16.07.2019
NIGHTWISH
Po dvaadvaceti letech opouští fnské NIGHTWISH bubeník ..více

15.07.2019
PORTA INFERI
Novinka české power-progové formace ponese titul "Alive" ..více

15.07.2019
EVEN FLOW
Italští power-progresivci zveřejnili první ukázku z ..více

14.07.2019
MIRRORPLAIN
Album "Lost In Plain" německých MIRRORPLAIN vyjde v ..více

14.07.2019
OPETH
Svébytná umělecká formace zveřejní 27. září novinku ..více

13.07.2019
KORPIKLAANI
Finští folkaři zveřejnili více


PANTERA - Cowboys from Hell
Určitě není nejslabší kousek, právě naopak ..

MICHAEL SCHENKER FEST - Resurrection
10/10 ..

HARLEJ - Hodný holky zlý kluky chtěj
Toto může poslouchat jen vymaštěný kokot a vi ..

VISION DIVINE – The 25th Hour
Trvalo mi 12.rokov kym som objavil tento super alb ..

MAJESTY - Legends
Hodne slusny. Chvilema tam slysim Orden Ogan, jeji ..

BLAZON STONE - Down In The Dark
Pokud umíš hrát na nástroj a zaposloucháš se ..

PANTERA - Cowboys from Hell
tak jsem si to poslechl, bohužel... Groove, to fa ..

PANTERA - Cowboys from Hell
Tak teď už musí dostat ale 10/10 všechna násl ..

BLAZON STONE - Down In The Dark
"Running Wild jsou mrtví.... ať žijí Blazon St ..

PANTERA - Cowboys from Hell
jo, mam to podobně, The Sleep patří k nejlepš ..
Za poslední měsíc:
Marko HIETALA - Mustan Sydämen Rovio
1130x

MAJESTICA - Above The Sky
944x

TIMO TOLKKI´S AVALON - Return To Eden
915x

DEF LEPPARD, WHITESNAKE - Praha, O2 Aréna, 17. 6. 2019
827x

SLAYER, ANTHRAX - Praha, Tipsport Aréna, 25. 6. 2019
744x

KISS, ZZ TOP - Praha, Sinobo Stadium, 19. 6. 2019
721x29.07.2019
ABARBAR - metal, thrash - Praha CBF - thrash - Praha..
Praha - Vagon, Národní 25, začátek od:21:30, vstupné: 100

03.08.2019
SYMBIOSIS (SK) / VICTIMS / NEW HATE FORM / APATHY AGAIN / THE REVOLT / NEUROTIC ..
TACHOV, začátek od:14:00, vstupné: 150,-Kč

31.08.2019
HOLY MOSES, TROLLECH, NORNIR, DYSANGELIUM, MALLEPHYR, LAID TO WASTE, DOUPOV...
Plzeň-Kalikovský mlýn., začátek od:14:00., vstupné: 399 Kč.článků celkem: 7056
recenzí: 5766
reportů: 557
rozhovorů: 370

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


FOREIGNER – Dospělí už od mládí: Časy hledání 3/3

Pro Foreigner nastaly zlé časy. Poslední album „Inside Information“ sice nepropadlo, ale bylo rozhodně nejméně úspěšné a jako jediné do té doby nedostalo několikanásobnou platinu. Z řad kapely navíc odešel zpěvák Lou Gramm, který natočil dvě průměrná alba („Ready Or Not“ a „Long Hard Look“). Vypadalo to na to, že Jones složí své zbraně a nechá Foreigner spát. Ovšem našla se náhrada v podobě ex-vokalisty formace King Kobra Johnnyho Edwardse, který hlasově byl Grammovým klonem. Foreigner se tedy postavili znovu na startovní čáru, kde se během následujících let ocitli ještě několikrát.

Unusual Heat (1991)
Sestava: Johnny Edwards (zpěv, kytara), Mick Jones (kytara, klávesy), Rick Wills (baskytara), Dennis Elliott (bicí)

„Unusual Heat“ je pokus o návrat ke kořenům. Pokus, který vyšel z poloviny. Úplně vyjít nemohl, protože v sestavě chybí Lou Gramm. Přestože Edwards samozřejmě není vůbec špatný zpěvák, Grammův rukopis posluchač ale hledá marně. Jistě, největším tvůrcem byl vždycky Jones, ale když mu vezmete Gramma, je to jako když Perrymu vezmete Tylera nebo rozdělíte dvojici Jagger-Richards. „Unusual Heat“ je nejtvrdším albem, řekněme od „Head Games“. To by bylo v pořádku, protože fanoušci při posledních dvou počinech („Agent Provocatuer“ a „Inside Information“) remcali proti postupnému změkčování a příklonu ke střednímu proudu. Jsou tu rychlejší věci jako úvodní dvojice „Only Heaven Knows“ a „Lowdown And Dirty“ nebo dále „Moment Of Truth“. Jsou tu také pomalé věci z nichž za vydařené můžeme považovat „Safe In My Heart“ a „I´ll Fight For You“. Prvně jmenovaná se snaží následovat slavnou „Waiting For A Girl Like You“, ale jde jí to jen těžce. Stejně jako ostatním skladbám. Tohle není blbá deska, ale v kontextu tvorby Foreigner ji musíme dát to poslední místo. Ale v rockové historii si pořád zaslouží vysoké postavení.
(7/10)
Nejlepší skladby
: „Lowdown And Dirty“, „I´ll Fight For You“, „Mountain Of Love“, „Safe In My Heart“

