27.07.2021
SINNER GUARD
Nedávno tu byly uveřejněny dvě recenze kapel SkyEye a ..více

27.07.2021
METAL CHURCH
Nečekaně smutná zpráva přišla z tábora této ..více

26.07.2021
IRON MAIDEN
V některých rockových plátcích je zařazena nová deska ..více

25.07.2021
BETWEEN THE PLANETS
BETWEEN THE PLANETS v čele s producentem Martinem Spacoshem ..více

25.07.2021
THE BOOK
Nová heavy metalová kapela THE BOOK z Brna představuje ..více

25.07.2021
VICTORY
Němečtí hardrockoví veteráni připravili nový ..více


KISS - (Music From) The Elder
je to nejlepší, co Kiss kdy vyplodili ... ..

KISS - (Music From) The Elder
Kolík má pravdu. The Elder je opravdu neposlouch ..

KISS - (Music From) The Elder
1/10? Děláš si srandu?? Elder je nejen pro mě, ..

ACCEPT - Eat The Heat
...i když netypická deska. Zrovna jsem si na ni ..

ROUGH CUTT - III
House of pain, Prowler a Peyote jsou verze z Live ..

ROUGH CUTT - III
Předně bych chtěl říci, ze vlastně skoro od ..

ACCEPT - Eat The Heat
Super recenzia. Ak to porovnám s konkurenciou War ..

KISS - (Music From) The Elder
...z principu rád experimentáln věci, které ..

KISS - (Music From) The Elder
Jen malý doplněk k Pepsiho pěkné recenzi… Al ..

KISS - Unmasked
To Zoran: My se právě držíme tématu a zdobím ..
Za poslední měsíc:
KISS - Unmasked
4746x

KISS - Dynasty
2422x

Ladislav KŘÍŽEK (CITRON, KREYSON) - O konci Citronu jsme vůbec neuvažovali
2195x

AGENT STEEL - No Other Godz Before Me
1504x

KISS - (Music From) The Elder
1266x

Ladislav KŘÍŽEK (CITRON, KREYSON) - Důležité je do každé skladby dát svoje srdce
1133x

článků celkem: 8495
recenzí: 7002
reportů: 573
rozhovorů: 503

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

komentáře k článku HELLOWEEN - Helloween


- Dzuzo

Spoločný ukazovateľ albumov Helloween je fakt že na albumoch kde pôsobili Kiske,Hansen alebo Grapow stoja na najvyšších priečkach ich diskografie. A posledný album je toho dôkazom. Albumy ako My God... alebo 7 Sinners znejú na jedno kopyto a pesničky sú pre mňa nezapamäteľne.

1. 07. 2021 12:06

Helloween-Kluci mazaní - Zdeněk Obrusník

Zjistil jsem že Helloween jsou kluci mazání. CD jsem ještě nekoupil a po prvním poslechu jsem myslel že ani nekoupím.Jenže s každým poslechem to roste jako kráva a deska mne baví čím dál více,roste s každým poslechem takže objednávám originál CD. Hold Helloween nepatří mezi kapely co by za účelem prvoplanové libivosti složili třiakordovou líbivou rychlokvašku. Ti kluci to moc dobře umí ale nechtějí. Za mne určitě v tuto chvíli za 8 .bodíků a věřím že to ještě poroste. Mám rád Keepry vcetně part III,Chameleon, Masters of the rings,Dark ride,Better than raw ,tak mám s čím srovnávat.

30. 06. 2021 20:02

- ween

Jsem rád, že to tady konečně někdo napsal, ano v Best Time je hodně cítit B. Idol. A je to tak správně, hned jsem poznal rukopis Gerstnera, který čerpá z podobné muziky. Album jsem zatím slyšel jen dvakrát. Poroste to, tím jsem si jistej. Favoritem je pro mě song Andiho Derise Rise without chains.

30. 06. 2021 12:44

Minimálně 9 z 10 - Gepa

Je to album, které v diskografii kapely nezapadne. Tři výborní zpěváci jsou výborně namixovaní; žádný pomalý cajdák. Za mě je nejlepší Out for the Glory - ty je přesně to, co od Hllowenů chci. Rychlé tempo, výrazná melodie. V závěsu Fear of the Fallen, Angels a asi i Skyfall , které je textově spíš Gamma Ray a asi bych jí místy zkrátil, ale méně než na singlu. V kontextu alba jsou slabší Cyanide a Best Time, ve kterém slyším více než inspiraci v Rebell Yell od Billy Idola.

