20.06.2021
MARKED AS AN ENEMY
MARKED AS AN ENEMY po vydání EP "Fire Find Me", dvou ..více

20.06.2021
JUST WÄR
JUST WÄR se po vynucené covidové pauze vrací na ..více

20.06.2021
TORTHARRY
Tuzemští TORTHARRY se po třech letech hlásí s novou ..více

18.06.2021
MEGADETH
Dusná atmosféra kolem vyhazovu basisty Davida Ellefsona ..více

18.06.2021
FOO FIGHTERS
Parta Davea Grohla připravila pro své fanoušky dárek v ..více

18.06.2021
JINJER
Ukrajinské hvězdy současného metalcoru si 27. srpna ..více


HELLOWEEN - Helloween
album sa mi páči a už viem aj prečo ... chba m ..

HELLOWEEN - Helloween
album z roku 1988 bol posledny ktory som vstrebal ..

HELLOWEEN - Helloween
Už jsme to slyšel pětkrát a stále mám rozpor ..

HELLOWEEN - Helloween
...Chroustovo nadšení. Schválně jsem ještě n ..

HELLOWEEN - Helloween
Jsem maximálně spokojen, celkem všechno na albu ..

HELLOWEEN - Helloween
We Are Real na albu je - pokud si koupíš jeho ja ..

HELLOWEEN - Helloween
Album bez slabiny, vlastne jednu má a to zvuková ..

HELLOWEEN - Helloween
Súhlas s recenziami.Ško da, možno im pri skladan ..

EDU FALASCHI - Vera Cruz
album, Edu patří mezi mé oblíbené pěvce a p ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Bomba fošna!Když jsem byl malý, moje teta měla ..
Za poslední měsíc:
ARTILLERY - X
2379x

URIAH HEEP - High And Mighty
2148x

Gary MOORE - How Blue Can You Get
1526x

Robin McAULEY - Standing On The Edge
1409x

FLOTSAM AND JETSAM - Blood In The Water
1040x

SKUPINA FRANTIŠKA RINGO ČECHA - Báječní muži
996x

článků celkem: 8433
recenzí: 6946
reportů: 573
rozhovorů: 498

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


EVANESCENCE - The Bitter Truth

Také patříte k těm, kteří si myslí, že američtí Evanescence už nikdy nepřekonají svůj debut „Fallen“ s jejich nesmrtelným hitem „My Immortal“? Nebo vám spíše vadili stylové veletoče, kterými tato kapela kolem pohledné zpěvačky Amy Lee během dvaceti let své existence prošla? Pokud si na obě otázky odpovíte, že ano, tak pro vás novinka „The Bitter Truth“ bude pravděpodobně ztráta času. Na ní se Evanescence nevrací k formě z dob debutové desky, místo toho nabízejí další ze svých tváří. Kupodivu docela civilní a zbavenou symfonického balastu, který pro tuto kapelu byl v jistých dobách příznačný. Po dvou rozpadech a minulém albu „Synthesis“, kdy se zdálo, že tito Američané chtějí fušovat do řemesla i finským Nightwish, jdou Evanescence spíše ke svým rockovým kořenům, přestože je stále z nahrávky slyšet komerční kalkul a ozvěny poprockového mainstreamu.

To bylo pro tuto kapelu vždy typické, i multiplatinový debut „Fallen“ (jen v Americe se ho tehdy prodalo osm milionů kusů) byl spíše vycizelovaným produktem drahých studií než výtryskem uměleckého přetlaku, ovšem rozhodně mu nešla upřít jistá dávka kvality a možná i originality, neboť kapela přelétala mezi tehdy moderním nu-metalem, alternativním rockem a gotickou atmosférou. Ta zůstávala v kurzu i další léta, ovšem ubývalo i tak těžko hledané originality, a navíc i tvrdý výraz postupně měkl, až dospěl k minulé otřesné desce, na níž zbyla už jen patetičnost a nepokrytě popové kompozice. Jestliže se jednalo v případě „Synthesis“ o comebackové album, staří příznivci byli nuceni nad Evanescence zlomit hůl a kapela to nakonec nepěkně slízla i od kritiky.

