26.05.2020
ALDO NOVA
Kanadský rocker, někdejší spolupracovník Jona Bon ..více

26.05.2020
RATT
Že by se konečně blížila k vydání comebacková deska ..více

26.05.2020
SEETHER
Post-grungeová parta z jihoafrického hlavního města ..více

26.05.2020
FERAL LIGHT
Milovníci válek a historie hrající black n`roll po vzoru ..více

26.05.2020
SUBSIGNAL
První živé CD ve své historii fanouškům nabízí ..více

26.05.2020
MAELSTROM
Progresivní thrasheři z Velké Británie, kteří kariéru ..více


MALOKARPATAN - Krupinské ohne
Tihle Slováci jsou fakt světová třída. Krupin ..

PARADISE LOST - Obsidian
Poslední vývoj PL mi taky úplně nesedí. Obsid ..

PARADISE LOST - Tragic Idol
Od svého vydání je Tragic Idol mou nejoblíben ..

PARADISE LOST - Obsidian
Já mám naopak Medusu hodně rád. Sedlo mi to te ..

PANTERA - Reinventing the Steel
Ke Znovuobjevení oceli jsem se dostal až časem ..

PANTERA - The Great Southern Trendkill
Brutalita a progrese dosáhla na této desce svéh ..

PANTERA - Far Beyond Driven
Tohle album je prostě zrůda napěchovaná dynami ..

PANTERA - Vulgar Display of Power
Pantera ukázala,proč se tak jmenuje. Změnila se ..

PANTERA - Cowboys from Hell
Jediná decentní chybka tohohle alba je to,že Di ..

PANTERA - Power Metal
Vůbec se nedivím,že mnoho lidí bere tohle albu ..
Za poslední měsíc:
Zdeněk ČERNÝ (TITANIC) - Kluci se vyblbnou v Cradle Of Filth a v Titánech budou klidnější
1220x

VAN HALEN - Balance
984x

Adrian TĂBĂCARU - Lucifer-A rock opera
850x

Michal PIXA (VISACÍ ZÁMEK) - Čas letí jak splašená punková kráva
841x

VAN HALEN - Van Halen III
753x

TRIVIUM – What The Dead Men Say
741x12.06.2020
GOSPEL OF THE FUTURE, DROM, OR, atd......
Dub nad Moravou, začátek od:13:00, vstupné:

12.06.2020
TASS, HAKMAK, MARASTIC BLUES, POZOR MAMUT...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

13.06.2020
KÚROVEC, VPV, SALAZAR, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150článků celkem: 7666
recenzí: 6299
reportů: 571
rozhovorů: 410

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Shrnutí I. poloviny roku 2011 v power metalovém ranku - II. část

DUBEN
Čtvrtý měsíc letošního roku byl naštěstí skoupý na aprílová alba a naopak nabídnul řadu velice kvalitních dílek. Mezi ty nejzdařilejší lze počítat pompézně naaranžovaný power metal německé bandy KRYPTERIA - "All Beauty Must Die". Téměř popové melodie s gotickým podkresem nabízely podobné schéma, jako měsíc předtím holandští WITHIN TEMPTATION, v případě německé kapely to ale dopadlo ještě lépe. Z Maďarska pak přišla další metalová paráda. Smečka WISDOM nabídla na druhém albu "Judas" výsostně melodický power metal, který vrcholil v chorálově zpěvných refrénech, a to vše prosím bez symfonické nebo klávesové podpory! Pátý kotouč finských DREAMTALE - "Epsilon" naopak skončil lehce za očekáváním, když poněkolikáté vyvařil osvědčená skladatelská témata, aniž by nabídnul něco extra navíc. Příjemné množství podmanivě vypjatých momentů nabídli na své druhé desce "Сквозь Столетия" Rusové ARKTIDA, ale pozor, jak název fošny napovídá, zpívá se zde v mateřštině! Náročnější posluchači si určitě pošmákli na novém albu Norů GUARDIANS OF TIME - "A Beautiful Atrocity", druhé řadovce Němců SOLAR FRAGMENT - "In Our Hands" či velice zajímavém debutu Švédů ENBOUND - "And She Says Gold". Prvotina německé kapely ALPHA TIGER - "Man Or Machine" oproti tomu jede v těch nejstarších heavy metalových kolejích, když cituje zejména rané IRON MAIDEN, někdy bohužel do poslední možné noty. Hodně se spekulovalo o eponymní prvotině dánsko/švédských noviců AMARANTHE, sám za sebe dodávám, že jsem více pozérsky podbízivou kapelu už dlouho neslyšel.