29. 06. 2021 12:45

hell o ween - Jan J

Chlapi a čo ste čakali? Album je podľa mňa na rok 21 a v rámci metalu nadpriemer. Tak ako starnú hudobníci starnú aj poslucháči, možno už klasický metlaci okolo 50tky by vnímali "Kipprr" ak by to vydali teraz ináč/rovnako. Za mňa 7,5 :) účel deska splnila.

28. 06. 2021 16:26

- htaedas

Já v prvé řadě chválím, že si kapela může stále po těch letech přisvojovat styl speed. Zvukově bych album pochválil za krásně vytaženou basu, Grosskopf musí mít radost. Hned úvodní skladba to krásně demonstruje. Na druhou stranu ale zase nejsou moc slyšet doprovodné kytary, pokud vyloženě nehrají vyhrávky nebo sóla. Kytarová sóla jsou vůbec povedená a potenciál tří kytaristů je využit. Překvapily mě však Weikathovi skřípavě řezavé (nebo jak bych to nazval) riffy v Robot King a Down in the Dumps. Z pěveckého hlediska je album hlavně vítězstvím Derise, protože věčným rejpalům ukázal, že vedle Kiskeho v pohodě obstojí. Grosskopf sice složil v minulosti větší pecky, ale docela jeho Indestructible s každým poslechem roste. Za to k Mass Polution a Angels si asi ještě cestu budu hledat. Že se Hansen nepodílel větším počtem skladeb beru jako známku toho, že si to nechává pro Gamma Ray. Zde musím strhat edit verzi Skyfall, protože to byl hrozný guláš všeho. Zde to zkrácení podle mě hodně skladbě ublížilo. V plné délce už mají ty změny temp a nálad smysl a nepřicházejí za sebou ráz na ráz. Žádná velká očekávání ohledně alba jsem neměl, takže jsem spokojený, ale bomba to není. Legend of Valley Doom může být v klidu.

28. 06. 2021 14:46

Helloween - misso

Za mňa absolútna spokojnosť. Opäť si po dlhej dobe užívam Helloween taký aký mám rád. A k tomu krásne čitateľný zvuk. Môj ročník 78.

26. 06. 2021 22:46

Halogén - Evildead

Tak jsem si v klidu párkrát poslechnul nový Helloween a nedá se říct že bych byl vyloženě zklamaný. Bylo by bláhové po návratu Kiskeho a Hansena očekávat další Keeper, ale pravda Helloween je dnes už trošku jinde než v osmdesátkách. Čekal jsem možná malinko víc, možná větší zapojení obou navrátivců do tvůrčího procesu, snad to vyje příště. Album samotné má pár skvělých a pár horších momentů, dal bych tak 7,5 bodíku. A mým uším asi nejvíce lahodí bonusovka Golden Time. A k propíraným Edguy se vyjadřovat raději nebudu, od Rocket Ride bylo někdy těžké rozeznat nacukrovanou Avantasii od Edguy... Škoda, první dvě desky Avantasie miluju.

26. 06. 2021 0:52

Helloween - Jirka Pokorný

Já jsem dostal to, co jsem očekával, i když zatím to ještě místy splývá. S upadajícím zájmem o tvorbu kapely (po My God-Given Right), mě aktuální deska v posledních dnech zase nakopává k poslechu těch předchozích a vzájemnému porovnávání. Včera např. Keeper – The Legacy… Ten se mi líbil už v době vydání a vůbec to ani po letech není špatné dílo. A tak, jak léta volám zpět staré časy Helloweenu s Kiskem (za mě nejlepší současný metalový zpěvák), překvapivě se mi po několikerém poslechu novinky do popředí dere Deris. Nehodnotím kvalitu skladeb, každý si určitě své favority najde, ale jako veliký přínos vidím to, že přítomnost Kiskeho vybudila Andiho k výkonu, který v porovnání s megahvězdným kolegou myslím nebyl až tak očekávaný. Líbí se mi i Hansenův "Halford" v Out Of The Glory a Gerstnerovo nepřekombinované a pěkně pasující mini sólíčko v Skyfall (6.25). Naopak zde několikrát zmiňovaná We Are Real (taková obtažená Heaven Can Wait) mi už po trojím poslechnutí začíná odrhovačkovatět…

