15.11.2019
BANG TANGO
Comeback klasické sestavy těchto Američanů, kteří ..více

15.11.2019
SEVEN SPIRES
Epickým metal prezentující se parta z amerického Bostonu ..více

15.11.2019
APRIL WINE
Bývalý kytarista a klávesista těchto zasloužilých ..více

14.11.2019
SOUNDGARDEN
Od grungeové legendy, která od roku 2017, kdy spáchal ..více

14.11.2019
COZY POWELL
O legendárním bubeníkovi, bývalém členovi Rainbow, ..více

14.11.2019
ARMORED SAINT
Pětiletá pauza mezi studiovými alby se u Armored Saint ..více


BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
četl jsem rozhovory s Hansim a Andrem a nástupce ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Je to Blind Guardian, i když nemetalový, na obal ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Tohle není Blind Guardian ! Je to project Hansiho ..

ARAKAIN - Restart
Podle me skvele album. 2 pisnicky prumerne, bonus ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Geniální dílo, které opět nebude doceněno, c ..

THE DEFIANTS - Zokusho
Tak dle zpráv z www má další album TMF vyjít ..

EUROPE - The Final Countdown
No jo, to je pravda. Mám to nějak zažité, že ..

THE DEFIANTS - Zokusho
Pokud jste zmínil projekt Tokyo Motor Fist, tak a ..

EUROPE - The Final Countdown
Nechci vam do toho moc kecat chlapci, ale Hysteria ..

EUROPE - The Final Countdown
Prave podcenovany Ninja je najlepsia vypalovacka z ..
Za poslední měsíc:
SIGNUM REGIS - The Seal Of A New World
1315x

DYMYTRY - Revolter
1225x

ARAKAIN - Farao
1106x

ARAKAIN - Warning!
1072x

ARAKAIN - Forrest Gump
1054x

ARAKAIN - Archeology
1018x15.11.2019
Večer legend 18 - rocková muzika od A do Z Nejlepší tribute bandy AC/DC, LE..
KC SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290

23.11.2019
Scabbard (Metal Zlín) https://bandzon e.cz/_97687 Darkwind (Death-Black Frýde..
Rock Club Kain, začátek od:19:00, vstupné: 100,-článků celkem: 7268
recenzí: 5952
reportů: 565
rozhovorů: 382

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Shrnutí I. poloviny roku 2011 v power metalovém ranku - II. část

DUBEN
Čtvrtý měsíc letošního roku byl naštěstí skoupý na aprílová alba a naopak nabídnul řadu velice kvalitních dílek. Mezi ty nejzdařilejší lze počítat pompézně naaranžovaný power metal německé bandy KRYPTERIA - "All Beauty Must Die". Téměř popové melodie s gotickým podkresem nabízely podobné schéma, jako měsíc předtím holandští WITHIN TEMPTATION, v případě německé kapely to ale dopadlo ještě lépe. Z Maďarska pak přišla další metalová paráda. Smečka WISDOM nabídla na druhém albu "Judas" výsostně melodický power metal, který vrcholil v chorálově zpěvných refrénech, a to vše prosím bez symfonické nebo klávesové podpory! Pátý kotouč finských DREAMTALE - "Epsilon" naopak skončil lehce za očekáváním, když poněkolikáté vyvařil osvědčená skladatelská témata, aniž by nabídnul něco extra navíc. Příjemné množství podmanivě vypjatých momentů nabídli na své druhé desce "Сквозь Столетия" Rusové ARKTIDA, ale pozor, jak název fošny napovídá, zpívá se zde v mateřštině! Náročnější posluchači si určitě pošmákli na novém albu Norů GUARDIANS OF TIME - "A Beautiful Atrocity", druhé řadovce Němců SOLAR FRAGMENT - "In Our Hands" či velice zajímavém debutu Švédů ENBOUND - "And She Says Gold". Prvotina německé kapely ALPHA TIGER - "Man Or Machine" oproti tomu jede v těch nejstarších heavy metalových kolejích, když cituje zejména rané IRON MAIDEN, někdy bohužel do poslední možné noty. Hodně se spekulovalo o eponymní prvotině dánsko/švédských noviců AMARANTHE, sám za sebe dodávám, že jsem více pozérsky podbízivou kapelu už dlouho neslyšel.

