BON JOVI - Forever
Jon umí pořád napsat dobré melodie a udělat...

BON JOVI - Forever
Krom nového alba vyšel i komplexní, čtyřdílný...

DOMAIN - The Artefact
A ešte jedna vec v súvislosti s Grave Digger -...

DOMAIN - The Artefact
Album som si vypočul a s čistým svedomím môžem...

MOTORBAND - 007
Obrovské ego šéfa Matejčíka opět zbytečně...

MOTORBAND - 007
Budu se asi rouhat, ale Made In Germany se mi...

MOTORBAND - 007
Sedm zpěváků .. Motorband se mi líbil v době...

MOTORBAND - 007
Motorband byla vždy pouze průměrná kapela, co na...

VADER - Litany
Jedna z nejlepších desek nejen Vader, ale i...

MOTORBAND - 007
Sedmé studiové album Motorbandu s názvem „007“ má...
Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax
SAGENBRINGER - Zeit der Geschichten

Když se na jaře roku 2021 rozpadla kapela, v níž působil kytarista Skjómi, využil axeman volný čas k tomu, aby si dostatečně užil folk metal a melodeath, který s chutí už léta poslouchal. A přitom ho napadlo, že přece není tak těžké v tomto žánru něco vytvořit a začal skládat. Zrodila se instrumentálka „Die Sage“ a když ji zaslechl Haldruhir, budoucí zpěvák kapely Sagenbringer, nabídl se, že k ní napíše text. Do vydání debutového eponymního alba Sagenbringer v té době zbýval pouhý rok a do vydání aktuální desky „Zeit der Geschichten“ roky tři. Mohlo by se tedy zdát, že v souladu se Skjómiho teorií není na tvorbě folk - melodeathových skladeb nic obtížného, ale zápletka kolem Sagenbringer tak prostá nebude.

Německé čtveřici nelze upřít, že má pro pohanštinu dobře vyvinuté autorské buňky, takže slyšíte-li na Ensiferum, Turisas, či Wolfchant, zazní-li v éteru Sagenbringer, spolehlivě vás zatáhnou za uši. Bojovně skočné melodie plné lehké heroičnosti, s hrubým zpěvem, energií, nespornou chytlavostí, u kterých se v ruce může ocitnout meč stejně dobře jako korbel plný opojného moku naplňují vyjma úvodního intra prakticky celé album. Pár koňských délek, které Sagenbringer ztrácí na slavnější kolegy, je tvořeno jednak určitou umělostí, jednak monotónností. Tam, kde by šlo atmosféru učinit daleko autentičtější pomocí lidových nástrojů, tam se do popředí dostávají klávesy (díky tomu z toho trošku kouká maďarská Dalriada, byť Sagenbringer jsou daleko hrubší). Německá čtveřice plně rezignuje na jakýkoliv vývoj skladeb – prakticky od začátku každé z nich je naprosto jasné, kam vás Sagenbringer zavedou. Z počátku to nevadí, protože do každé položky kapela naskočí s adrenalinem vyhecovaným na maximum, jenže dál už cesta nevede, a proto album postupem času zní poněkud monotónně a zároveň kteroukoliv ze skladeb lze doporučit jako ideální reprezentativní vzorek desky.

Kapele vychází i sázka na rodnou řeč – drnčivě hrubá němčina do nálady alba ideálně zapadá, funguje i to, že chropot se občas střídá s lehce blackově uskřípaným vokálem, pohanská image bude na koncertech také přidávat kladné body. „Zeit der Geschichten“ je trochu hořko-sladká nahrávka. Na jedné straně je silný potenciál (skladby se do hlavy tlačí velmi snadno), na straně druhé pocit, že se ho kapele zcela nepodařilo využít.

Savapip             


FB SAGENBRINGER

YouTube ukázka - Der MetDrache

Seznam skladeb:
1. Lichtblick
2. An die Ruder
3. Draugr
4. Zauber der Zwerge
5. Für immer frei
6. Der MetDrache
7. Das versteckte Königreich
8. Ahnengräber
9. Winterrunen
10. Mein Herz an die See

Sestava:
Haldruhir - zpěv
Skjómi - kytara
Azaril - baskytara
Trygve - bicí

Rok vydání: 2024
Čas: 42:38
Země: Německo

Diskografie:
2022 - Sagenbringer
2024 - Zeit der Geschichten

Foto: archiv kapely


Vydáno: 11.06.2024
Přečteno: 169x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.11898 sekund.