Mr. Moonlight (1994)
Sestava: Lou Gramm (zpěv), Mick Jones (kytara), Bruce Turgon (baskytara), Jeff Jacobs (klávesy), Mark Schulman (bicí)

Po neúspěchu poslední desky nezůstal v sestavě kámen na kameni. „Unusual Heat“ to v americkém žebříčku dotáhla jen na sto sedmnáctou pozici, což ji nezaručilo ani zlatou desku. Logicky se jeví návrat Gramma, jenž na sólové dráze taky díru do světa neudělal. Zmizeli i staří parťáci Wills a Elliott, kteří to s Jonesem a Grammem táhli od první, respektive třetí desky. Foreigner se tak stali Grammovým a Jonesovým projektem, kde se střídají nájemní muzikanti, ale kde není nouze o kvalitní skladby. Foreigner se trochu změnili. A dlužno podotknout, že k lepšímu. Místo v novém repertoáru už nemají Jonesovy progresivní riffy, větší prostor dostává akustická kytara, klávesy a Grammův hlas. Ať si vezmete procítěnou „Rain“, výtečnou baladu „Until The End Of Time“, úvodní hitovku „White Lie“ nebo svižnější „Running The Risk“, nemůžete sáhnout vedle a musíte si být jisti, že posloucháte hit s velkým H. Bohužel doba Foreigner nepřála. „Mr. Moonlight“ přes svou nespornou kvalitu nevyplodil žádný skutečný hit, tedy takový, který by znaly masy. V americké hitparádě bodovala jen balada „Until The End Of Time“, která se ale nedostala dál, než na dvaačtyřicáté místo. Samotná deska si vedla ještě hůř. Vydrápala se jen na 136. místo, což je nejhorší umístění v celé historii kapely. I přesto, že je natolik kvalitní, bohužel její neúspěch měl za následek dlouhou odmlku.
(9,5/10)
Nejlepší skladby: "White Lie" „Rain“, „Until The End Of Time“, „All I Need To Know“, „Running The Risk“, „Under The Gun“

Can´t Slow Down (2009)
Sestava: Kelly Hansen (zpěv), Mick Jones (kytara), Thom Gimbel (kytara, saxofon), Michael Bluestein (klávesy), Jeff Pilson (baskytara), Brian Tichy (bicí)

Podruhé bez Gramma, ale tentokrát mnohem lépe. Hansen byla dobrá pěvecká volba a Jones měl celých patnáct let na to, aby připravil skutečně vyváženou kolekci skladeb, která se (jako jediná z ostatních alb) může směle postavit vedle slavné „Čtyřky“. Nechybí rychlejší věci jako titulní skladba či „Angel Tonight“, balady typu „In Pieces“ nebo obrovský hit „When It Comes The Love“. "Can´t Slow Down" nepředcházelo zrovna šťastné období. Foreigner se v mezičase rozpadli, kvůli své vážné nemoci je nakonec opustil Lou Gramm (po boji na život a na smrt se na scénu vrátil pod hlavičkou svého projektu Lou Gramm Band, se kterým letos vydal vynikající desku). Řadami Foreigner od „Mr. Moonlight“ prošlo hodně umělců, dokonce někteří se zvučnými jmény (Jason Bonham, Denny Carmasi nebo Bryan Head). Vždycky ale zůstával jediný, Jones. Díky jeho vytrvalosti máme tu čest dneska slyšet skutečně aristokratickou hudbu, která dává jasně najevo, že skuteční umělci ještě nevymřeli. Podrobnou recenzi poslední desky najdete ...zde... Můžeme jen dodat, že ani časem se její poslech neomrzí a že skutečně zůstává kvalitní záležitostí, což ocenili i posluchači, protože „Can´t Slow Down“ vystoupala v americké hitparádě na devětadvacátou pozici, což je nejlepší umístění od roku 1987.
(10/10)
Nejlepší skladby: „Can´t Slow Down“, „In Pieces“, „When It Comes The Love“, I´ll Be Home Tonight“, „Too Late“, „Angel Tonight“

Pepsi Stone             


www.foreigneronline.com


Vydáno: 31.12.2009
Přečteno: 3793x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
reKvalitni čtení...10. 07. 2011 2:23 spajk


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.20868 sekund.