Oproti „Synthesis“ je novinka „The Bitter Truth“ dobrou deskou a pokud jste fanoušky kapely, je šance, že vás zasytí. I když před rokem vydaný pilotní singl „Wasting My Time“ příliš důvodu k radosti nepřinesl a jednalo se spíše o skladbu konzervativně laděnou, navíc bez silného momentu, léto loňského roku přineslo kapele velký hit, když se rozhodla vypustit skladbu „Use Your Voice“. V tu chvíli se vědělo o nové desce, kterou kapela chtěla vydat až s koncem pandemie, a očekávání najednou byla mnohem větší. Pak se čekalo a čekalo a pandemie neustupovala. Proto došlo na „The Bitter Truth“, přestože Evanescence tvrdili, že album chtějí podporovat hlavně živými koncerty. I bez nich zatím novinka dokáže fungovat. Sice ne jako nejlepší album kapely, ale jako docela slušný standard, ve kterém se najde rovnoměrná porce dobrých skladeb a těch naprosto zbytečných.

Mezi ty lepší se zařazuje i pilotní „Wasting My Time“, přestože ze čtyř vydaných singlů (kromě „Use My Voice“ došlo i na „The Game Is Over“ a „Better Without You“) je ta nejhorší. Ovšem v porovnání s ostatními písněmi stále patří k lepšímu nadprůměru. Evanescence na novince znovu ukazují, podle jakého modelu svá alba vlastně tvoří. Byl to případ „Fallen“, „The Open Door“, a je to případ i „The Bitter Truth“. Tahle kapela dokáže složit hit, ale NIKDY (a to ani v případě debutu) neumí dát dohromady vyváženou kolekci výtečných skladeb. Vždy jde o to, že na každé album umístí čtyři a pět vydařených kusů, z nichž nakonec vytěží singlové hity, a zbytek doplní jen průměrnými kompozicemi, naplňujícími nejrůznější klišé, která mohou zaujmout producentskými fígly, ovšem o poctivém hudebním řemesle se nedá mluvit v žádném případě. I proto je na „The Bitter Truth“ posluchač konfrontován slušnými melodickými nápady (zejména zmíněná „Use My Voice“, zbylé tři singly a křehká „Far From Heaven“), které jsou v protikladu vůči docela zbytečným věcem (hlavně „Yeah Right“, „Broken Pieces Shine“ a „Blind Belief“). Ale je v podstatě u této kapely už tradice.

Na „The Bitter Truth“ je sympatické, že se Evanescence přesunuli k živelnějšímu hardrockovému zvuku, který je stylově posunuje ke kapelám typu The Pretty Reckless. Nad nimi sice Evanescence mají stále mírně navrch, ovšem ani tak se na jejich novince žádných sluchových orgasmů nedočkáte. Je lépe než před čtyřmi lety, ale opět nejde o žádný klenot. A vlastně, u této kapely asi nikdy ani nepůjde.

Pepsi Stone             


www.evanescence.com

YouTube ukázka - Use My Voice

Seznam skladeb:
1. Artifact/The Turn
2. Broken Pieces Shine
3. The Game Is Over
4. Yeah Right
5. Feeding The Dark
6. Wasted On You
7. Better Without You
8. Use My Voice
9. Take Cover
10. Far From Heaven
11. Part Of Me
12. Blind Belief

Sestava:
Amy Lee - zpěv
Troy McLawhorn - kytara
Jen Majura - kytara
Tim McCord - baskytara
Will Hunt - bicí

Rok vydání: 2021
Čas: 47:19
Label: BMG
Země: USA
Žánr: hard rock/alternative/gothic rock

Diskografie:
2003 - Fallen
2006 - The Open Door
2011 - Evanescence
2017 - Synthesis
2021 - The Bitter Truth

Foto: archiv kapely


Vydáno: 09.06.2021
Přečteno: 527x
počet příspěvků: 2

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Ahoj, předně...9. 06. 2021 10:37 Adam
Neslyšel jsem...9. 06. 2021 9:19 V.


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.62921 sekund.