25. 06. 2021 17:57

- minstrell

Pekelné dýně vydávají dlouho očekávané a odkládané album a zřejmě bude pravda, že v letošním roce v metalu nevzbudilo - a počítám, že už ani nevzbudí - žádné album více zájmu, než právě novinka od Helloween. Všichni určitě vědí, co tomuto vydání předcházelo a stejně tak všichni vědí, o co tu jde. Skloňují se navrátilci a všude na vás vykukují (ne)podprahové informace o návratu k tradici. A tak to máme i s coverem u kterého bych se chtěl zastavit jako první. Když pominu postavu „Strážce“ s vedle dotírajícím démonem (jako u prvních Keeperů), tak tu máme i technickou stránku malby. Ta má evokovat návrat do starých časů a je naprostým protikladem vyhlazených digitálních coverů z posledních dvou dekád kapely. A proto má cover zvláštně neučesaný styl malby – aby v tom bylo jasno i těm, co se o výtvarné umění nezajímají. Mám rád olejomalby a zvlášť klasických mistrů, ale nejsem moc velkým fanouškem podobně technicky zpracovaných obrazů. Hodně často podobně malovali někteří mistři v pozdních obdobích své kariéry, kdy detailní preciznost zpracování vyměnili za určitou divokost a neučesanost tahů. Tady mě napadá třeba skvělý anglický krajinář William Turner. Další (ne)podprahovou marketingovou informaci jsme dostali již při nahrávání alba. Bici party se totiž nahrávaly na soupravu, kterou používal původní bubeník Ingo „Mr. Smile“ Schwichtenberg. Nechci být šťoural, ale dle mého názoru je totálně šumák, jestli bubenické party nahrávali na Ingovy bicí nebo na sadu hrnců od Horsta Fuchse, na výsledném zvuku to totiž nepozná ani největší audiofil na světě. A propos celkově se mi zvuková stránka moc nepozdává. Bicí jsem už naťuknul a zní mi podobně “originálně a živě“ jako třeba bicí posledních několika alb Blind Guardian (že by to bylo shodou na producentské stoličce?), které mi taky bůhví jak moc nešmakují. Co mě ale vyloženě štve. je až téměř rockenrollový zvuk kytar. Tady si ty tradice mohli opravdu odpustit a kytary na albu mohly aspoň trošku kousat. Netuším, jestli je to zásluha Kaie Hansena, páč podobně znějí kytary na posledních albech Gamma zářičů. Ale na to, že Helloween nemá bůhví jak excelentní zvuk jsem si už asi tak nějak zvykl. Osobně jsem spíš zastáncem čistšího metalového zvuku, ale tady klidně mohli pokračovat v podobném stylu jako na 7 sinners, tzn. špinavější, ale kousek modernější a hlavně tvrdší. U mě osobně jinak zvukově vyhrávají např. ultra-agresivní Better Than Raw, anebo pak naopak jednoduchý a čitelný zvuk Master Of The Rings, anebo Chameleon. Ano, dle mého názoru je Chameleon nejlepší nahrávkou dýní, co se zvuku týče, tady Michael Wagner odvedl skvělou práci a jde poznat, že Helloween tehdy dostali na nahrávání pěkný balík. Jinak proti prvním třema klasickým albům kapely zvukově nic nenamítám, jsou produktem doby a ani dnes si rozhodně neutrhnou ostudu. Co se propojení melodického metalu a rockenrollu týče, tak tu kdysi existovala kapela Heavens Gate, kde se ono propojení podařilo nejen díky originálnímu songwriteringu, ale i díky na tu dobu skvělé produkci. Tady ještě Charlie Bauerfeind uměl a navíc tu měl zdatného učně (kytarista Sascha Paeth), který se časem vypracoval v jednoho z nejuznávanějších producentů. A právě alba Heavens Gate bych zřejmě mohl doporučit klukům z Heloween k nastudování, jak pracovat s „klasičtějším“ zvukem, tak aby „kousal“ a přitom nebyl zbytečně tvrdý. Což mi připomíná, že Sascha Paeth je hlavním kytaristou a producentem v monstr projektu Avantasia a určité podobnosti s Helloween tu můžete nalézt. Ale zatímco u Avantasie mě to nevadí a občas i sedí, tak u Hells mě to přece jen štve. No a naopak, pokud bych měl jmenovat kapely, které umí pro změnu „modernější“ zvuk, tak rozhodně první