka kolem, prostě strhující show, oblaka dýmu, ryk obecenstva, pyrotechnické efekty a na plné obrátky vyburcovaná kapela zapůsobila na veřejnost a z "Alive!" se stala jedna z nejuznávanějších a nejprodávanějších live desek vůbec!

Madman-Forever             


www.kissonline.com

Seznam skladeb:
Disc One
01. Deuce
02. Strutter
03. Got To Choose
04. Hotter Than Hell
05. Firehouse
06. Nothin´ To Lose
07. C´mon And Love Me
08. Parasite
09. She

Disc Two
01. Watchin´ You
02. 100,000 Years
03. Black Diamond
04. Rock Bottom
05. Cold Gin
06. Rock And Roll All Nite
07. Let Me Go, Rock ´N Roll

Sestava:
Gene Simmons – baskytara, zpěv
Paul Stanley – rytmická kytara, zpěv
Ace Frehley – sólová kytara, zpěv
Peter Criss – bicí, zpěv

Rok vydání: 10. září 1975
Čas: Disc One (35:45), Disc Two (42:46)
Produkce: Eddie Cramer
Manažer: Bill Aucoin
Země: USA

Související články:
KISS - Den, kdy se hudební svět otřásl v základech
KISS - Carnival Of Souls: The Final Sessions
KISS - Kiss
KISS - Hotter Than Hell
KISS - Dressed To Kill


Vydáno: 27.02.2008
Přečteno: 5477x




počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Alfa a Omega...27. 02. 2008 9:18 Marek- JANESESSION


 
Metalforever.info © 2006 - 2025     RSS - články

stránka byla načtena za 0.0124 sekund.