21.10.2019
PURNAMA
Black death metalová skupina PURNAMA se v minulých dnech ..více

21.10.2019
ROUGH CUTT
Reaktivovaní losangelesští hairmetalisté, kde z ..více

21.10.2019
AMMO
Kanadští heavymetalisté, působící na scéně od roku ..více

21.10.2019
MOTORBAND
MOTORBAND po vzájemné dohodě opouští jak zpěvák ..více

20.10.2019
BASINFIRE FEST
Basinfirefest se vrací! Po dvouleté pauze se ..více

20.10.2019
SODOM
EP "Out Of The Frontline Trench" vyjde za měsíc, singlovka ..více


RIMORTIS - Dvacet černých růží
V prvé řadě musím pochválit zvuk. Od minuléh ..

ARAKAIN - Farao
Viděl jsem sitcom od Soukupa ..Neskutečná kravi ..

ARAKAIN - Farao
Nechci se nějako Lukáše zastávat,ale Projekt K ..

ARAKAIN - Farao
Song "Farao" je podle mě jeden z nejlepších kus ..

ARAKAIN - Farao
Najpôsobivejš í obal? Áno. Najlepší zvuk? Án ..

HELLOWEEN - The Dark Ride
Co ty jsi za nýmanda? Došlo Ti někdy, že recen ..

ARAKAIN - Apage Satanas
Jednoznačne jedno z TOP cd od Arakain - hit strie ..

HELLOWEEN - The Dark Ride
Hodnotím celou recenzi jako celek, tj. si protiř ..

HELLOWEEN - The Dark Ride
á zas nějakej osvícenej odborník, co umí čí ..

HELLOWEEN - The Dark Ride
Sorry jako, musím to říct, Pagane seš KOKOT!!! ..
Za poslední měsíc:
Kolinss (DEBUSTROL) - Spěcháme maximálně jen na pivo
1816x

ARAKAIN - S.O.S
1260x

ARAKAIN - Apage Satanas
1042x

ARAKAIN - 15 Vol.1 & 2
1023x

SONATA ARCTICA - Talviö
975x

ARAKAIN - Farao
828x27.10.2019
HOUBA, POZOR MAMUT, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

02.11.2019
ATOMOVÁ MIHULE, ČERSTVĚ NATŘENO, NEVIDIM, GIGIGANG, APPLE SPOKESMAN...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:19:00, vstupné: 150

10.11.2019
DOPETHRONE (can) sludge na evropský tour! GOSPEL OF THE FUTURE (cz) tuzemská ..
Praha - 007 Strahov, začátek od:20:00, vstupné: 23:00článků celkem: 7198
recenzí: 5890
reportů: 564
rozhovorů: 378

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


FOREIGNER – Dospělí už od mládí: Časy hledání 3/3

Pro Foreigner nastaly zlé časy. Poslední album „Inside Information“ sice nepropadlo, ale bylo rozhodně nejméně úspěšné a jako jediné do té doby nedostalo několikanásobnou platinu. Z řad kapely navíc odešel zpěvák Lou Gramm, který natočil dvě průměrná alba („Ready Or Not“ a „Long Hard Look“). Vypadalo to na to, že Jones složí své zbraně a nechá Foreigner spát. Ovšem našla se náhrada v podobě ex-vokalisty formace King Kobra Johnnyho Edwardse, který hlasově byl Grammovým klonem. Foreigner se tedy postavili znovu na startovní čáru, kde se během následujících let ocitli ještě několikrát.

Unusual Heat (1991)
Sestava: Johnny Edwards (zpěv, kytara), Mick Jones (kytara, klávesy), Rick Wills (baskytara), Dennis Elliott (bicí)

„Unusual Heat“ je pokus o návrat ke kořenům. Pokus, který vyšel z poloviny. Úplně vyjít nemohl, protože v sestavě chybí Lou Gramm. Přestože Edwards samozřejmě není vůbec špatný zpěvák, Grammův rukopis posluchač ale hledá marně. Jistě, největším tvůrcem byl vždycky Jones, ale když mu vezmete Gramma, je to jako když Perrymu vezmete Tylera nebo rozdělíte dvojici Jagger-Richards. „Unusual Heat“ je nejtvrdším albem, řekněme od „Head Games“. To by bylo v pořádku, protože fanoušci při posledních dvou počinech („Agent Provocatuer“ a „Inside Information“) remcali proti postupnému změkčování a příklonu ke střednímu proudu. Jsou tu rychlejší věci jako úvodní dvojice „Only Heaven Knows“ a „Lowdown And Dirty“ nebo dále „Moment Of Truth“. Jsou tu také pomalé věci z nichž za vydařené můžeme považovat „Safe In My Heart“ a „I´ll Fight For You“. Prvně jmenovaná se snaží následovat slavnou „Waiting For A Girl Like You“, ale jde jí to jen těžce. Stejně jako ostatním skladbám. Tohle není blbá deska, ale v kontextu tvorby Foreigner ji musíme dát to poslední místo. Ale v rockové historii si pořád zaslouží vysoké postavení.
(7/10)
Nejlepší skladby
: „Lowdown And Dirty“, „I´ll Fight For You“, „Mountain Of Love“, „Safe In My Heart“

