SURVIVOR - Eye Of The Tiger
Vnímám to dost podobně. Vlastně od nich nic...

SURVIVOR - Eye Of The Tiger
příklad skupiny jednoho hitu. Nebýt Oka tygra,...

RUNNING WILD - Masquerade
Jedno z nejtvrdších alb RW, možná, že vůbec...

RUNNING WILD - Masquerade
Tohle je pravý heavy metal, přesný opak...

RUNNING WILD - Masquerade
...byly na celém albu nejlepší dva vousaté...

AC/DC, THE PRETTY RECKLESS - Praha, Letiště Letňany, 26. 6. 2025
Nemůžu souhlasit s názorem autora na Pretty...

RUNNING WILD - Masquerade
A - nedostal jsem se k desce v době jejího...

SODOM - The Arsonist
No to jo, to jsem si taky všiml, ale to mi celkem...

SODOM - The Arsonist
Husky mal 150kg, Merkel je oproti nemu polovica,...

SODOM - The Arsonist
Merkel a chyby? Nebyl to ještě Husky? Ten jich...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




RUNNING WILD - Blazon Stone

Bod zlomu? Tvrdit, že s albem „Blazon Stone“ se dobře rozjetá mašina Running Wild začala zadrhávat, by bylo víc než předčasné, ale červík pochybností, kterého Rolf Kasparek přiživil tím, jak silně náladově konzistentní album jeho parta připravila, se v některých hlavách zavrtat mohl. Letití příznivci kapely však mohli být stoprocentně spokojeni (a byli, album „Blazon Stone“ by mělo být nosičem, které přes pulty hudebních obchodů šlo v historii kapely nejčastěji), svým způsobem je tohle album jednou z největších sázek na jistotu v dějinách Running Wild. Naštěstí však skladatelská matrice ještě nebyla úplně vytěžená, takže pár jasných tutovek, které se staly stálicí koncertního programu, se na desce najde.

Byť Rolf Kasparek není výhradním autorem alba, neboť do společného pytlíku přihodil něco málo Jens Becker a něco bývalý technik AC (je to náhoda, že z jejich dílny pochází slabší, až trochu vycpávkové kousky?), jenž zaujal uvolněné místo u bicí sestavy, tradiční rukopis je zcela jasný a s výjimkou krátké instrumentálky „Over The Rainbow“ se někdy až křečovitě drží osvědčeného vzoru (máte-li dojem, že se album v závěru už poněkud slévá, tady je příčina). Druhá výtka může směřovat k novicovi u bicích, jehož nástroj je jednak zvukově trochu utopený, jednak je dost podřízený nadvládě kytar, působí jako solidní jistota, ale kdovíjak nenakopává. Dominantou jsou kromě Rolfova zpěvu kytary, u nichž se ocitl další nováček v kapele s nádherným pirátským pseudonymem Axel Morgan (vlastním jménem Axel Kohlmorgen, jenž byl hlavním iniciátorem pozdějšího truc-podniku odpadlíků X-WILD), který se však nestihl po svém nástupu naučit vše dostatečně rychle na to, aby s kapelou vyrazil do studia, takže nahrávání kytar bylo plně v režii kapitána.

Když se zhruba měsíc před vydáním alba „Blazon Stone“ objevil první singl „Little Big Horn“ (doplněný o skladby „Billy The Kid“ a předělávku „Genocide“ od Thin Lizzy, které se staly součástí pozdější reedice desky), vypadalo to, že excelentní forma kapely neklesla ani o milimetr. Tady je všechno přesně tak, jak to od Running Wild chcete – jasně zapamatovatelná tradiční melodie, přímočarost, zpěvný refrén, přesvědčivý zpěv, silné sólo, návdavkem vezměte ještě historický námět. Stejným způsobem zafungovala i titulní „Blazon Stone“, úvodní rozvážný motiv má v sobě ohromně silnou atmosféru, následné zabouření a rozklokotání se dalšího z příjemně vlezlých riffů a skvěle vyvedená gradace do strhujícího sloganu patří k nejsilnějším položkám v diskografii kapely.

Nadšení neopadne ani s následnou „Lonewolf“, lehce temnější „Slavery“ s tajemně plíživým nápěvem v úvodu, na naprostý vrchol se podíváme ještě s geniálně skákacím motivem „White Masque“ a jen ždibíček pod něj s rozvážnou a velmi povedenou tečkou „Heads Or Tails“. Zbytek alba funguje, ale ta jiskřička jedinečnosti navíc mu začíná scházet.

I na „Blazon Stone“ najdete českou stopu, opět lze mezi vokalisty najít Ladislava Křížka, mix je znovu dílem Jana Němce, s jehož prací však už nepanovala taková spokojenost a Rolf prohlašoval, že jej chtěl vyměnit již po „Death Or Glory“, nicméně vyhlédnutá náhrada zrovna neměla čas. Nefungoval ani vztah mezi Janem Němcem a bicmenem AC. Řešení jejich nevraživosti bylo jednoduché, poroučeli se oba. A aby změn v sestavě Running Wild nebylo málo, pro další album bylo třeba hledat nového basistu, jelikož posádku opustil i Jens Becker.

Savapip             


FB RUNNING WILD

YouTube ukázka - Little Big Horn

Seznam skladeb:
1. Blazon Stone
2. Lonewolf
3. Slavery
4. Fire & Ice
5. Little Big Horn
6. Over the Rainbow 7. White Masque
8. Rolling Wheels
9. Bloody Red Rose
10. Straight to Hell
11. Heads or Tails

Sestava:
Rolf Kasparek - zpěv, kytara
Axel Morgan - kytara
Jens Becker - baskytara
AC - bicí

Rok vydání: 1991
Čas: 51:22
Label: EMI Noise
Země: Německo

Diskografie:
1984 - Gates to Purgatory
1985 - Branded And Exiled
1987 - Under Jolly Roger
1988 - Port Royal
1989 - Death Or Glory
1991 - Blazon Stone
1992 - Pile Of Skulls
1994 - Black Hand Inn
1995 - Masquerade
1998 - The Rivalry
2000 - Victory
2002 - The Brotherhood
2005 - Rogues en Vogue
2012 - Shadowmaker
2013 - Resilient
2016 - Rapid Foray
2021 - Blood On Blood

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 19.06.2025
Přečteno: 1322x




počet příspěvků: 10

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
9/10Poslední z...9. 07. 2025 8:00 Deny
za 8/10Ahoj! Pro mě je od...23. 06. 2025 19:29 Jiří Koval
Tak za 8Za mne za 10 od...22. 06. 2025 19:47 Zdeněk Obrusník
Pre mňa osobne do...22. 06. 2025 8:58 sanntrik
Poslední desítkové album......i když je to...21. 06. 2025 9:26 Kolík


 
Metalforever.info © 2006 - 2025     RSS - články

stránka byla načtena za 0.02198 sekund.