KVĚTEN
Ani květen nebyl v metalovém světě měsícem lásky, naopak do něj plno kapel hustilo jeden "pekelný" riff za druhým. Hodně se mluvilo o smečce HELL, která svoji prvotinu "Humain Remains" vydala po neuvěřitelných 19 letech existence. Svým dílem "Make It Dark" přispěla také americká parta TWISTED TOWER DIRE, když nabídla dynamickou vizi již poněkud zatvrdlé odnože US power metalu. Ze Severní Ameriky přišla i kanadská kapela BOREALIS, která ovšem na svém druhém albu "Fall From Grace" pouze variuje švédské power modernisty AXENSTAR. Zastánci první speed metalové větve, Němci STORMWARRIOR, hodili do placu čtvrtou řadovku „Heathen Warrior“. Stejnou odnož uctívají na svém debutu "The Seal of Madness" Italové ASGARD, celou jejich snahu ale spolehlivě pohřbívá příšerně uječený zpěvák. Nejhustší atmosféra nadrženého očekávání ale patřila jen a pouze desce HAMMERFALL - "Infected". No, v rámci kapely samotné je tahle nahrávka určitě pokrokem, v rámci žánru to ale není nic jiného než hluboký průměr.

ČERVEN
Amíci SEVEN WITCHES vydali osmé album zvané "Call upon the Wicked", které zaujme především fanoušky odnože US power, a to ještě té velmi konzervativní. Jejich krajané SYMPHONY X jsou už léta zárukou vysoké progresivní jakosti, a dle dosavadních ohlasů to potvrzuje i osmá řadovka "Iconoclast". Jistý kvalitativní posun oproti druhé desce předvádějí na červnové novince "Back Through Time" rumaři ALESTORM. Dle mého soudu to pořád není nic moc, na druhou stranu to rozhodně dopadlo lépe, než čtvrtý díl hollywoodského spektáklu Piráti z Karibiku. Fošnu Japonců VERSAILLES - "Holy Grail" zase ocení pouze výhradní milovníci této hudebně specifické země, ostatní se budou při poslechu bohužel jenom nudit. Švédy FALCONER si díky jedinečnému zpěvu Mathiase Blada s nikým jiným nespletete. Novinka "Armod" je dalším klenotem této výjimečné kapely, ačkoli oproti předešlému počinu "Among Beggars And Thieves" má přeci jenom o nějaký ten blyštivý karát méně. Podle dostupných ukázek to vypadá dobře i s deskou "1912", která je už čtvrtým zásekem Tommyho Johanssona a jeho parádní spídové kolbenky REINXEED. Nejbombastičtější červnový úder ovšem zasadila skupina, od které to už nikdo nečekal. Turillovci RHAPSODY OF FIRE uzavřeli svoji ságu na desce "From Chaos To Eternity", a je to závěr vpravdě velkolepý a kvalitativně nadmíru vydařený.

...a na co se nejvíce těšit ve druhé půlce roku?
Určitě na srpnovou novinku "Age Of The Joker" od legendárních Němců EDGUY, druhou desku italských symfoniků ANCIENT BARDS, kteří loni vydali mimořádně vyvedený debut "The Alliance of the Kings" a především na další počin Amíků THEOCRACY, v jejichž čele stojí geniální skladatel a zpěvák Matt Smith, který prostě neumí zklamat.

Poznámka: časové údaje o vydání desek jsou čerpány z Encyklopedie Metallum.

Pagan             


Související článek:
Shrnutí I. poloviny roku 2011 v power metalovém ranku - I. část


Vydáno: 14.06.2011
Přečteno: 2887x
počet příspěvků: 13

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Pagan: jestli je...16. 06. 2011 11:37 GNT
Ano, jak pise...15. 06. 2011 20:27 adrian
GNT: čistokrevné...15. 06. 2011 17:07 Pagan
Tak, to je škoda,...15. 06. 2011 13:29 Soichiro Honda
komentarJa sa uz neviem...15. 06. 2011 10:52 dzuzo


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.22391 sekund.