20.06.2021
MARKED AS AN ENEMY
MARKED AS AN ENEMY po vydání EP "Fire Find Me", dvou ..více

20.06.2021
JUST WÄR
JUST WÄR se po vynucené covidové pauze vrací na ..více

20.06.2021
TORTHARRY
Tuzemští TORTHARRY se po třech letech hlásí s novou ..více

18.06.2021
MEGADETH
Dusná atmosféra kolem vyhazovu basisty Davida Ellefsona ..více

18.06.2021
FOO FIGHTERS
Parta Davea Grohla připravila pro své fanoušky dárek v ..více

18.06.2021
JINJER
Ukrajinské hvězdy současného metalcoru si 27. srpna ..více


HELLOWEEN - Helloween
album sa mi páči a už viem aj prečo ... chba m ..

HELLOWEEN - Helloween
album z roku 1988 bol posledny ktory som vstrebal ..

HELLOWEEN - Helloween
Už jsme to slyšel pětkrát a stále mám rozpor ..

HELLOWEEN - Helloween
...Chroustovo nadšení. Schválně jsem ještě n ..

HELLOWEEN - Helloween
Jsem maximálně spokojen, celkem všechno na albu ..

HELLOWEEN - Helloween
We Are Real na albu je - pokud si koupíš jeho ja ..

HELLOWEEN - Helloween
Album bez slabiny, vlastne jednu má a to zvuková ..

HELLOWEEN - Helloween
Súhlas s recenziami.Ško da, možno im pri skladan ..

EDU FALASCHI - Vera Cruz
album, Edu patří mezi mé oblíbené pěvce a p ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Bomba fošna!Když jsem byl malý, moje teta měla ..
Za poslední měsíc:
ARTILLERY - X
2379x

URIAH HEEP - High And Mighty
2148x

Gary MOORE - How Blue Can You Get
1526x

Robin McAULEY - Standing On The Edge
1409x

FLOTSAM AND JETSAM - Blood In The Water
1040x

SKUPINA FRANTIŠKA RINGO ČECHA - Báječní muži
996x

článků celkem: 8433
recenzí: 6946
reportů: 573
rozhovorů: 498

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


OUT OF THIS WORLD - Out Of This World

Vloni v létě uvedl kytarista Kee Marcello, že právě dává dohromady kapelu, která nese název po klasické desce Europe, na níž hrál – Out Of This World. Neuplynul ani rok a Marcello s Out Of This World má na kontě debutovou desku. Kromě něho je u toho zpěvák Tommy Heart, bývalý frontman německých hardrockerů Fair Warning a Marcellův spoluhráč z formace Kee Of Hearts (která je dnes minulostí). Místo ní jsou zde právě Out Of This World, kteří se však od předchozího projektu nijak zvlášť neodlišují. Staví totiž na osobnostech obou muzikantů a na jejich minulosti, přičemž zejména ta Marcellova je docela slavná a významná, ať si vezmeme dávnou kapelu Easy Action, která měla velký vliv na losangeleskou hairmetalovou scénu (Poison byli dokonce napadáni za to, že ve svém hitu „I Want Action“ kopírovali právě tuto partu) anebo několikaleté Marcellovo působení v Europe. Právě u nich zanechal nesmazatelnou stopu v podobě alb „Out Of This World“ a „Prosiners In Paradise“, u kterých se dodnes fanoušci nemohou shodnout, zda lepší část práce odvedl kytarista John Norum nebo Kee Marcello.