Mr. Moonlight (1994)
Sestava: Lou Gramm (zpěv), Mick Jones (kytara), Bruce Turgon (baskytara), Jeff Jacobs (klávesy), Mark Schulman (bicí)

Po neúspěchu poslední desky nezůstal v sestavě kámen na kameni. „Unusual Heat“ to v americkém žebříčku dotáhla jen na sto sedmnáctou pozici, což ji nezaručilo ani zlatou desku. Logicky se jeví návrat Gramma, jenž na sólové dráze taky díru do světa neudělal. Zmizeli i staří parťáci Wills a Elliott, kteří to s Jonesem a Grammem táhli od první, respektive třetí desky. Foreigner se tak stali Grammovým a Jonesovým projektem, kde se střídají nájemní muzikanti, ale kde není nouze o kvalitní skladby. Foreigner se trochu změnili. A dlužno podotknout, že k lepšímu. Místo v novém repertoáru už nemají Jonesovy progresivní riffy, větší prostor dostává akustická kytara, klávesy a Grammův hlas. Ať si vezmete procítěnou „Rain“, výtečnou baladu „Until The End Of Time“, úvodní hitovku „White Lie“ nebo svižnější „Running The Risk“, nemůžete sáhnout vedle a musíte si být jisti, že posloucháte hit s velkým H. Bohužel doba Foreigner nepřála. „Mr. Moonlight“ přes svou nespornou kvalitu nevyplodil žádný skutečný hit, tedy takový, který by znaly masy. V americké hitparádě bodovala jen balada „Until The End Of Time“, která se ale nedostala dál, než na dvaačtyřicáté místo. Samotná deska si vedla ještě hůř. Vydrápala se jen na 136. místo, což je nejhorší umístění v celé historii kapely. I přesto, že je natolik kvalitní, bohužel její neúspěch měl za následek dlouhou odmlku.
(9,5/10)
Nejlepší skladby: "White Lie" „Rain“, „Until The End Of Time“, „All I Need To Know“, „Running The Risk“, „Under The Gun“

Can´t Slow Down (2009)
Sestava: Kelly Hansen (zpěv), Mick Jones (kytara), Thom Gimbel (kytara, saxofon), Michael Bluestein (klávesy), Jeff Pilson (baskytara), Brian Tichy (bicí)

Podruhé bez Gramma, ale tentokrát mnohem lépe. Hansen byla dobrá pěvecká volba a Jones měl celých patnáct let na to, aby připravil skutečně vyváženou kolekci skladeb, která se (jako jediná z ostatních alb) může směle postavit vedle slavné „Čtyřky“. Nechybí rychlejší věci jako titulní skladba či „Angel Tonight“, balady typu „In Pieces“ nebo obrovský hit „When It Comes The Love“. "Can´t Slow Down" nepředcházelo zrovna šťastné období. Foreigner se v mezičase rozpadli, kvůli své vážné nemoci je nakonec opustil Lou Gramm (po boji na život a na smrt se na scénu vrátil pod hlavičkou svého projektu Lou Gramm Band, se kterým letos vydal vynikající desku). Řadami Foreigner od „Mr. Moonlight“ prošlo hodně umělců, dokonce někteří se zvučnými jmény (Jason Bonham, Denny Carmasi nebo Bryan Head). Vždycky ale zůstával jediný, Jones. Díky jeho vytrvalosti máme tu čest dneska slyšet skutečně aristokratickou hudbu, která dává jasně najevo, že skuteční umělci ještě nevymřeli. Podrobnou recenzi poslední desky najdete ...zde... Můžeme jen dodat, že ani časem se její poslech neomrzí a že skutečně zůstává kvalitní záležitostí, což ocenili i posluchači, protože „Can´t Slow Down“ vystoupala v americké hitparádě na devětadvacátou pozici, což je nejlepší umístění od roku 1987.
(10/10)
Nejlepší skladby: „Can´t Slow Down“, „In Pieces“, „When It Comes The Love“, I´ll Be Home Tonight“, „Too Late“, „Angel Tonight“

Pepsi Stone             


www.foreigneronline.com


Vydáno: 31.12.2009
Přečteno: 3857x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
reKvalitni čtení...10. 07. 2011 2:23 spajk


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.20448 sekund.