dvě alba Masterplan (skvělý Andy Sneap) anebo Pretty Maids od alba „Pandemonium“. No a co skladby samotné? Skyfall jsme mohli slyšet už od 2.4. a musím říct, že poslechu nebyl důvod k přehnaným reakcím, ať už pozitivního rázu, nebo negativního. Ostatně co čekat po tolika letech, obvzlášť když mají členové svůj zaběhnutý styl skládání? Snad každému soudnému fanouškovi muselo být jasné, že se tady nestane žádný zázrak a nenatočí dalšího Keepera, který by způsobil další revoluci v metalu. Dnes mám za sebou tuším pátý poslech a dvoudenní odstup a musím říct, že každým poslechem se ujasňuje, která skladba mi bude chutnat a která ne. U první skladby Out for the Glory mě moc neštymuje zpěvová linka ve verzích, kdy Kiske natahuje samohlásky a mě to evokuje něco jako houkání: „He took a rest well deserved and got cozy….“. Ale jinak je to klasická Weikathovka se vším, co k tomu patří. Jen je škoda přetáhnuté délky, tady mohli chlapci trošku pošetřit. To "Fear of the Fallen" je jiné kafčo. První poslech na YT nenaznačoval, že by to mohla být pecka, ale každým dalším poslechem mě fascinuje víc a víc. Hrozně se mi líbí zdvojené Kiske/Deris vokály a to, že skladba mění nálady. Už jsem slyšel i hlasy, že právě tahle skladba asi nejvíc evokuje Avantasii. No, jestli ano, tak jedině v tom dobrém. Tady se opravdu povedlo propojení všech hlasů, snad jen Kai tu mohl dostat o chloupek více prostoru, ale to už je asi zbytečné šťouralství. U třetí skladby "Best Time" jsem musel „gůglit“, abych se ujistil, že se nejedná o předělávku. To sakra nemohli Kai s Michim Saschovi a Andymu pustit Unisonic „Exceptional“ a sdělit, že něco takového už Kiske nazpíval? Až na ty podobnosti je to jinak skladba pohodová a konečně něco, co funguje na první dobrou. Další v řadě "Mass Pollution" je zase klasickou ukázkou Derisovi práce, naštěstí se jedná o další vcelku jednoduchou skladbu a navíc v refrénu chytlavou, takže v pohodě. Co na tom, že podobných skladeb už Andi napsal tři prdele. Pátá "Angels" je skladba, která zatím zraje a zatím stále nevím, jestli se mě bude líbit, nebo ne. Začátek dobrý, ale pak mě refrén nějakým způsobem neštymuje. Trochu mi připomíná první album Kiske/Sommerville. U šesté "Rise Without Chains" bych si tipnul Weikatha, ale je to Derisovka, Holt za ty léta ho má asi taky trošku přečteného. Skladba není špatná, ale zase na druhou stranu nic, z čeho bych měl husinu jak prase. Sedmá "Indestructible" mi v refrénech zase připomíná druhý Unisonic, ale konečně zase zaslechneme Kaie. "Robot King" je další skladba, která mi zatím jaksi nesedí. A ten kulervoucí bridge s refrénem – chipmánkové hadr. Jo a opět přepálená délka. Devátá "Cyanide" mi zase připomíná nějakou dřívější Heloweenovskou bonusovku, akorát si nemůžu vzpomenout kterou. "Down in the Dumps" na začátcích slok evokuje „Eagle Fly Free“, teda má téměř identickou zpěvovou linku. A pak opět přichází chipmánkové na řadu s opět kulervoucími výškami. "Orbit" je pak krátké intro ke „Skyfall“, kterou už všichni znají. Bridge je takový přičuchlý k Avantasii a refrén zase k "Just a Little Sign" z alba „Rabbit Dont Come Easy“. Je fakt, že jsem skladbu slyšel jednou, když vyšla v dubnu a pak až nyní v plné délce. Zatím se ji snažím zpracovat, ale myslím, že nedosáhne věhlasu skladeb „Halloween“, „Keeper of...“, či „Heading for tomorrow“. A dost možná ani na "The King for a 1000 Years" anebo "Occasion Avenue" z třetího strážce. Bonusovky - jak už tu někdo napsal – nejsou ani úžasné, ani vyloženě špatné. Co závěrem? Po prvním a možná druhém poslechu jsem nějak necítil tu euorii, která by se měla vlastně dostavit, ale po pátém poslechu deska začíná tu a tam fungovat. Takže možná nakonec přece jen zafunguje ona aura navrátilců.