Ten členem Europe není už bezmála třicet let a sám si dnes neodvede představit, že by ještě k této partě někdy naskočil a ponořil se do jejich novodobé tvorby, pohybující se v mezích hard rocku, blues a moderní alternativy. Na rozdíl od svých někdejších chlebodárců si Marcello stále drží svůj styl, který definoval v osmdesátých letech. Může být snadno napadán za nedostatek vývoje, ale jeho styl je dostatečně signifikantní, takže krok do jiných sfér hudby by nemusel dopadnout úplně nejlépe. Možná kvůli tomu zněla debutová a jediná deska Kee Of Hearts trochu omšele a předvídatelně, ovšem Kee má na svém kontě také sólová alba, přičemž zejména poslední „Scaling Up“ z roku 2016 bylo nepochybně skvělým dílem, na kterém Marcello vykročil hardrockovějším směrem, aniž by popřel svou vlastní minulost a styl. O rok mladší debut Kee Of Hearts se tak jevil trochu jako krok zpět a mírné zklamání.

S debutem Out Of This Worldje to podobně jako s Kee Of Hearts, přestože nabízí o trochu přesvědčivější materiál. Stylově se jejich nová variace na osmdesátá léta neposunuje ani o píď , a i když album nabízí dostatek silných skladeb, zbytečná ukotvenost u starých postupů a formy rockové hudby je pro něho přítěží. Marcello ani Heart nikdy nebyli velcí vizionáři, a přestože zejména prvnímu jmenovanému nechybí správné hudební cítění a feeling, je jejich snaha o nový milník kariéry torpédována přílišným lpěním na minulosti. Komu tento fakt nevadí, bude pravděpodobně s Out Of This World spokojen, protože oba muzikanti nabízejí velice slušnou kolekci skladeb, stylově se pohybující někde v teritoriu Journey, Asia a klasických Europe z let 1986 až 1992. Částečně tak dokáže uspokojit příznivce tvůrců hitů „The Final Countdown“, kteří nad jejich současnou tvorbou lomí bezradně rukama.

Ovšem suplovat alba „Out Of This World“ a „Prisoners In Paradise“ tato deska nedokáže. Přestože je na ní několik potencionálních hitů, z nichž jmenujme „In A Million Years“, „Up To You“ a především „Ain`t Gonna Let You Go“, žádný z nich se nedokáže vyrovnat skvostným kouskům „Superstitious“, „Prisoners In Paradise“ či „Halfway To Heaven“. Slyšíme zde dobré nápady (přestože lze namítnout něco o stylových klišé), leckdy výborné skladby, které však nepatří mezi výjimečné. K tomu jistě přispívá i fakt, že Tommy Heart nedisponuje tak výraznou barvou hlasu a nakonec ani skladatelským géniem Joeye Tempesta a spíše patří k dělníkům rockové hudby než k jejím mistrům. Spolupráce s ním není pro Marcella přehmat nebo špatné rozhodnutí, ale i po poslechu Out Of This World je jasné, že lépe by se legendárnímu švédskému kytaristovi mohlo dařit na vlastní pěst.

Marcello a Heart přišli v podstatě s takovým albem, které se od nich čekalo. Co se týče formy, je tato deska skoro dokonalá, přičemž největší díl práce odvádí právě kytarista. Mezi současnými AOR/hardrockovými počiny je debut Out Of This World bezpochyby tím lepším dílem. Ovšem v porovnání s klasikami stylu a vlastně i Marcellovou prací pro Europe (a částečně i jeho sólovou) trochu bledne.

Pepsi Stone             


FB OUT OF THIS WORLD

YouTube ukázka - Twilight

Seznam skladeb:
1. Twilight
2. Hanging On
3. In A Million Years
4. Lighting Up My Dark
5. Staring At The Sun
6. The Warrior
7. Up To You
8. Ain`t Gonna Let You Go
9. Only You Can Teach Me How To Love Again
10. Not Tonight

Sestava:
Tommy Heart - zpěv
Kee Marcello - kytara
Ken Sandin - baskytara
Darby Todd - bicí

Rok vydání: 2021
Čas: 47:12
Label: OOTW Records
Země: Švédsko/Německo
Žánr: AOR/hard rock

Diskografie:
2021 - Out Of This World

Foto: archiv kapely


Vydáno: 08.06.2021
Přečteno: 557x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Poslouchám to...8. 06. 2021 14:05 Martin01


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.70488 sekund.