KVĚTEN
Ani květen nebyl v metalovém světě měsícem lásky, naopak do něj plno kapel hustilo jeden "pekelný" riff za druhým. Hodně se mluvilo o smečce HELL, která svoji prvotinu "Humain Remains" vydala po neuvěřitelných 19 letech existence. Svým dílem "Make It Dark" přispěla také americká parta TWISTED TOWER DIRE, když nabídla dynamickou vizi již poněkud zatvrdlé odnože US power metalu. Ze Severní Ameriky přišla i kanadská kapela BOREALIS, která ovšem na svém druhém albu "Fall From Grace" pouze variuje švédské power modernisty AXENSTAR. Zastánci první speed metalové větve, Němci STORMWARRIOR, hodili do placu čtvrtou řadovku „Heathen Warrior“. Stejnou odnož uctívají na svém debutu "The Seal of Madness" Italové ASGARD, celou jejich snahu ale spolehlivě pohřbívá příšerně uječený zpěvák. Nejhustší atmosféra nadrženého očekávání ale patřila jen a pouze desce HAMMERFALL - "Infected". No, v rámci kapely samotné je tahle nahrávka určitě pokrokem, v rámci žánru to ale není nic jiného než hluboký průměr.

ČERVEN
Amíci SEVEN WITCHES vydali osmé album zvané "Call upon the Wicked", které zaujme především fanoušky odnože US power, a to ještě té velmi konzervativní. Jejich krajané SYMPHONY X jsou už léta zárukou vysoké progresivní jakosti, a dle dosavadních ohlasů to potvrzuje i osmá řadovka "Iconoclast". Jistý kvalitativní posun oproti druhé desce předvádějí na červnové novince "Back Through Time" rumaři ALESTORM. Dle mého soudu to pořád není nic moc, na druhou stranu to rozhodně dopadlo lépe, než čtvrtý díl hollywoodského spektáklu Piráti z Karibiku. Fošnu Japonců VERSAILLES - "Holy Grail" zase ocení pouze výhradní milovníci této hudebně specifické země, ostatní se budou při poslechu bohužel jenom nudit. Švédy FALCONER si díky jedinečnému zpěvu Mathiase Blada s nikým jiným nespletete. Novinka "Armod" je dalším klenotem této výjimečné kapely, ačkoli oproti předešlému počinu "Among Beggars And Thieves" má přeci jenom o nějaký ten blyštivý karát méně. Podle dostupných ukázek to vypadá dobře i s deskou "1912", která je už čtvrtým zásekem Tommyho Johanssona a jeho parádní spídové kolbenky REINXEED. Nejbombastičtější červnový úder ovšem zasadila skupina, od které to už nikdo nečekal. Turillovci RHAPSODY OF FIRE uzavřeli svoji ságu na desce "From Chaos To Eternity", a je to závěr vpravdě velkolepý a kvalitativně nadmíru vydařený.

...a na co se nejvíce těšit ve druhé půlce roku?
Určitě na srpnovou novinku "Age Of The Joker" od legendárních Němců EDGUY, druhou desku italských symfoniků ANCIENT BARDS, kteří loni vydali mimořádně vyvedený debut "The Alliance of the Kings" a především na další počin Amíků THEOCRACY, v jejichž čele stojí geniální skladatel a zpěvák Matt Smith, který prostě neumí zklamat.

Poznámka: časové údaje o vydání desek jsou čerpány z Encyklopedie Metallum.

Pagan             


Související článek:
Shrnutí I. poloviny roku 2011 v power metalovém ranku - I. část


Vydáno: 14.06.2011
Přečteno: 2710x
počet příspěvků: 13

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Pagan: jestli je...16. 06. 2011 11:37 GNT
Ano, jak pise...15. 06. 2011 20:27 adrian
GNT: čistokrevné...15. 06. 2011 17:07 Pagan
Tak, to je škoda,...15. 06. 2011 13:29 Soichiro Honda
komentarJa sa uz neviem...15. 06. 2011 10:52 dzuzo


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.20843 sekund.