25. 06. 2021 17:55

Helloween - b.wolf

mě kdysi dávno rozbili debutem, naprosto famózní palbou. Chameleona občas dám, po odchodu Kiskeho a Hansena a úmrtí Inga už mě neberou; Deris byl možná dobrý v začátcích Růžové zmrzliny a když začal v Helloween, tak the end (možná Dark Ride) To raději GammaRay, tam se Hansen vyřádil, ovšem po New world order! už taky nic moc ... novinku jsem párkrát poslechl a není to žádná sláva, jenom jméno. Tohle by dnes nahrál kdekdo ... a Tobias Sammet docela slušně navázal na helloweenský předvoj-první dvě fošny Avantasie, to je prostě nádhera! S Edguy už to tak slavné není ... Takže když jedno oko zavřu, druhé přivřu, 5/10

25. 06. 2021 9:57

- Rainy

No - po několikerém poslechu to začíná růst do epických rozměrů. Nejdřív jsem nebyl nějak nadšenej, ale teď mám z některých skladeb husinu. Kombinace Derisova a Kiskeho vokálu v refrénu Fear of the Fallen je naprosto famózní. Dal bych 9/10.

24. 06. 2021 21:33

- orre

V power ranku je Sammet možná veličina, to nepopírám, ale mám rád originály a v mých uších nedosahuje kvalit Helloween. Je to jen můj názor a možná jsem se nechal unést konkrétním názorem. Sorry.

24. 06. 2021 19:58

8/10 - Cipísek*

Vidím to podobně jak Kolík. Prvních sedm skladem je bomba. Pak zlom a průměr až podprůměr. Skyfall vidím o něco silnější, i když za Heading nebo Halloween opravdu zaostává. Hansen je vážně z formy, ale Skyfall je asi jedna z nejlepších skladeb, kterou napsal za posledních 20 let. Bohužel i bohudík. Bonusové songy nejsou vyloženě špatné, ale nějaké super hity to taky nejsou. Takže když to sečtu a podtrhnu, vychází mi osm z desíti.

24. 06. 2021 19:31

Helloween - další album. - lukáš

To Orre : Helloween už makaj na dalším albu ! Zapojit se má i Kiske. Tak třeba se dočkáme dalších písní typu Kind of century, You walk alone.

23. 06. 2021 23:07

Meine, Cooper, Roy khan... - lukáš

To Orre _ Zajímavej názor. Proč teda Sammet má na albech Avantasia - Meine, Cooper, Eric Martin, Roy Khan !? Například Eric Martin zpíval písně Avantasia na koncertech se Sammetem. Já osobně mám nejradši Ep - první Helloween a Walls of Jericho. Keeper 2 mě už celej nezaujal. Prostě v paměti mám hlavně hlas Hansena ! I Master of the rings mě moc nechytlo. Andiho hodně vnímám až na koncertě v roce - 2003 a 2004. Tam měl Helloween vynikající setlist. Asi si " v dobrém smyslu " fanatik. Což chápu. Já novej Helloween mám originálku . Japonská verze mě moc nezaujala - myslím píseň We are ll.

23. 06. 2021 22:40

TO: Orre - František Šafr

Snažím se respektovat každý názor, ale říct, že by Sammet mohl dělat kapele Helloween bedňáka, protože jeho skladby se s tvorbou kapely nedají srovnat? Pokud máte rád melodický metal, tak tohle přece nemůžete napsat. Ať je Sammet jaký je, tak mu nelze upřít, že v letech 1999-2006 byl jedním z nejvýraznějších představitelů speed/power metalu a první dvě desky Avantasie se právem řadí na úroveň Keeperů, protože (ať si to chcete přiznat nebo ne), tak první dvě opery jsou povinnou položkou pro všechny fanoušky žánru.

23. 06. 2021 20:58

- orre

Sammet může dělat Helloween bedňáka! To se vůbec nedá srovnávat. Jiná liga! V tomhle žánru není lepší kapely než Helloween a nová deska to znovu potvrzuje!

23. 06. 2021 20:27

Helloween - Petr

Bohužel jsou bez nápadů, což potvrzuje čekají cca 6 let na nové album teď tohle?... potřebuji slyšet přímočaré album bez nějakých hádanek jak to asi bylo myšleno atd. ... ať někoho najmou, třeba se mu povede složit na tělo, ale tohle??.. chtěl jsem si to koupit, ale zůstanu pouze YouTube..a to mám pro Kiskeho velkou slabost... bohužel jak už tady někde četl Sammmet dokázal složit fláky, které by Helloween mohli hrát jako, že jsou jejich, ty by jim slušely!!!

23. 06. 2021 20:14

TO: Keeper - František Šafr

Ano, s tím nelze nesouhlasit. Je škoda, že Helloween na nové desce zcela rezignovali (s výjimkou "Best Time") na hitovky jako "Dr. Stein", "Power", "Hey Lord", "I Want Out" či "If I Could Fly". Zkrátka desce chybí nějaké zpestření. Jakoby snad celá sestava chtěla být tvrdá a rychlá a přitom zapomněla na to, že síla Keeperů nebyla jen v nápadech a výkonech, ale také v tom, že mimo speed metalu nabízely i řadu právě takových hitovek.

23. 06. 2021 19:55

1 2 3 >>

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Předmět:
Komentář:
Ochrana proti spamu: Název dnešního dne (bez diakritiky, malým písmem)


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.41271 sekund.